Gamepower Iceberg 240 Alınır mı?

İncelemelerini izlemeni tavsiye ederim. Isı ve ses testi mutlaka yapılmış olmalı. Hatırladığım kadarıyla bir ara bu soğutucunun Donanım Arşivi adlı kanaldaki incelemesini izlemiştim. Pompanın ses seviyesinin yüksek olduğundan bahsetmişti. Onun haricinde bir bilgim yok ama bütçeni söylersen başka bir soğutucu önerisinde bulunabilirim. Ve tabiki hangi işlemciyi kullandığını da belirtirsen daha iyi olur.
Kesinlikle hayır.
Neden bu kadar net konuştunuz? Yoksa daha önce bu ürünü kullandınız mı?

İncelemelerini izlemeni tavsiye ederim. Isı ve ses testi mutlaka yapılmış olmalı. Hatırladığım kadarıyla bir ara bu soğutucunun Donanım Arşivi adlı kanaldaki incelemesini izlemiştim. Pompanın ses seviyesinin yüksek olduğundan bahsetmişti. Onun haricinde bir bilgim yok ama bütçeni söylersen başka bir soğutucu önerisinde bulunabilirim. Ve tabiki hangi işlemciyi kullandığını da belirtirsen daha iyi olur.

i7 8700k kullanmayı düşünüyorum.

Ben size kendi kullandığım 2 adet soğutucuyu önerebilirim.
Cooler Master MasterLiquid Lite 240 Sıvı İşlemci Soğutucu MLW-D24M-A20PW-R1 - Nanokatalog
Dark AquaForce W242R Intel ve AMD Tüm Soketlerle Uyumlu Çift Fanlı 240mm Kırmızı LED'li Sıvı Soğutma Sistemi (DKCCW242R)
Bu ikisi arasından hangisini önerirsin dersen 2. linkteki soğutucuyu öneririm. Nedeni ise kabloların kılıflı olması ve bundan mütevellit sızdırmalara karşı daha dayanıklı olması. Ses konusunda ikisinde de bir problem yaşamadım ama CoolerMaster'ın pompasının bir tık daha sesli çalıştığını söyleyebilirim. Soğutma performansları birbirine çok yakın.
Tekrardan söylemek istiyorum eğer aklınızda GamePower markasının ürünü varsa mutlaka yeterli araştırmayı yapıp öyle almanızı öneririm.

Gamepower zorunda kalındığında kullanılması gereken bir marka. Bakırın kalitesi, içindeki sıvının ısı iletkenliği, radyatör kalitesi, pompa kalitesi Cooler Master, Corsair gibi markalara oranla çok düşük kalıyor. İ7 8700K gibi aşırı güçlü bir işlemciye böyle bir soğutma kullanmak akıl karı değil.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı