Çözüldü Gaming.gen.tr İle Yaşadığım Sorunlar

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

etretresjun

Decapat
Daha fazla  
Merhaba herkese,

Size son günlerde bir online alışveriş sitesinden yaşadığım problemle alakalı yazmaktayım. Firmanın adı Gaming.Gen.Tr ( BETA OYUN TEKNOLOJİ A.Ş).

Sitelerinden 8 Ocak 2023 tarihinde kulaküstü kulaklık satın aldım. Ürünü Salı günü yani 10 Ocak.2023 tarihinde 17:10 Yurtiçi Kargo ile teslim aldım. Ancak kulaklığı beğenmedim ve beklediğim gibi bir ürün bulamadım ve kulaklıkta herhangi bir sorun bulunmamakta. Ürünü iade etmek istediğimi ve Cayma Hakkımı kullanmak istediğimi kendilerine 12 Ocak Tarihinde bildirdim. Daha sonra 12 Ocak Tarihinde ürünü yurtiçi kargo ile kendilerine ilettim. 16,17, ve 18 Ocak tarihlerinde sürekli kendilerini aradım kontrol etmek için ve bu 3 gün boyunca ürünün incelendiğini öğrendim. Bugün itibariyle yani 18 Ocak, teknik servisten red aldığını daha sonra yönetim ekibine yönlendirildiğini ve oradan da red aldığını öğrendim.

Üründe herhangi bir arıza olmamasına rağmen iade alamayacaklarını ve ürünün hijyen ürünü olduğu için kabul edemeyeceklerini bu yüzden ürünü tekrar bana yollayacaklarını söylediler. Bende kendilerine ürünü teslim almayacağımı ve bu ürünü iade edeceğimi cayma hakkımı kullanmak istediğimi söylediğimi tekrar bildirdim (THH'yi arayarak böyle yapmam gerektiği söylendi) ancak bir çözüme kavuşamadı hala. Bu süre zarfında gerek şikayetvar.com adresine gerek ise THH'ye başvurdum.

Şikayetvar.com adresindeki konu : İlgili Şikayet Konum

THH Başvurumu yaptım.

Ürünü iade etmek istediğime dair mailim mevcut.

Ürünü iade etmek istediğime dair ve cayma hakkımı kullanmak istediğime dair diğer kanıtımda var.

Ürünü sitelerinden satın aldığıma dair kanıtım mevcut.

İlgili ürünle alakalı Faturamda mevcut.

Ürünü onlara geri gönderdiğime dair kanıtım mevcut.

İade etmek için kargoya verdiğime ve gönderdiğim ürünü teslim aldıklarına dair kanıtım mevcut.

Adem Helvacı ile iletişime de geçtim.

Not olarak söylemek istediğim bir şey var, Daha önce sanırım 6-7 ay önce başka bir firmadan aldığım kulaküstü kulaklığı çok rahat iade etmiştim. Ancak bu firma iade konusunda 6502 nolu yasal hakkımdan beni mahrum bırakıyor anlamıyorum...

Şimdiden ilginiz alakanız için teşekkür ederim. Gerçekten mağdur olmak istemiyorum. Sizlerden destek beklemekteyim ilgili görüntüleri buraya eklemek istemedim ancak dilerseniz şikayetvar.com'da bir kısmını sansürlü bir şekilde görebilirsiniz.

Saygılarımla,

Satıcıları savunmuyorum ama alacağınız ürün hakkında da iyi araştırmanız lazım. Beğenene kadar iade mi edeceksiniz?
Diğer bir konu paramız değersiz. 1000 TL dediğiniz şey 50$.. Dışardaki adamın 2 kahve parası, yani bu üründen bir mucize bekleyemezsiniz.
Arızayı anlarım ama beğenmedim olayı cidden biraz alıcıya kalmış. Ben 3 ay takla atıyorum elektronik bir cihaz almadan önce.
Kulaklıklarda iyi araştırma yapmak imkansız olabiliyor. Ben vaktinde yanılmıyorsam Astro A10 kulaklık almıştım. Mikrofon testleri tertemizdi, hemen hemen tüm incelemeler de "Biraz bassı ağır basıyor ama Astro'ya yakışır kalitede sesi var" diyordu. Aldım, rezil bir kulaklıktı. Satıcı bana zaten açılmış ürün gönderdiği için oradan yürüyüp iade alabildim. Bence alıcının, kulaklığın ses kalitesini bilmesini beklemek pek de gerçekçi değil.

"Hijyen ürünü" de çok çifte standarda sahip bir kategori açıkçası. Fareleri hijyen ürünü saymıyorlar mesela; ama başkasının kullandığı fareyi kullanmak bana kulaklığa göre çok daha iğrenç geliyor. Başkası fareyi bir kere bile cips yerken kullansa o fare iğrenç bir duruma gelir mesela; ama kulaklıkta böyle bir şey mümkün değil.

Kulaklıklarda iyi araştırma yapmak imkansız olabiliyor. Ben vaktinde yanılmıyorsam Astro A10 kulaklık almıştım. Mikrofon testleri tertemizdi, hemen hemen tüm incelemeler de "Biraz bassı ağır basıyor ama Astro'ya yakışır kalitede sesi var" diyordu. Aldım, rezil bir kulaklıktı. Satıcı bana zaten açılmış ürün gönderdiği için oradan yürüyüp iade alabildim. Bence alıcının, kulaklığın ses kalitesini bilmesini beklemek pek de gerçekçi değil.

"Hijyen ürünü" de çok çifte standarda sahip bir kategori açıkçası. Fareleri hijyen ürünü saymıyorlar mesela; ama başkasının kullandığı fareyi kullanmak bana kulaklığa göre çok daha iğrenç geliyor. Başkası fareyi bir kere bile cips yerken kullansa o fare iğrenç bir duruma gelir mesela; ama kulaklıkta böyle bir şey mümkün değil.
Hocam benim aide edeceğim kulaklık 5000TL(300$) üstü bir kulaklıktı ancak elimdeki 500 liralık kulaklık bu kulaklıktan her konuda daha iyi. Kullanıcıya göre değişiyor kesinlikle. 🙂

Her neyse arkadaşlar Firma iadeyi sözlü olarak kabul etti. Gözümüz aydın. 🙂 Pazartesi iade fiziki olarak gerçekleşecek umarım. Perşembe para yatacak planlanılana göre. Sonuca postu editleyeceğim veya sileceğim duruma göre

Hocam benim aide edeceğim kulaklık 5000TL(300$) üstü bir kulaklıktı ancak elimdeki 500 liralık kulaklık bu kulaklıktan her konuda daha iyi. Kullanıcıya göre değişiyor kesinlikle. 🙂

Her neyse arkadaşlar Firma iadeyi sözlü olarak kabul etti. Gözümüz aydın. 🙂 Pazartesi iade fiziki olarak gerçekleşecek umarım. Perşembe para yatacak planlanılana göre. Sonuca postu editleyeceğim veya sileceğim duruma göre

Geçmiş olsun; umarım son anda bir sıkıntı daha yaşamazsınız!

Hocam bende arızalı monitörü göndermiştim iade diye bana bir arıza yok diye geri gönderdiler bende aradım müşteri hizmetlerini tekrar kargolayın dediler 2 haftadır elimde monitör yok umarım bu sefer iadem olur benimle dalga geçiyorlar bildiğiniz iade bu hafta içi gerçekleşir diyorlar ertesi gün kapıma kargo geliyor inşallah bu sefer iade olacak THH'ye filan başvuru yapacağım sıkıntı çıkarsa.

Hocam bende arızalı monitörü göndermiştim iade diye bana bir arıza yok diye geri gönderdiler bende aradım müşteri hizmetlerini tekrar kargolayın dediler 2 haftadır elimde monitör yok umarım bu sefer iadem olur benimle dalga geçiyorlar bildiğiniz iade bu hafta içi gerçekleşir diyorlar ertesi gün kapıma kargo geliyor inşallah bu sefer iade olacak THH'ye filan başvuru yapacağım sıkıntı çıkarsa.

[email protected]

Tunahan Beye yazmanızı şiddetle öneririm kendisi Gaming gen TR'de yönetici veya müdür tam hatırlamıyorum çözüm odaklı bir iş anlayışı var.

[email protected]

Tunahan beye yazmanızı şiddetle öneririm kendisi Gaming gen TR'de yönetici veya müdür tam hatırlamıyorum çözüm odaklı bir iş anlayışı var.

Hocam sorunum çözüldü iadem onaylanmış hatta şimdi müşteri hizmetleri ile konuştum dedi biz iadeyi yaptık gerisi bankaya bağlı dediler.

Tunahan beye yazdım oradan bir cevap gelmedi.

[email protected] maili üzerinden iletişim kurdum bize geri gönderin monitörü iadeyi yapacağız gönderdikten sonra da müşteri hizmetlerini arayarak neredeyse her gün bilgi aldım.

Yeni konular

Geri
Yukarı