Gaming.gen.tr'den uzak durun

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
RTX 4060 aldım kısa zaman önce gaminggentr'den ama bir sorun yaşamadım. Pek sıkıntı yaşayan da görmedim ama her firmada olduğu gibi illaki sorun yaşayan insanlar oluyor.

Ortada aslında sorun yok. İletişim eksikliği var. Az önce de bir misal verdim. MSI bazı ürünlerde 10 yıl garanti veriyor. Aldığın firma aslında bir aracıdır aldığın ürün ile garanti servisi arasında. Garanti ile ürünün Türkiye distribütörü ilgilenir. Ürünü aldığın firma ürün ile ilgili bir sorun yaşadığında 2 yıl veya 3 yıl ilgilenir. Ana garantin global anlamda devam eder. Burda 2 veya 3 yıldan sonra sen Türkiye distribütörüne garantiye göndereceksin ve takibini yapacaksın. E tabi bunu firmaların daha önce demesi gerekir. Burda iletişim eksikliği var ama garantin hala devam ediyor dostum. Kullanıcı sorunu yoksa Gigabyte distribütörü halleder.

Arkadaşım Hepsiburada'dan 3 kez monitör sipariş etti, 2'si bozuk geldi birisinden ekran çatlaktı, bildiğin ekranda yatay bir çizgi vardı iade etti, 2.sinde monitor de ışık sızması vardı yine iade etti, 3.sünde de monitörün görüntü ayarlarında tuhaflık olduğunu ve 2.el olduğundan şüphelenilendiğini söyledi. Maalesef olunca oluyor bu tarz durumlar.

Türkiye’de Amazon harici herhangi bir satıcıda yaşanabilecek standart durum. Ben bu zamana kadar Amazon harici bir tane ilgili satıcı görmedim. Servis tarafında da bir tek Razer servisi Arena inanılmaz memnun etti. Eskiden Logitech servisi müthiş ilgiliydi garantin bitmesine rağmen ücretsiz servis kapsamında onarım vs yapıyorlardı baktılar insanlar suistimal ediyor onlar da standart servis muamelesi çekmeye başladılar. Türkiye’de ürünüme bir şey olursa gözüm kapalı güvenebileceğim tek servis Apple servisi.
Apple servis, Amazon ve son zamanlarda da "Hepsiburada" Premium hizmetini başlattığından beri, HB'den de fazlasıyla memnunum, ilgilenme konusunda onlar da düzeltmişler durumları.

Konu sahibi arkadaşa destek olmak amaçlı ; 1 sene kadar önce klavye almıştım fakat ürünün 2 sene garantisi olmasına rağmen 3 yıl garanti etiketiyle listemişler ürünü, iletişime geçtiğimde ise 3 sene olduğunu söylediler. Asus ile iletişime geçtiğimde ise 2 sene olduğunu belirttiler. Tekrar tekrar ısrar edince sonunda evet efendim 2 yılmış, düzelteceğiz demelerine rağmen uzun süre düzeltmediler. Yani demem o ki bu tarz siteler TEKEL olarak çalıştığı ve sadece onlara muhtaç olduğumuz için çok rahatlar, umurlarında değiliz :)

Esnaf tanıdık lafta öyle der ama sen 2-3 kasadan satıp elin para görmeye başladıktan sonra kem küm etmeye başlar.
Hocam ilk başta basit parçalar aldığım selamlaştığım bir dükkandı. Mevcut işime girince haftada 1 bilgisayar dizmeye, çevre birimleri almaya, yedek parça çekmeye ve tamir işlerine başladık güvendiğim için. Yaptığım işi biliyor ve sattığımı da biliyor bu yüzden her aldığımda daha çok ucuza vermeye başladı. Tek indirim yapamadığı konu işlemciler. Çalıştığımız şirketler ve işletmeler bilgisayarlarını getirince genelde ekran kartı problemi görüyoruz ve R7 240 4GB takıyoruz, şu an gidip 1 tane aldığımda 400₺'ye bana veriyor. PSU alıyoruz toptan çekmiş bir yerden 80+ sertifikalı 500W 500₺ idi galiba almayalı uzun süre oldu. Basit tamir işlerini 1 paket sigaraya anlaştık :D . Kısacası hem şirket olarak hem şahsi olarak alışveriş yapıyorum ve bana az kar koyarak veriyor çünkü haftada minimum 2 kere gidip bir şeyler alıyoruz. Bilgisayar bileşenlerinde işlemci haricinde elleri kolları çok uzun istediğim parçayı bulup getirebiliyorlar keşke işlemci de getirseler çok ağladım i7 9700k için ama "çok pahalıya gelir sahibinden üzerinde yakala" diyor her seferinde. Kısacası böyle yerler nadir ve bulması çok zevkli bilgisayar toplamaya başlasam daha çok fiyat iner ama şu dönem haftanın 7 gününü ofiste geçirdiğim için ne vakitim var ne aklım.

Basit tamir işlerinden kastım ofiste profesyonel lehim ekipmanı yok bir parçayı ben değiştiremeyince 1 paket sigaraya onlar değiştiriyor.

Ortada bir yanlış yok. Gaming Gen'in size sunduğu garanti ile Gigabyte Distribütörünün garantisi zaten farklı olur. Mesela ben ASUS marka PSU kullanıyorum. ASUS bana 5 yıl garanti veriyorken İncehesap 2 sene garanti veriyor. Sen aldığın yere değil faturanı kesen Distribütöre yollamalısın. Gaming Gen Distribütör olmadığı için tamir, değişim vs. yapamaz. Senin en başından sana verilen garanti belgesi ile iş yapman lazımdı.

Arena bilgisayar Razer garantisi harbi müthiş seviyede. Deathadder V2, Basilisk Ultimate, Basilisk V3 gibi bir sürü farelerini kullandım Vatan bilgisayarda çalışırken. Her telefonumu açtılar, her konuda yardım ettiler. Scroll bozuldu, fareyi komple değiştiler. Müthiş memnunum Arena'dan. 2011 yılında 120tl ye aldığım Seagate harddiskle 2 sene önce sorun yaşayınca bile ilgilendiler, ufak bir ücret karşısında değişim yaptılar.

Ben de aynı şekil Blackwidow V2 kullanıyordum. 1.5 yılın ardından CTRL tuşu basmamaya ve ses tuşu kafaya göre ses artırıp azaltmaya başlamıştı. Deri bilek desteği de epey yıpranmıştı tabi o benim sorunum. Ürünü çarşamba günü kargoya verdim perşembe öğleden önce ellerine ulaştı, öğleden sonra da ürünü direkt sıfırıyla değiştirip cuma sabahı kargolamışlardı. Arena gerçekten iyi bir servis.

Hocam ilk başta basit parçalar aldığım selamlaştığım bir dükkandı. Mevcut işime girince haftada 1 bilgisayar dizmeye, çevre birimleri almaya, yedek parça çekmeye ve tamir işlerine başladık güvendiğim için. Yaptığım işi biliyor ve sattığımı da biliyor bu yüzden her aldığımda daha çok ucuza vermeye başladı. Tek indirim yapamadığı konu işlemciler. Çalıştığımız şirketler ve işletmeler bilgisayarlarını getirince genelde ekran kartı problemi görüyoruz ve R7 240 4GB takıyoruz, şu an gidip 1 tane aldığımda 400₺'ye bana veriyor. PSU alıyoruz toptan çekmiş bir yerden 80+ sertifikalı 500W 500₺ idi galiba almayalı uzun süre oldu. Basit tamir işlerini 1 paket sigaraya anlaştık :D . Kısacası hem şirket olarak hem şahsi olarak alışveriş yapıyorum ve bana az kar koyarak veriyor çünkü haftada minimum 2 kere gidip bir şeyler alıyoruz. Bilgisayar bileşenlerinde işlemci haricinde elleri kolları çok uzun istediğim parçayı bulup getirebiliyorlar keşke işlemci de getirseler çok ağladım i7 9700k için ama "çok pahalıya gelir sahibinden üzerinde yakala" diyor her seferinde. Kısacası böyle yerler nadir ve bulması çok zevkli bilgisayar toplamaya başlasam daha çok fiyat iner ama şu dönem haftanın 7 gününü ofiste geçirdiğim için ne vakitim var ne aklım.

Basit tamir işlerinden kastım ofiste profesyonel lehim ekipmanı yok bir parçayı ben değiştiremeyince 1 paket sigaraya onlar değiştiriyor.

Ben bu kadar iyi niyetten işkillenirim 😃

Lavuklar iade edilen ürünü başkasına kakalamaya çalışıyorlar. Aynısını bana da yaptılar, o zaman da cahildim buradaki çoluk çocuğun lafına kandım güvenilir cart curt diye.

Ben Technopat'dan öneri istedim ve iki farklı kişi gaming.gen.trden link attı. F/P olarak güzel bir ürün aldık bu arada, o konuda şikayetim yok ama umarım ileride bir şey çıkmaz

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı