Gaming.gen.tr hasarlı anakartı değiştirmiyor

TarikD

Hectopat
Daha fazla  
Yaşadığım mağduriyeti hem buradan alışveriş yapacaklara bilgi olsun diye hem de destek için paylaşıyorum. Keşke bu ve benzeri başlıklar forumun masaüstü bilgisayar bölümünde olsaydı da başka yerden alışveriş yapsaydım. Kendilerinin telefonla/maille çok zor ulaşılması ve müşteri hizmetlerinin teknik servis süreçlerini asla görememesi gibi rezillikleri okuma kolaylığı için atlıyorum.

Gaming.gen.tr'den şubat 2023'te 244649 sipariş numarasıyla 30 küsur bin TL'ye aldığım RTX 3080 takılı nova PC kasası 23 Nisan 2023 tarihinde güç tuşuna bastığımda açılmadı. Yurtiçi Kargo ile gönderdiğim kasa 26 Nisan 2023 çarşamba günü ile ellerine ulaştı. Aradan geçen aylar ve onlarca aramadan sonra anakarttaki (ASUS Prime B760-Plus D4 5066MHz (OC) DDR4) bir arıza nedeniyle ASUS teknik servisin değişim/iade raporu gönderdiğini bir müşteri hizmetleri çalışanından öğrendim. Bu aramada ve 5 Haziran'da gönderdikleri e-posta'da ürünün birebir değişimini stok yetersizliği sebebi ile sağlayamadıklarını bildirdiler ve dilersem anakartı iade edip üzerine sitedeki perakende fiyatı üzerinden fiyat farkını vererek istediğim yeni anakartı verebileceklerini söylediler.

Şu an bile sitelerinde ASUS ve MSI gibi markaların B760 model anakartları var. Buna rağmen şirket bana bunları muadil olarak önermeyip, daha 4 ay önce aldığım bilgisayar içerisinde iteledikleri ayıplı ürün nedeniyle bana fiyat farkı ödetmeye çalışıyor. Düşünün, birebir aynı arızalanan modeli bu şekilde almaya çalışsam hazır sistemde çıkardıkları anakart fiyatı ile perakende arasında belki 2000 TL'ye yakın fark çıkacak. 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun uyarınca anakartın ayıpsız bir misli ile değiştirilmesi benim yasal hakkım ve bunu telefonda maille ve bugün yolladığım posta ile talep ettim. Daha da diretirlerse tüketici hakem heyetine başvuracağım. Birkaç ay kullanabildiğim bilgisayarı kendi ayıplarına rağmen aylarca bekletecek olmalarına hiç girmiyorum.

Başka önerebileceğiniz bir yol var mı? YouTuber'lara ve Technopat incelemelerine güvenerek alışveriş yaptığım için buradan yardım istemeyi uygun buldum. Cevaplarda etiketleyebileceğiniz biri varsa ne olur sesimi duyurun :( Teşekkürler.

Yaşadığım mağduriyeti hem buradan alışveriş yapacaklara bilgi olsun diye hem de destek için paylaşıyorum. Keşke bu ve benzeri başlıklar forumun masaüstü bilgisayar bölümünde olsaydı da başka yerden alışveriş yapsaydım. Kendilerinin telefonla/maille çok zor ulaşılması ve müşteri hizmetlerinin teknik servis süreçlerini asla görememesi gibi rezillikleri okuma kolaylığı için atlıyorum.

Gaming.gen.tr'den şubat 2023'te 244649 sipariş numarasıyla 30 küsur bin TL'ye aldığım RTX 3080 takılı nova PC kasası 23 Nisan 2023 tarihinde güç tuşuna bastığımda açılmadı. Yurtiçi Kargo ile gönderdiğim kasa 26 Nisan 2023 çarşamba günü ile ellerine ulaştı. Aradan geçen aylar ve onlarca aramadan sonra anakarttaki (ASUS Prime B760-Plus D4 5066MHz (OC) DDR4) bir arıza nedeniyle ASUS teknik servisin değişim/iade raporu gönderdiğini bir müşteri hizmetleri çalışanından öğrendim. Bu aramada ve 5 Haziran'da gönderdikleri e-posta'da ürünün birebir değişimini stok yetersizliği sebebi ile sağlayamadıklarını bildirdiler ve dilersem anakartı iade edip üzerine sitedeki perakende fiyatı üzerinden fiyat farkını vererek istediğim yeni anakartı verebileceklerini söylediler.

Şu an bile sitelerinde ASUS ve MSI gibi markaların B760 model anakartları var. Buna rağmen şirket bunları muadil olarak bana önermeyip, daha 4 ay önce aldığım bilgisayar içerisinde iteledikleri ayıplı ürün nedeniyle bana fiyat farkı ödetmeye çalışıyor. Düşünün, birebir aynı arızalanan modeli bu şekilde almaya çalışsam toplamada çıkardıkları kampanyalı fiyat ile perakende arasında belki 2000 TL'ye yakın fark çıkacak. 6502 sayılı tüketicinin korunması hakkında kanun uyarınca anakartın ayıpsız bir misli ile değiştirilmesi benim yasal hakkım ve bunu telefonda maille ve bugün yolladığım posta ile talep ettim. Daha da diretirlerse tüketici hakem heyetine başvuracağım. Birkaç ay kullanabildiğim bilgisayarı kendi ayıplarına rağmen aylarca bekletecek olmalarına hiç girmiyorum.

Başka önerebileceğiniz bir yol var mı? YouTuber'lara ve Technopat incelemelerine güvenerek alışveriş yaptığım için buradan yardım istemeyi uygun buldum. Cevaplarda etiketleyebileceğiniz biri varsa ne olur sesimi duyurun :( teşekkürler.

Sosyalde hep dedim vallahi şu şubesi olmayan gidip yüz yüze görüşemediğin yerlerden ( Gençer Gaming - Gaming.Gen.TR - Sinerji ve diğerleri ) PC alınmaz diye. Hep de millet bana saldırdı yoo gayet güvenilir falan diye. Geçmiş olsun hocam umarım sorununuz çözülür

Keşke bu ve benzeri başlıklar forumun masaüstü bilgisayar bölümünde olsaydı da başka yerden alışveriş yapsaydım. Kendilerinin telefonla/maille çok zor ulaşılması ve müşteri hizmetlerinin teknik servis süreçlerini asla görememesi gibi rezillikleri okuma kolaylığı için atlıyorum.

Bu firma ile ilgili forumda acilan 10 basliktan 2-3 tanesi zaten sikayet oluyor. Ben bu firma yasaklansin diye oneri bile olusturdum ama moderatorler konuyu reddediyor.

Sosyalde hep dedim vallahi şu şubesi olmayan gidip yüz yüze görüşemediğin yerlerden ( Gençer Gaming - Gaming.Gen.TR - Sinerji ve diğerleri ) PC alınmaz diye. Hep de millet bana saldırdı yoo gayet güvenilir falan diye. Geçmiş olsun hocam umarım sorununuz çözülür

Mağazası var zaten, Ümraniye'de.

Teknoloji şans işi, sizde kötüsü varmış. Bu iade muhabbetinde her gün değişen fiyatlardan dolayı muadil muhabbetinde bütün mağazalar sıkıntı çıkartıyor. Alttaki arkadaş çözdü.

Ben de soranlara güvenilir demiştim, kendi alışverişlerimde sıkıntı yaşamadığım için :( Bunda sonra ne alırım ne öneririm bu sitden. Geçmiş olsun hocam.

THH'ye başvur bak bakalım nasıl değiştiriyorlar. Işık hızında değiştirirler hatta üst modelini bile gönderebilirler stokta yoksa.

Gaming Gen son 6 aydır problemli hale gelmeye başladı, İtopya başından beri problemliydi. Türkiye'de bu iki siteden alışveriş yaptığınızda satın aldığınız parça size sıfır ve sorunsuz gelirse şanslısınız, sorunlu bir ürün gelirse aylarca sizi süründürürler, bu konuda uğraşmaya istekli değilseniz paranızı çöpe atarsınız. Bu iki siteden mümkün olduğunca uzak durun.

İtopya'da yaşanan genel sorun, kullanılmış parçaları sıfır diye satıyorlar, bunun hakkında sayısız şikayet var bu forumda ve diğer forum sitelerinde. Gaming Gen'de ise ürünü çok geç kargoya verme ve kendilerine asla ulaşılamama gibi problem var. Bu iki siteden alışveriş yaparsanız paranızla kumar oynarsınız, sizin tercihiniz, imkanınız oldukça kaliteli yerlere yönelin.

Geri
Yukarı