Gaming.gen.tr'de Gigabyte RTX 3060 Vision OC 12 GB 10.499 TL

Ama 3 firma ile uğraşırken yazılımdada uğraşılıyor fakat dediğin gibi biraz daha uğraşılması gerek. Ona bakarsanız NVIDIA ömrü hayatı boyunca hiç arayüz yazılımını veya hatalı yazılım cıkardıgında yenileyeceğine hep yeni sürümü çıkartıyor.

Dostum yıllardır AMD kulladım. İlk defa NVIDIA kullanınca gerçekten anladım yazılımın önemini. Saf güçten daha önemli benim için yazılım. Bunu sebeni şöyle açıklayım iPhone 6plus zamanında çıkan telefonlar şu an kasmaktan oyun dahi oynatmıyor iken iPhone 6Plus hala aktif olarak çoğu oyunu rahat bir şekilde oynatıyor. Burada demek istediğim yazılımın önemli olduğu. AMD alana watman hatası hediye olarak geliyor yanında. Son olarak RX 6600 kullandım en son AMD güncel kart olarak. NVIDIA da ise GTX 1650 RTX 3060 ve RTX 3060 Ti kulladım. Emin ol o beğenmediğim GTX 1650 ile bile her oyunu yüksek Ultra karışık ayarda oynadım ve bitirdim. Aynı oyunları RX 6600 ile oynadığım zaman anlık FPS droplar oluyordu. Burada RX 6600 kat kat daha güçlü GTX 1650'den ama işte yazılım ile FPS düşmesi yaşamadan oynaması kat katdaha keyiifli. Şu an en üst seviye AMD mi yoksa orta seviye NVIDIA mı deseler kesinlikle NVIDIA derim. Ayrıca RTX 3050 ile RX 6600 arasında yer yer 30 ila 40 FPS fark oluyor. Ama NVIDIA bu farkı dlls destekli oyunlarda kapatıyor. Anladın mı yazılım önemini?

Dostum yıllardır AMD kulladım. İlk defa NVIDIA kullanınca gerçekten anladım yazılımın önemini. Saf güçten daha önemli benim için yazılım. Bunu sebeni şöyle açıklayım iPhone 6plus zamanında çıkan telefonlar şu an kasmaktan oyun dahi oynatmıyor iken iPhone 6Plus hala aktif olarak çoğu oyunu rahat bir şekilde oynatıyor. Burada demek istediğim yazılımın önemli olduğu. AMD alana watman hatası hediye olarak geliyor yanında. Son olarak RX 6600 kullandım en son AMD güncel kart olarak. NVIDIA da ise GTX 1650 RTX 3060 ve RTX 3060 Ti kulladım. Emin ol o beğenmediğim GTX 1650 ile bile her oyunu yüksek Ultra karışık ayarda oynadım ve bitirdim. Aynı oyunları RX 6600 ile oynadığım zaman anlık FPS droplar oluyordu. Burada RX 6600 kat kat daha güçlü GTX 1650'den ama işte yazılım ile FPS düşmesi yaşamadan oynaması kat katdaha keyiifli. Şu an en üst seviye AMD mi yoksa orta seviye NVIDIA mı deseler kesinlikle NVIDIA derim. Ayrıca RTX 3050 ile RX 6600 arasında yer yer 30 ila 40 FPS fark oluyor. Ama NVIDIA bu farkı dlls destekli oyunlarda kapatıyor. Anladın mı yazılım önemini?
Nvidia DLSS yaparken AMD armut toplamıyor hocam.
Daha stabil diye bilirsiniz ama kimse daha kötü kart almak istemez
Nvidia DLSS yaparken AMD armut toplamıyor hocam.
Daha stabil diye bilirsiniz ama kimse daha kötü kart almak istemez
Ve sonuçta grafikten az da olsa feragat ediyorsunuz rekabetçi oyunlarda DLSS tarzı bir teknoloji henüz yok.

Dostum yıllardır AMD kulladım. İlk defa NVIDIA kullanınca gerçekten anladım yazılımın önemini. Saf güçten daha önemli benim için yazılım. Bunu sebeni şöyle açıklayım iPhone 6Plus zamanında çıkan telefonlar şu an kasmaktan oyun dahi oynatmıyor iken iPhone 6Plus hala aktif olarak çoğu oyunu rahat bir şekilde oynatıyor. Burada demek istediğim yazılımın önemli olduğu. AMD alana watman hatası hediye olarak geliyor yanında. Son olarak RX 6600 kullandım en son AMD güncel kart olarak. NVIDIA da ise GTX 1650 RTX 3060 ve RTX 3060 Ti kulladım. Emin ol o beğenmediğim GTX 1650 ile bile her oyunu yüksek Ultra karışık ayarda oynadım ve bitirdim. Aynı oyunları RX 6600 ile oynadığım zaman anlık FPS droplar oluyordu. Burada RX 6600 kat kat daha güçlü GTX 1650'den ama işte yazılım ile FPS düşmesi yaşamadan oynaması kat katdaha keyiifli. Şu an en üst seviye AMD mi yoksa orta seviye NVIDIA mı deseler kesinlikle NVIDIA derim. Ayrıca RTX 3050 ile RX 6600 arasında yer yer 30 ila 40 FPS fark oluyor. Ama NVIDIA bu farkı dlls destekli oyunlarda kapatıyor. Anladın mı yazılım önemini?

Yazılımın önemini sizden daha iyi biliyorum, fakat AMD de farklı farklı ayarlar var. Bilgi işlem ayarı farklı bir konuda işe yarıyor, ekran kartı ayarı da farklı bir konuda işe yarıyor. Demek istediğim ayar Radeon ayarları - ekran kartları - GPU iş yükü - bilgi işlem / ekran kartları bölümünden değiştirebilirsiniz. Hatta o dropların sebebi şu ayar yüzünden oluyor, Radeon ayarları - sistem - sorun algılama ayarından devre dışı yapmanız yeterli olacaktır. Eski ekran kartım RX 580 ile yapamadığım şeyleri yaptım ve şu an zamlardan önce AMD'nin en yeni çıkan en güncel kartı kullanıyorum çift ekran kartı olarak. Emin ol çok güzel bir his. Çünkü hatayı kabullenmek ayrı sen gibi. Hatayı bulup veya sorunu çözüp işlerine devam etmek ayrı bir konu ben onu yaptım. Sistem arıza denetlemediği için ne oyunlarda drop oluyor. Ne FPS düşüşleri oluyor. Ne WattMan hatası veriyor. Watman hatası bu yüzden oluyor işte. DLSS tarzı teknolojileri AMD de geliştiriyor herkese açık bir şekilde. Ki önceki yazılarımda belirledim, NVIDIA DLSS'yi sadece NVIDIA ekran kartlarında kullanılabiliyordu veya geliştirilebiliyordu. AMD rakip teknoloji çıkardığı zaman herkese açık yaptığı zaman NVIDIA da herkese açık yaptı. Zaten kendimi bildim bileli ne Intel kullanmışlığım var ne de NVIDIA. Çocuklugumda alınan bilgisayarda başladı AMD ile aramdaki ilişki taa o zamandan beri de hiç bırakmam. Herhalde karşıdaki kişi bir şey bilmiyor diye yazıyosunuz ama bir kart karşılaştırması yaparken ekran kartının karşı rakip ekran kartına göre yapın.

@NipponChemiConKYCap yahu sen neden anlıyorsun kötü diyorsun bu modele anladığın yok ergen ergen yorum yapıyorsun 😁😁
1646658135599.png

Newwegg'den Evga ürünlerine bakabilirsiniz. 3060ti serisi 11.000 ile 13.000 arasında düşüyor. 3070 bakıyorsanız sabah ve akşam geç saatlerde genelde 13.000 ile 15.000 arasına bulabilirsiniz. Onun hariçinde İncehesap gaming gecesi tek şansınız. Diğer sitelerde baya tuzlu...

Newwegg'den EVGA ürünlerine bakabilirsiniz. 3060 Ti serisi 11.000 ile 13.000 arasında düşüyor. 3070 bakıyorsanız sabah ve akşam geç saatlerde genelde 13.000 ile 15.000 arasına bulabilirsiniz. Onun hariçinde İncehesap Gaming gecesi tek şansınız. Diğer sitelerde bayağı tuzlu...

Yanlış sabah saat 07: 00 ila 10:00 12:00 arası.

Akşam saat: 20:00 ve gece 00:30 arası.

Geri
Yukarı