Gamepower ve Rampage önyargısı

Bir ürünün alınıp alınmayacağı söylemek için illaki kullanmak gerekmez. Teknik özellikler ve şikayetlere, kronik sıkıntılara bakılabilir. Bir ürünün teknik verileri bütçesinden diğer ürünlerin gerisinde kalıyorsa bu alınmaz anlamına gelir. Üstüne bu "deneyen" kişiler genellikle yeni almış ve parasını harcadığı için kalitesiz diyemeyen insanlardan oluşuyor. Ek olarak bu dediğimi Şikayetvar, forumlardaki şikayetleriyle de çok rahatlıkla destekleyebiliriz. Bir monitör için de gayet kaliteli görüntü verilerle ispatlanır. Bu verileri görmezden gelmek yanlıştır. Fareler kalitesiz değildi demişsiniz. Bir sorum var bunu neye göre dediniz. Çok net bir soru. Sensörü mü iyi, malzeme kalitesi mi, tuşları mı, kablosu mu? Ve sadece marka bazlı konuşmak doğru olmaz. (bkz: Drop Plus)

Turbox'un kalitesiz olduğunu kendimde gördüm. Görmeden önce de zaten forumda çok önermeyen vardı. Ama Gamepower ve Rampage'nin öyle olmadığını söyledim. Çok kaliteli inanılmaz falan değiller ama kalitesiz asla diyemem gibi.

Ön yargı bence de fazla var. Gamepower'ın klavye ve Mouse'unu 3 yıldır, Rampage'nin kulaklığını 1 yıldır kullanıyorum ve memnunum bir sıkıntı yaratmadı hala bana.

Turbox'un kalitesiz olduğunu kendimde gördüm. Görmeden önce de zaten forumda çok önermeyen vardı. Ama Gamepower ve Rampage'nin öyle olmadığını söyledim. Çok kaliteli inanılmaz falan değiller ama kalitesiz asla diyemem gibi.

Önyargı yok. Kronik sıkıntı varsa bir üründe veya parasına göre daha kötü bileşenler içeriyorsa (marka bağımsız) önerilmiyor. Markası rampage veya gamepower olup fiyatında sorunsuz ve kaliteli şeyler sunuyorsa sıkıntı yok zaten. Fury z gibi, drop plus gibi, calypso gibi. Öznel yargılarla teknoloji birbirinden uzak şeyler.

Eğer bu rezil-i rüsva markaları kendi içinde değerlendirecek olursak en iyisi Gamepower. Bak Gamepower ürünleri eğer aldığın zaman bozuk çıkmazsa işe yarayabiliyor. Ama Rampage adlı oyun dünyasının yüz karası markanın ürünleri bozuk çıkmasa bile o kadar kalitesiz, o kadar kötü ki anlatamam.

Önerilmemesinin sebebi şu; Gamepower kulaklıklarda kronik dip ses sorunu var. Bu kaçınılmaz bir sorun az ya da çok olabilir, ama var.
Bir diğer sorun ise kulaklığı alır almaz test edince bozuk çıkabiliyor. Bir tarafından ses gelmeyebiliyor, bir tarafından az ses gelebiliyor. Ve hijyen ürünü olduğu için iade edilmiyor.

Ben çok üst düzey ürünler kullandım, bazı denediğim ürünler bilgisayarımdan daha pahalıydı siz düşünün. Çok fazla ucuz ürün de denedim. Gamepower mouse'larının tuşları çok hassas. Klavyeleri de kronik sorunlu. Tuşları bozulabiliyor. Bu ürünler sadece ucuz olduğu sürece tercih edilebilir. Ve size kaliteli gelmesinin sebebi sizin adamakıllı ekipman kullanmamış olmanızdır.

Mesela Gamepower'ın en popüler ürünü olan Gamepower Jin adlı ürüne bir göz atalım.
Şu anda en ucuzu 380 lira civarı.

Bir de Gamenote'un H2016D modeline bakalım.
Şu anda en ucuzu 300 lira civarı.

Şimdi size soruyorum; bir tarafta %50 ihtimalle bozuk gelecek olan, ses seviyesi yüksek, mikrofonu gayet kaliteli olan, kronik dip ses sorunu bulunan bir kulaklık var.

Diğer tarafta ise, hiçbir kronik sorunu bulunmayan, mikrofonu ve ses kalitesi orta derece olan. 80 TL daha ucuz olan bir kulaklık var.

Siz hangi tarafı seçerdiniz? Ben olsam risk almak istemem ve Gamenote H2016D alırım.
Gamepower daha ucuz olsaydı, 150, 200 lira gibi bir fiyata alınabilirdi. Ama ucuz olması için performansından kısılan bu kulaklık 380 lira gibi bir fiyat satılıyorsa kesinlikle alınmaz.

Sadece bir ürünü karşılaştırdım. Ama siz isterseniz, dilediğiniz, Gamepower veya Rampage ürününün daha iyi bir muadilini bulabilirim. Çok ama çok nadir durumlarda alınabilir ürünler.

Umarım açıklayıcı olmuştur.

Ön yargı yok. Kronik sıkıntı varsa bir üründe veya parasına göre daha kötü bileşenler içeriyorsa (marka bağımsız) önerilmiyor. Bu kadar. Öznel yargılarla teknoloji birbirinden uzak şeyler.
O markaları önermiyen kişilerin çoğunun bu kadar ayrıntıya girmediğine eminim.

Eğer bu rezil-i rüsva markaları kendi içinde değerlendirecek olursak en iyisi Gamepower. Bak Gamepower ürünleri eğer aldığın zaman bozuk çıkmazsa işe yarayabiliyor. Ama Rampage adlı oyun dünyasının yüz karası markanın ürünleri bozuk çıkmasa bile o kadar kalitesiz, o kadar kötü ki anlatamam.

Önerilmemesinin sebebi şu; Gamepower kulaklıklarda kronik dip ses sorunu var. Bu kaçınılmaz bir sorun az ya da çok olabilir, ama var.
Bir diğer sorun ise kulaklığı alır almaz test edince bozuk çıkabiliyor. Bir tarafından ses gelmeyebiliyor, bir tarafından az ses gelebiliyor. Ve hijyen ürünü olduğu için iade edilmiyor.

Ben çok üst düzey ürünler kullandım, bazı denediğim ürünler bilgisayarımdan daha pahalıydı siz düşünün. Çok fazla ucuz ürün de denedim. Gamepower mouse'larının tuşları çok hassas. Klavyeleri de kronik sorunlu. Tuşları bozulabiliyor. Bu ürünler sadece ucuz olduğu sürece tercih edilebilir. Ve size kaliteli gelmesinin sebebi sizin adamakıllı ekipman kullanmamış olmanızdır.

Mesela Gamepower'ın en popüler ürünü olan Gamepower Jin adlı ürüne bir göz atalım.
Şu anda en ucuzu 380 lira civarı.

Bir de Gamenote'un H2016D modeline bakalım.
Şu anda en ucuzu 300 lira civarı.

Şimdi size soruyorum; bir tarafta %50 ihtimalle bozuk gelecek olan, ses seviyesi yüksek, mikrofonu gayet kaliteli olan, kronik dip ses sorunu bulunan bir kulaklık var.

Diğer tarafta ise, hiçbir kronik sorunu bulunmayan, mikrofonu ve ses kalitesi orta derece olan. 80 TL daha ucuz olan bir kulaklık var.

Siz hangi tarafı seçerdiniz? Ben olsam risk almak istemem ve Gamenote H2016D alırım.
Gamepower daha ucuz olsaydı, 150, 200 lira gibi bir fiyata alınabilirdi. Ama ucuz olması için performansından kısılan bu kulaklık 380 lira gibi bir fiyat satılıyorsa kesinlikle alınmaz.

Sadece bir ürünü karşılaştırdım. Ama siz isterseniz, dilediğiniz, Gamepower veya Rampage ürününün daha iyi bir muadilini bulabilirim. Çok ama çok nadir durumlarda alınabilir ürünler.

Umarım açıklayıcı olmuştur.
"Ve size kaliteli gelmesinin sebebi sizin adamakıllı ekipman kullanmamış olmanızdır." Çok pahalı ürünlerde kullandım. Ve fiyatına göre kalitelilerdi evet şuanda ucuz ekipman arayanlar için alınabilir. Kronik sorun olarak ben gamepower klavye kullanmadığım için bilmiyorum ama kulaklığında dip sesi hissetmedim , sesi kısık kullandığımdan da olabilir . Yine dediğim gibi pahalı ürünlerde kullandım.

Son düzenleme:
O markaları önermiyen kişilerin çoğu bu kadar ayrıntıya girmediğine eminim.

"Ve size kaliteli gelmesinin sebebi sizin adamakıllı ekipman kullanmamış olmanızdır." Çok pahalı ürünlerde kullandım. Ve fiyatına göre kalitelilerdi evet şu anda ucuz ekipman arayanlar için alınabilir. Kronik sorun olarak ben Gamepower klavye kullanmadığım için bilmiyorum ama kulaklığında dip sesi hissetmedim, sesi kısık kullandığımdan da olabilir. Yine dediğim gibi pahalı ürünlerde kullandım.

Şu anda Gamepower ile aynı fiyatta, hatta daha ucuza daha kaliteli ürünler var.

Ben 2 hafta önce Gaming gecesinden kargoyla birlikte 45 TL'ye Gampower'ın RGB diye geçen mouse Pad'ini aldım. Şu anlık bir sıkıntım yok mouse pad ihtiyacımı karşılıyor.

Geri
Yukarı