GameSatış Valorant hesabı satışında dolandırıldım

Yol kenarında su satanları THH'ye şikayet etseniz sonuç alırsınız bu konudan sonuç alamazsınız.

Hocam ne demeyi planlıyorsunuz? Hesap alım satımı çoğu oyunda yasak. Türkiye'de Riot'un merkezi eminim vardır, savcı oraya başvurun bize öyle dönüş yapın deyince siz ne yapacaksınız?

Konu şu legal olmayan bir şeyi alıp satarken güvence yoktur. Bu bir oyun hesabı da olabilir bir uyuşturucu madde de olabilir kaçak yolla gelmiş bir telefon da olabilir. Güvence kördür.

Çocuk kandırmak için madde eklemişler gibi. Ceza ya resmi gazetede yayımlanır ya da size gelen belgelerde yazar çünkü gerçek hayattayız oyunlardaki gibi dolandırıcılık -5 itibar puanı yazamazlar.

Siz karşınızdakini korkutun yeter.

Dostum Riot Games ile alakası yok olayın evet olay bu hesapta fakat mağdurum bu durumdan ve dolandırıldım bunun üzerine açacağım.

Dostum Riot Games ile alakası yok olayın evet olay bu hesapta fakat mağdurum bu durumdan ve dolandırıldım bunun üzerine açacağım.
Hocam hangi konuda dolandırıldınız? Hesap satışı.
Bu hesap satışı nerede oldu? X site, X siteye bilgi gider ve bilgi dönüşü beklenir(satış olmuş mu).
Bu nerenin/neyin hesabı? Z oyununa ait bir hesap, Z oyun firmasına ulaşılır konu hk bilgi istenir (satış sonrası satan kişi nasıl geri aldı diye).
İşte burada takılıyoruz, Z firması hesap satışı ve takası yasak diyor ve sorumluluğu size yüklüyor. Veri vermez ise sadece şikayetçi olursunuz bir şey çıkmaz. Yapmanız gereken şey blöf yapıp korkutmak.

Savcı ile dosya oluşturduk ve şikayette bulundum dostlar konustuğumda ise davayı kazanma olasılığımın yüksek olduğunu söyledi siteden yanıt bekleyeceğiz. Bir ay sonra çocuğun yalvarışlarını görmek için sabırsızlanıyorum.
Hocam bazen Riot, hesabın satıldığını anlayıp kendi kilitliyor hesabı. Yani çocukta suç olmayabilir.

Ama engellemesi biraz tuhaf. Olayı kuvvetlendiriyor.

Savcı ile dosya oluşturduk ve şikayette bulundum dostlar konustuğumda ise davayı kazanma olasılığımın yüksek olduğunu söyledi siteden yanıt bekleyeceğiz. Bir ay sonra çocuğun yalvarışlarını görmek için sabırsızlanıyorum.
Umarım istediğiniz sonuca ulaşırsınız hocam. Verdiğiniz emekler boşa gitmez. Gelişmelerden haber ederseniz çok sevinirim. :)

Bu gönderide bilgilendirirseniz bizleri de güzel olur. Bizler de faydalanmış oluruz. Çünkü dolandırılmakla Riot hesap satış yasağını birbirinden ayıramayanlar var halen.

Arkadaşlar hesabın sahibi GameSatış yetkilisine ulaşmış bir şekilde ve ücret iadesini yapacağını söylemiş sizce davayı geri çekeyim mi yoksa çocuğa yaptığı yanlışın bedelini ödettiriyim mi?

Geri
Yukarı