GAMING.GEN.TR Pişmanlığı!

Türkiye'de hiçbir teknoloji ürünü satıcısı mükemmel değildir. Bunu öncelikle aklımıza kazıyalım. Ya gecikme yaşanır, ya kargoda sorun oluşur, ya iade bazlı problemler görülür, ya müşteri desteğinde kopukluklar olur. Lakin eninde sonunda birileri kendince mağdur olur. Nitekim bu forumda bir konuda öneri yaparken genel ortalamaya göre hareket ederiz. Arkadaşıma bu site üzerinden sistem alıp sorun yaşamadığım için önermem ya da bir sorun yaşandığında duyarsız kaldıkları için kötülemem. Genele bakarak yorum sunarım. Sizin probleminiz pek tabii ki yaşanmaması gereken, nahoş bir durum ama ünlemler koyarak, kesin suretle pişmanlıktır demek falan bana çok doğru gelmiyor. Çünkü onlarca sorunsuz alışverişi sanki hiçe saymak gibi bir noktaya varıyor.

İmkanı olan varsa OEM toplama yapabilir, fazla kuşkucu olan varsa başka sitelere bakabilir, babası sadece Vatan Bilgisayar olacak diyenler varsa adres belli olabilir lakin ben yukarıda da belirttiğim şekilde Gaming.gen'i önermeye devam ederim.
Siz Gaming.gen'i önermeye devam edin hocam. Bir kişi dahi sizin öneriniz ile alışveriş yapıp mağdur olursa rahatça forumda takılmaya devam edebilecek misiniz merak konusu. Az evvel konu açtım gidip bakabilirsiniz beni nasıl mağdur ettiklerine. 1 Aydır ne bilgisayar var ortada ne de param.

Ben önermiyorum. İsteyen istediği gibi hareket etsin.

Siz Gaming.gen'i önermeye devam edin hocam. Bir kişi dahi sizin öneriniz ile alışveriş yapıp mağdur olursa rahatça forumda takılmaya devam edebilecek misiniz merak konusu. Az evvel konu açtım gidip bakabilirsiniz beni nasıl mağdur ettiklerine. 1 Aydır ne bilgisayar var ortada ne de param.

Ben önermiyorum. İsteyen istediği gibi hareket etsin.
Aynı mantıkla benim önerdiğim ve sorun yaşamayan kişileri ne yapacağız? Siz tek taraflı düşünürseniz kendiniz haklı çıkarsınız. Bu da kolay bir yöntem.

Hocam sen Amazon efsane diyorsun fakat bu forumda ve diğer forumlarda Amazon dolandırıcılığı - mağduriyeti hakkında milyon tane konu var. Bu bütün internet üzerinden ürün satan siteler için geçerli, hepsinin mağdur ettiği ve dolandırdığı sayısız insan var. Ama günümüzde en çok yamuk yapan iki site var İtopya ve Gaming gen, İtopya insanlara kullanılmış ürünü ve garantisi başlamış ürünü sıfır diye gönderiyor, Gaming Gen'e ise ulaşılamıyor, bu iki site hakkında genel bir problem var.

Tamamda ağzı olan konuşuyor. Adama AMD işlemci satıyoruz düşürüyor ya da takarken pinleri yamultuyor bizde reddediyoruz iadeyi adam sağa sola iade almamak için işlemcinin pinlerini yamultuyorlar diye yorumlar yapıyor. O yuzden ben burada kimseye inanmam. Intel anakarta işlemci takıyor pinleri yamultuyor sonra kutudan böyle çıktı. Çıkmaz diyoruz hoop hemen yorum pinleri yamuk gönderdiler değiştirmiyorlar diye. Bir tane adama 13900k gönderdik adam diyor ki içinden hoparlör çıktı. Bizde sandık kargocu paketi karıştırdı. Sonra bize gönderiyor. Bir bakıyoruz gerçekten de hoparlör ama adı sanı duyulmamış bir marka ve sattığımız ürün değil. Adam tehdit ediyor işlemcimi göndermezseniz rezil edeceğim yorumlar yazacağım diye. Bende yer miyim tabii ki biz bir savcılığa suç duyurunda bulunalım ondan sonra sağa sola yorumlar yazarsınız dedim. Sonuş adamda ses seda yok. O yüzden sizlere tavsiyem burada kimsenin bir firmaya dolandırıcı diye etiketlemesine göz yummayın. Tabii ki istisnalar hariç. Buradaki arkadaş kötü deneyim yaşamış sonuna kadar haklı bende yaşadım buradan mesela. Ama dediğim gibi maalesef mağdur edilmiş sözde müşteriler o kadar da masum olmayabiliyor.

"3 günde kargom gelir mi, 5 gündür niye gelmedi?"
"Bu site güvenilir mi?"
"Bunlar beni dolandırdı mı?"

Bıkmadınız mı bu sorulardan gerçekten?
Tek yapılması gereken sakin olup beklemek. Teslimat süreleri her şirket her ürün için dönem dönem farklılık gösterebilir. Çok paranoyaksan git adamların mağazasına sor. Zaten adamlar en erken 5 günde gönderiyor normalde. Yok 2 gün gecikmiş mahkeme açacakmış. Dediklerine kendin inan biraz. Hangi hakim seni haklı bulacak merak ediyorum. Ürün kusurlu gelir satılan üründe farklı nitelikli dolandırıcılık vardır o zaman eyvallah. Forum kargo sebebiyle ağlayan üyelerle dolu garip gerçekten.

İnce hesaptan aldım, pişman değilim.

Bu durum güvenilir olmadıkları anlamına gelmiyor. Üst üste resmi tatil yaşandı ve özellikle kampanya yaptıklarında çok fazla sipariş olduğundan kargo limitleri doluyor. Adamlar daha fazla kargoya vermek istediklerini ancak kargo firmalarının limit uyguladığını söylüyor. Bir dahakine bu kadar beklemek istemiyorsan gider şehrindeki Vatan mağazalarından %30 daha yüksek ödeme yaparak ürün alırsın o zaman.

Ulaşılamayan bir firma berbattır. Deprem vs. sebepler dışında tabi...

Ben sorunsuz alışveriş yaptım diye, bir firma iyi olmaz. Adama diyorlar sen sorun yaşadın diye firma kötü olmaz da, ben sorun yaşamadım diye de iyi olmaz....

Gelelim hakikate, İtopya, Gaminggen gibi firmalar evet kötüdür. Zaten küçük firmalar. Beklentinin büyük olmaması lazım. Vatanbilgisayar iyidir de bütçemi aşıyorlar, bende mecburi buralardan alıyorum, sonra kendimi sigara alkole veriyorum 😆

Ben, 24 Mayıs 2023 tarihinde beta oyun teknoloji anonim şirketi'nin WWW.GAMING.GEN.TR web sitesi üzerinden 13.698, 99₺ fiyatla bir adet ürün sipariş ettim (sipariş no: 281797). Ürünün sergilendiği web sayfasında "5 iş gününde ücretsiz kargo (hafta sonları dahil değildir" ibaresi yer almaktaydı.

Eki Görüntüle 1764485

Satın aldığım ürün 5 iş gününü geçtikten sonra 2 Mayıs 2023 tarihinde henüz tarafıma kargolanmamıştı. Aynı gün firmanın web sitesinde beyan ettiği iletişim kanallarına ulaşmaya çalıştım. E-postama ve telefon çağrılarıma cevap verilmedi. Siparişimi hiçbir şekilde iptal dahi edemiyorum. Firmaya ulaşmam imkansız hal aldı.

Eki Görüntüle 1764487

Bugün yani 3 Mayıs 2023 itibarıyla tekrar firmaya ulaşmaya çalıştım ancak çağrılarıma yine cevap verilmedi. Web sitesindeki ürünün sergilendiği sayfaya tekrar baktığımda "7 iş gününde ücretsiz kargo (hafta sonları dahil değildir" ibaresinin yer aldığını fark ettim. Yani ben ürünü sipariş ederken yazdıkları "5 iş günü" ibaresini hiçbir şekilde haber vermeden "7 iş günü" olarak değiştirmişler.

Eki Görüntüle 1764488

Firma yaşanan gecikmeleri haber vermek zorunda iken ve bunu kendi sayfasında da belirtmiş iken hiçbir şekilde haber vermiyor.

Eki Görüntüle 1764490

Şimdi sizler diyeceksiniz ki "e bunun Technopat ile ne alakası var?"
Aşağıdaki linklere tıklayarak sorularınızın cevabını alabilirsiniz:

Sanırım öğrendiniz. Firmadan alışveriş yapmadan önce araştırırken Technopat üzerindeki bu yorumlara inandım. Maalesef durum gözler önünde. Firmanın ceza alması için ne gerekiyorsa yapıyorum. Sizlerin de bana önerileri varsa yazabilirsiniz.

Hocam bende 25 Nisanda hazır sistem sipariş etmiştim. 5 iş gününü çoktan geçti. O kadar mail attım dönen yoktu telefonlarini arıyorum açan yoktu. Instagram sayfalarina mesaj atiyorum cevap yoktu. Şikayetvara yazdım oradan da herhangi bir cevap gelmemişti ama dün mail attılar aynen şu şekilde "ürününüz yarın kargoya verilecektir. Gecikme için Gaming gen TR ailesi olarak özür dileriz vs." yani bu siteye bulaştığıma bende pişman oldum. Dediğiniz gibi iletişm kurmak imkansiz. Umarim ürünüm bugün dedikleri gibi kargoya verilir ve sağlam gelir. Yani eğer ben 2 hafta kadae beklerim acelem yok ayrıca müsteri hizmetleriyle falan işim olmaz aradığımda açmasalar da sorun değil diyorsaniz alabilirsiniz.

Sistemim 9 Mayıs'ta geldi. Adamlar işi o kadar aceleye getirmiş ki RAM slotunun bir tanesinin çentiğini kapatmamış adamlar böylece RAM'in biri kargo sırasında oradan oraya savrulmuş en sonundagüç kaynağının kablolarinin arasinda sıkışmış. Gerçekten bulaşmayın bu firmaya. Getiren kargocuyaa da 2 dakika bekler misiniz kargomun durumunu kontrol edeceğim dediğimde adam sinirlenerek "kutunun dışında sorun yoksa bizi ilgilendirmez içindeki" dedi.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı