Gamepower Warcry için CNC ile çizimli metal panel yapmak

afkybnds

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Merhaba, yeni sistemimi Warcry kasaya dizdim çünkü tam istediğim görsellikteydi, hava akışı hakkında olumsuz yorumları gördüm ve bunu bilerek aldım ve bu açıdan sıkıntım yok. Fakat bu sefer ilk kez bu kadar özenerek bir PC topladığım için biraz daha özelleştirmek istiyorum.

İlk olarak hem görselliği hem de hava akışını arttırması için alttaki 3 fanı ters çevirip havayı kasanın içine alacak şekilde çevirmeyi planlıyorum, orta paneldeki fanları ise üste egzoz fanı olarak takacağım. Ortadaki sökülen fanların boşluğu için de 360x120 bir panel kestirmeyi düşünüyorum ki hava sirkülasyonu arka odacığa hiç bulaşmadan ön kısımda dönsün. Buna yardımcı olması için iki tane Arctic P8 PWM fan aldım yine egzoz fanı olarak kullanmak için, ayrıca Scythe katana 5 CPU soğutucu da monte edeceğim. Sizce arka odayı tamamen kapatmak mantıklı mı?

Ayrıca 4 tane farklı panel olacak ve 2 tanesi 3x120 fanların üstüne takılmak için aralıklı tasarlandı (1 tane de ekstra yaptırabilirim ileride yan tarafa da fan takarsam diye) ölçüleri hem kendi kasamdan hem de internetteki AiO teknik çizimlerinden aldım. Yapacağım parçalar şunlar:
  • Yan Kapak/Panel (1X tamamen kapalı dekoratif kapak, 1X tamamen açık çerçeve kapak, 1X hava akışı sağlayan dekoratif kapak, 1X tamamen kapalı kapağın arka kısmı olan kapak)
  • GPU tutucu.
  • IO soketlerinin üstünü kapatması için kapak.
  • M.2 SSD'nin üstünü kapatacak kapak (düz kapak olacağından belki etkili olmaz ama dekoratif olarak düşünüyorum, altında termal pad olacak)
  • Fan motorlarının üstü için stickerlar.
Ek olarak hem çizimleri hem de bitince az çok nasıl olacağının görsellerini ekledim (telefonda çizdiğim için çizgiler baya yamuk ama fikir vermesi açısından ekledim). Tema olarak beyaz-pembe-yeşil/mavi olacak ekran kartıyla uyumlu olması için. Eksik veya fazla olan herhangi bir şey var mı ve hava akışı nasıl etkilenir sizce? Şimdiden teşekkürler. (Bazı parçaların çizimi görselde yok onların ölçülerini alınca çizeceğim.)

Dosya Ekleri

• panel.png
    panel.png
    178,7 KB · Görüntüleme: 32
  • Sketch145191449.png
    Sketch145191449.png
    920,3 KB · Görüntüleme: 30
Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı