GAMING.GEN.TR Pişmanlığı!

furkangunes04

Kilopat
Yer
Sakarya
Daha fazla  
Meslek
Hemşirelik
Ben, 24 Mayıs 2023 tarihinde BETA OYUN TEKNOLOJİ ANONİM ŞİRKETİ'nin WWW.GAMING.GEN.TR web sitesi üzerinden 13.698,99₺ fiyatla bir adet ürün sipariş ettim (Sipariş no: 281797). Ürünün sergilendiği web sayfasında "5 iş gününde ücretsiz kargo (Hafta sonları dahil değildir" ibaresi yer almaktaydı.

Ekran Görüntüsü - 1.jpg

Satın aldığım ürün 5 iş gününü geçtikten sonra 2 Mayıs 2023 tarihinde henüz tarafıma kargolanmamıştı. Aynı gün firmanın web sitesinde beyan ettiği iletişim kanallarına ulaşmaya çalıştım. E-postama ve telefon çağrılarıma cevap verilmedi. Siparişimi hiçbir şekilde iptal dahi edemiyorum. Firmaya ulaşmam imkansız hal aldı.

Ekran Görüntüsü - 2.jpg

Bugün yani 3 Mayıs 2023 itibariyle tekrar firmaya ulaşmaya çalıştım ancak çağrılarıma yine cevap verilmedi. Web sitesindeki ürünün sergilendiği sayfaya tekrar baktığımda "7 iş gününde ücretsiz kargo (Hafta sonları dahil değildir" ibaresinin yer aldığını fark ettim. Yani ben ürünü sipariş ederken yazdıkları "5 iş günü" ibaresini hiçbir şekilde haber vermeden "7 iş günü" olarak değiştirmişler.

7 iş günü.jpg

Firma yaşanan gecikmeleri haber vermek zorunda iken ve bunu kendi sayfasında da belirtmiş iken hiçbir şekilde haber vermiyor.

gecikme bilgisi.jpg

Şimdi sizler diyeceksiniz ki "E bunun Technopat ile ne alakası var?"
Aşağıdaki linklere tıklayarak sorularınızın cevabını alabilirsiniz:

Sanırım öğrendiniz. Firmadan alışveriş yapmadan önce araştırırken Technopat üzerindeki bu yorumlara inandım. Maalesef durum gözler önünde. Firmanın ceza alması için ne gerekiyorsa yapıyorum. Sizlerinde bana önerileri varsa yazabilirsiniz.

Bilmiyorum hocam ben de gaming.gen üzerinden hazır sistem almıştım ama 4 gün içinde sorunsuz bir şekilde göndermişlerdi hafta sonu sipariş etmeme rağmen.

Firma kargo süresi ve müşteri desteği konusunda kötü, daha çok gelişmeleri lazım.
Sistemin hazırlanması da ayrı bir konu, sanki sipariş ettiğiniz gün dışarıdan acele şekilde parça temin ediyorlarmış gibi max yarım saat sürecek montajı günlər boyunca bekletiyorlar.
Bende Gaming Gen den sistem aldım, bahsettiklerim dışında bir sorun yaşamadım.

Resmi tatiller ve hafta sonları art arda geldiği için olabilir. Bir de nadir olan sorunlar yüzünden genelleme yapılmamalı bence. Ben de Amazon'da 3-4 kez sorun yaşadım ama bu Amazon'un güvenilir olmadığı veya kötü olduğu anlamına gelmiyor.

Ben, 24 Mayıs 2023 tarihinde beta oyun teknoloji anonim şirketi'nin WWW.GAMING.GEN.TR web sitesi üzerinden 13.698, 99₺ fiyatla bir adet ürün sipariş ettim (sipariş no: 281797). Ürünün sergilendiği web sayfasında "5 iş gününde ücretsiz kargo (hafta sonları dahil değildir" ibaresi yer almaktaydı.

Eki Görüntüle 1764485

Satın aldığım ürün 5 iş gününü geçtikten sonra 2 Mayıs 2023 tarihinde henüz tarafıma kargolanmamıştı. Aynı gün firmanın web sitesinde beyan ettiği iletişim kanallarına ulaşmaya çalıştım. E-postama ve telefon çağrılarıma cevap verilmedi. Siparişimi hiçbir şekilde iptal dahi edemiyorum. Firmaya ulaşmam imkansız hal aldı.

Eki Görüntüle 1764487

Bugün yani 3 Mayıs 2023 itibarıyla tekrar firmaya ulaşmaya çalıştım ancak çağrılarıma yine cevap verilmedi. Web sitesindeki ürünün sergilendiği sayfaya tekrar baktığımda "7 iş gününde ücretsiz kargo (hafta sonları dahil değildir" ibaresinin yer aldığını fark ettim. Yani ben ürünü sipariş ederken yazdıkları "5 iş günü" ibaresini hiçbir şekilde haber vermeden "7 iş günü" olarak değiştirmişler.

Eki Görüntüle 1764488

Firma yaşanan gecikmeleri haber vermek zorunda iken ve bunu kendi sayfasında da belirtmiş iken hiçbir şekilde haber vermiyor.

Eki Görüntüle 1764490

Şimdi sizler diyeceksiniz ki "e bunun Technopat ile ne alakası var?"

Sanırım öğrendiniz. Firmadan alışveriş yapmadan önce araştırırken Technopat üzerindeki bu yorumlara inandım. Maalesef durum gözler önünde. Firmanın ceza alması için ne gerekiyorsa yapıyorum. Sizlerin de bana önerileri varsa yazabilirsiniz.

Gaminggentr üzerinden onlarca alışveriş yaptım, hepsi sorunsuz oldu. Forumdakiler yalan söylemiyor. Sizinki şanssızlık olmuş.

Ben, 24 Mayıs 2023 tarihinde BETA OYUN TEKNOLOJİ ANONİM ŞİRKETİ'nin WWW.GAMING.GEN.TR web sitesi üzerinden 13.698,99₺ fiyatla bir adet ürün sipariş ettim (Sipariş no: 281797). Ürünün sergilendiği web sayfasında "5 iş gününde ücretsiz kargo (Hafta sonları dahil değildir" ibaresi yer almaktaydı.

Eki Görüntüle 1764485

Eki Görüntüle 1764487

Bugün yani 3 Mayıs 2023 itibariyle tekrar firmaya ulaşmaya çalıştım ancak çağrılarıma yine cevap verilmedi. Web sitesindeki ürünün sergilendiği sayfaya tekrar baktığımda "7 iş gününde ücretsiz kargo (Hafta sonları dahil değildir" ibaresinin yer aldığını fark ettim. Yani ben ürünü sipariş ederken yazdıkları "5 iş günü" ibaresini hiçbir şekilde haber vermeden "7 iş günü" olarak değiştirmişler.

Eki Görüntüle 1764488

Eki Görüntüle 1764490

Şimdi sizler diyeceksiniz ki "E bunun Technopat ile ne alakası var?"

Sanırım öğrendiniz. Firmadan alışveriş yapmadan önce araştırırken Technopat üzerindeki bu yorumlara inandım. Maalesef durum gözler önünde. Firmanın ceza alması için ne gerekiyorsa yapıyorum. Sizlerinde bana önerileri varsa yazabilirsiniz.
Bence aşırı tepki veriyorsun kargoda gecikme her firmada olabiliyor. İki gün daha kısa sürede kargoya verilsin diye bu yazdıklarınla şahsen ben uğraşmazdım.

Bu tarz sitelerin en büyük sorunu satış sonrası insan bulmak zaten. Bundan kurumsal sitelerden almak çok önemli. Amazon, HB bu konuda efsanedir. Amazon hatta ürünü gönderdi ürün sorunlu çıktı iade istedim, özür dileyip ürünü bana bırakıp yenisini gönderdi. Kim ne derse desin Amazon en efsane site. Tüketici Hakem Heyeti'ne durumunu anlatabilirsin. E-devlet üzerinden bu fotoğrafları ve durumunu anlatıp hakkını alabilirsin. 14 bin tl harcayıp üstüne dikkate alınmamak da nedir?

Bir de satış sonrası kimseye ulaşmamak büyük sorun. Başkası sorun yaşamadı diye yaşayana abartıyorsun demek de mantıksız. Sorun bir insana ulaşamamak. Ürünler gecikebilir de aradığında bunu diyecek kişilerin güvencesini almak her müşterinin hakkı.

HB bu konuda efsanedir.
Ohooo, 1660 sipariş edip 1650 geldiğinde değişim için satıcıyı aradığımızda iade edin dediler, hepsiburada da gram yardımcı olmadı hatta ve hatta kötü yorum yazdığımızı da kaldırdılar.

Geri
Yukarı