Merhabalar öncelikle bu kulaklığı YouTube ve Twitch platformların da kullandım incelemeyi ona göre düzenleyeceğim.

Gamepower Kizaru kulaklığı Gamepower'ın en üst düzey kulaklığı olarak satılmakta ve piyasada ortalama 350 TL civarında bulunmaktadır. Böyle bir fiyata ve böyle bir markaya göre kalitesi uzaktan bakınca kötü olarak görülüp ön yargılı olarak bakılabilir peki gerçekten de kötü mü?

Kizaru benim deneyimlediğim Çin markalarından daha güzel dış hissiyat veriyor. Gerçekten metal ve kaliteli plastik olduğunu dokunarak anlıyorsunuz dışında bulunan ve ne yazık ki ayarlanamayan RGB ışıkları da kaliteli ama ayarlanamaması çok kötü olmuş işin aslı. Cidden uzaktan bakınca da kaliteli duran kizaru kulaklığının dış kısmında en kötü yanı kesinlikle kabloları.

Kablolar Dolanıyor ne yaparsanız yapın dışında IP ya da sarmalayan bir şey olmadığından ötürü kulaklık kabloları dolanıyor ve içeriye zarar veriyor bundan kaçınmak için düzgün şekilde düzeltmenizi öneririm. Çünkü düzeltmezseniz bozulur ve garantide 20 gün kulaksız kalırsınız bu en kötü yanı.

Ses düzeyi: Herhalde gördüğüm en kötü ses düzeyi bu kulaklıkta 4 ila 6 arasında kullanıyorum 10'dan sonra baş ağrıtıcı derece de yüksek ses veriyor. 10 ile 100 arasında neredeyse fark yok tüm fark ilk 10'da gibi davranıyor bu kötü olmasına rağmen 100 de hoparlör olarak da kullanılabilir şekilde yüksek sesi var.

BASS'ı: Tek kelime ile Rampage'ye göre rezalet. Çok kötü yani kulaklara net zarar verir. Kesinlikle açılmaması tavsiyemdir.

Gelelim asıl bu kulaklığı tercih sebebine: Mikrofon, yani bu fiyat aralığından çok kulaklık kullandım ama bu kadar iyi mikrofona sahip kulaklık sayısı az. Bu da onlardan biri yayınlarda olsun YouTube'da olsun Beni üzmedi ama ses engelleme konusundan ne yazık ki kullandığınız programın yazılıma kalıyor iş OBS bu işi gayet iyi yapıyor ama başka programlarda klavye basma tuşu vs. gidiyor karşı tarafa (Discord'da gitmiyor klavye sesi arka plan sesini de almıyor gayet iyi). Biraz ayar istiyor ama kalitesi gayet iyi. Sadece mikrofon almak şu an pahalı geldiğinden ötürü bu kulaklığı tercih ettim. Giriş seviyesi olarak kabul edilebilir.

Mikrofonu SteelSeries ya da Corsair gibi jak girişi olan hiçbiri ile karşılaştırma yapmak imkansız çünkü bu kaliteyi kesinlikle yakalayamıyorlar.

Ses kasma ve oyunlarda ki ses performansı: Oyunun atmosferini kesinlikle yaşatıyor. Oyunun içine dalıp gidebiliyorsunuz arkadaki sesleri kesinlikle yok edecek kadar güçlü olmasa da bayağı ses almıyor. Oyun ile bir olabiliyorsunuz. Müzik konusun da da oyuncu kulaklığı olarak gayet iyi performansı var diyebilirim. Ses kasma olarak çok çok iyi değil ama ses nereden geldi ne kadar uzaktan ya da yakından geldi anlayabiliyorsunuz. Yön kavramı olarak gayet iyi ama profesyonel değil.

Kaç saat kesintisiz ağrıtmadan kullanılabilir: Sanırsam 5-6 saat diyebilirim kesinlikle ağırlığı hissedilmiyor çok rahat bir yapısı var pedleri güzel oturuyor ve kapatıyor bu konuda gayet iyi.

Fiyatına göre nasıl peki? Tam fiyat performans diyebiliriz aslında yaptığı işleri güzel yapıp yapamadığı işleri de yapamıyor ama. Jaklı kulaklıklara nazaran çok daha iyi mikrofon ses kalitesi kesinlikle var. Giriş seviyesi olarak tavsiye edebilirim.

Yazılımı nasıl peki? Kullanılmayacak kadar kötü ne yazık ki başka yazılımlar kullanıyorum.

Buraya kadar okuduğunuz için teşekkür ederim eğer almak istiyorsanız tavsiyemdir. EN büyük eksisi kablosunda sargısı yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
4 aydır kullanıyorum ön yargılı olmanı anlıyorum. Umarım ön yargını kırarsın.

Ön yargı değil. Bazı ürünleri farklı olabilir ama %90 sıklıkla kalitesiz ürünler üreten bir firma. Bu fiyat bandında kalitesini kanıtlamış markaların iyi ürünleri varken almak mantıklı değil.

2.5 yıldır kullanıyorum hiçbir sıkıntısı yok ? Ayrıca HS 50 Pro'dan da iyi.
Değil.

Ön yargı değil. Bazı ürünleri farklı olabilir ama %90 sıklıkla kalitesiz ürünler üreten bir firma. Bu fiyat bandında kalitesini kanıtlamış markaların iyi ürünleri varken almak mantıklı değil.

Değil.

Nesi değil tam olarak ?

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı