İnceleme Gamepower Saber RGB 1 yıllık deneyimim

Merhabalar. Daha önce Steelseries Apex 7 kullanım deneyimimden bahsetmiştim. Bu sefer biraz daha uygun fiyatlı olan Gamepower Saber RGB ile geçirdiğim 1 yılı sizlere anlatmak istiyorum.

WhatsApp Image 2022-02-26 at 16.54.40.jpeg

Bugüne kadar SteelSeries'in 5 klavyesini kullandım ve hâlihazırda kullanırken Gamepower Saber RGB klavye aldım. Dolayısıyla bu inceleme, Gamepower Saber RGB açısından biraz acımasızca olacak. Alma sebebim ise görüntüsünün çok hoşuma gitmesi. İlk 6 ay mütemadiyen kullandım, son 6 ay ise nadiren kullandım. 1 yıllık kullanım sonuçlarımı sizlerle paylaşmak istiyorum zira çok fazla satın alınan bir klavye.

Öncelikle bu 1 yıllık kullanımda hiçbir tuşta basmama, çift basma gibi sorunlar olmadı. Keza RGB aydınlatmalarda da hiçbir sorunla karşılaşmadım. Kısacası servisin yolunu tutacak hiçbir durumla karşı karşıya gelmedim.

WhatsApp Image 2022-02-26 at 16.52.08.jpeg

Elime alıp esnettiğimde hafif gıcırdama sesler çıkıyor lakin bu fiyattaki klavye için gayet normal. Hatta klavye yatağındaki alüminyum levha oldukça sağlam. Sadece alt kısım şeffaf plastik olduğundan ve muhtemelen RGB'ler daha iyi gözüksün diye bu şekilde yaptılar. Ancak hızlı yazarken veya ortadaki tuşa sert basarken klavye gövdesinden gıcırdama sesleri gelmiyor. Kablosu örgülü ve kablosunda hiçbir aşınma olmadı. Multimedya tuşları çok rahat kullanılıyor. Ben blue switch olanını kullandım ve diğer blue switch klavyelere göre biraz daha yüksek anahtar sesi var.

WhatsApp Image 2022-02-26 at 16.52.28.jpeg

Klavye gerçekten çok şık. RGB sevenler için alınabilecek en uygun fiyatlı klavye diyebilirim. Bu klavyede memnun kalmadığım tek bir sıkıntı var o da yay sesi. Elbette Steelseries klavyeler kullandım ve onlarda da bazen yay sesi oluyordu ama duyabilmek için kulağı yaklaştırıp dinlemek gerekiyordu. Fakat Saber RGB'de bariz bir yay sesi var. Yay sesi olmasa mükemmel bir klavye diyebilirim fiyatına göre. Genel olarak alınır mı? Kesinlikle alınır. Gamepower'ın o kadar da kalitesiz bir marka olduğunu düşünmüyorum.

Geri
Yukarı