Gamepower Ursa inceleme

Herkese iyi forumlar. Yaklaşık bir haftadır Sosyal'de aktif değildim, tekrar dönmeme özel sizlere güzel bir inceleme yazısı sunmaya çalışacağım.

Ben de birçoğunuz gibi Gamepower ürünlerine çok yaklaşma taraftarı değilim, ama ursa adlı fare gerçekten dikkatimi çekti. Farede kullanılan parçalar ismini çok sık duyduğumuz, kaliteli markalardı. Ufak bir piyasa araştırması yapınca 130-140TL bütçeye mu fareden daha iyisini alamayacağımı da anlayınca satın almaya karar verdim. Faremizde Pixart'ın PNW3325 isimli bence gayet kaliteli olan bir sensörü kullanılıyor. Switch olarak da Omron markası kullanılmış.

kargo süreci
Kargo süreci yaklaşık 3 gün sürdü. Paketleme dışında kargolamadan memnun kaldım.

tasarım, ergonomi ve aydınlatma
Faremizin üst kısmında tamamen mat siyah bir yüzey bulunuyor. Bu yüzeyin mat olması hem kaliteli bir hissiyat sağlıyor hem de elinizi hiç terletmiyor. Fare fotoğraflarda gördüğüme göre biraz küçüktü. Benim elim gerçekten kürek gibi, ama fareyi pençe şeklinde tutmaya alışkın olduğum için farenin küçük olması bana hiçbir sıkıntı çıkartmadı. Eğer eliniz büyükse ve elinize farenin tamamını kaplıyorsa başka bir fareye yönelmenizi tavsiye ederim. Hepimiz bir oyuncu ekipmanı satın aldığımızda az da olsa bir RGB aydınlatması isteriz. Bu farede RGB aydınlatma farenin aşağı çerçevesini kaplıyor. Bu benim çok hoşuma gitti, hem abartı bir RGB aydınlatma yok, hem de sade ve hoş görünüyor. RGB aydınlatma gayet iyi bir parlaklığa ve 16.8 milyonluk bir renk paketine sahip. Toplumda 11 farklı RGB modu var.

Eki Görüntüle 636384

oyun performansı
Kötü bir bilgisayarım olduğu için fareyi sadece CS:GO ve LoL'de deneyimleyebildim. CS:GO'da gerçekten 10.000 DPI'lık sensör kalitesini hissedebiliyorsunuz. Çok hızlı dönüşler yapsanız bile en ufak bir takılma olmuyor. LoL'de bana göre sensör değil de Switch'ler daha önemli. Faredeki Switch'ler de oldukça iyi olduğu için hiçbir gecikme vs. olmadan LoL oynayabiliyorsunuz. Farenin Switch'lerinin biraz sesli olduğunu belirteyim.

Elimden geldiğince fareyi size anlatmaya çalıştım. Aklınıza takılan bir soru olursa sorabilirsiniz. Okuduğunuz için teşekkür ederim.

Hocam 1 2 ay sonra o siyah yerlerin hepsi soyulmaya başlayacak GP phonix te de var ursada da Gamepower'in hiçbir şeyi alınmaz.

Hocam 1 2 ay sonra o siyah yerlerin hepsi soyulmaya başlayacak GP phonix te de var ursada da Gamepower'in hiçbir şeyi alınmaz.
O sorun sadece Phoenix'de var. Bane var şu an bende. Yaklaşık 2-3 yıllık ve üstü yeni yeni soyulmaya başladı. Ursa kullanan tanıdığım da yaklaşık 1 yıldır kullanıyor ve onun da üstü daha soyulmaya bile başlamadı. Demek ki alınırmış, bilme den yorum yapmamak gerekiyormuş.

O sorun sadece Phoenix'de var. Bane var şu an bende. Yaklaşık 2-3 yıllık ve üstü yeni yeni soyulmaya başladı. Ursa kullanan tanıdığım da yaklaşık 1 yıldır kullanıyor ve onun da üstü daha soyulmaya bile başlamadı. Demek ki alınır mış, bilmeden yorum yapmamak gerekiyormuş.

Hocam arkadaşımda var ursa onunda soyuluyor heberin olsun bilip bilmeden hiçbir markayı kötülemeyiz.

Hocam arkadaşımda var ursa onunda soyuluyor heberin olsun bilip bilmeden hiçbir markayı kötülemeyiz.
Hor kullanma sonucu tüm mouseler de olabilecek bir şey. Dediğim gibi şu an Bane var bende ve 2-3 yıldır kullanıyorum, hatta 3 yılı da geçiyor. 3.5 yıl falan oluyor. Üstü yeni yeni soyulmaya başladı. Ursa kullanan yakın arkadaşım da yaklaşık 1 yıldır kullanıyor, üstünde soyulma falan da olmadı. Phoenix için aynı şeyi söyleyemem. Üstü çok soyuluyor onun. "Gamepower'ın hiçbir şeyi alınmaz." bu cümlenin yanlış olduğunu anlatmaya çalışıyorum.

Bu fare simetrik mi yoksa tek tarafa kavisli mi? Benim Razer Lancehead sürüklerken bırakma sorunu veriyor ve yaptırmayı planlıyorum. Çin'den switch'lerin gelmesi, yaptırma derken yedek ve arada kullanabileceğim elime uygun bir fare fena olmazdı. İncelemen ve dış görünüşü hoşuma gitti çünkü.

Google'dan baktığım bir fotoğrafta tam simetrik görünmüyor. Doğru mu bilemedim. Fantech Zeus diye bir mouse baktım çok benzeyen ama stoklarda yoktu.

9857119911986.jpg
71dF9bAPHBL._AC_SX466_.jpg

Bu fare simetrik mi yoksa tek tarafa kavisli mi? Benim Razer Lancehead sürüklerken bırakma sorunu veriyor ve yaptırmayı planlıyorum. Çin'den switch'lerin gelmesi, yaptırma derken yedek ve arada kullanabileceğim elime uygun bir fare fena olmazdı. İncelemen ve dış görünüşü hoşuma gitti çünkü.

Google'dan baktığım bir fotoğrafta tam simetrik görünmüyor. Doğru mu bilemedim. Fantech Zeus diye bir mouse baktım çok benzeyen ama stoklarda yoktu.

Fotoğrafta göründüğü gibi sadece makro tuşlarının olduğu kısımda içeriye doğru bir kaç mm'lik bir kavis var. Onun dışında tamamen simetrik.

Belki insanların işine yarar diye o kadar uğraş ve inceleme yazısı yaz, sonuç gamepower alınmaz. Aynen hocam.
Önyargıları yok etmek, atom çekirdeğini parçalamaktan daha zordur. - Albert Einstein

Edit: Üzülmenize gerek yok ben insanların Gamepower hakkındaki düşünceleri için yazdım.
@hadwiger

Son düzenleme:

Geri
Yukarı