Çözüldü Gaming.Gen.tr'nin yaptığı şey yasal mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Merhaba.

Yeni aldığım hazır sistemde arıza durumu yaşadığım için, ekran kartını "Gamin.Gen.tr" firmasına gönderdim.

Yaşadığım sorun: AMD Adrenalin otomatik hız aşırtma yapıyor

Neredeyse 2 hafta oldu "Gaming.Gen.tr" ekibi ürünü "ServisPoint" isimli bir yetkili servise göndermiş.

Birkaç arkadaştan sürekli "bizimde ürünümüz arızalı" geldi "fatura üzerinden aynı miktar para ödemesi yaptılar" dediler.

Resmen bir dolandırıcılık söz konusu.

Ekran kartının aslı değeri 20 bin TL, hazır sistem olduğu için ortalama 9 bin TL civarı fiyat yazıyorlar.

İade olarak da 9 bin lira geri veriyorlar.

Bu durumun aynısını yaşarsam komple sistemi iade almaları gerekmiyor mu? Sonuçta komple sistemi satın alıyoruz, ve sistem de bir sorun çıkıyor.

"Şikayetvar" sitesine açtığım şikayete gelen bir yorum:

Eki Görüntüle 1889703

Merhaba bunun gibi durum benim de başıma gelmişti sinerji.comdan aldığım ekran kartı arızalandı gönderdim, stokta yok filan dediler para iadesi yapacağız dediler
Ben 3250 gibi fiyata almıştım kartın fiyatı 12 bin civarı olmuştu aradaki fark dağlar kadar.
Garantisi vardı daha yine de değiştirmediler bende tüketici haklarına şikayette bulundum
e-Devlet üzerinden başvurabilirisiniz garanti kapsamında bozulan ürünün değişimi olmadı başlıklı şikayet oluşturun 5-7 ay arası sürüyor ama, ben 5 ay bekledim muadilini yolladılar
Direk mahkeme kararı olarak sayılıyor değiştirmeme imkanları yok.

Merhaba bunun gibi durum benim de başıma gelmişti sinerji.comdan aldığım ekran kartı arızalandı gönderdim, stokta yok filan dediler para iadesi yapacağız dediler
Ben 3250 gibi fiyata almıştım kartın fiyatı 12 bin civarı olmuştu aradaki fark dağlar kadar.
Garantisi vardı daha yine de değiştirmediler bende tüketici haklarına şikayette bulundum
e-Devlet üzerinden başvurabilirisiniz garanti kapsamında bozulan ürünün değişimi olmadı başlıklı şikayet oluşturun 5-7 ay arası sürüyor ama, ben 5 ay bekledim muadilini yolladılar
Direk mahkeme kararı olarak sayılıyor değiştirmeme imkanları yok.
Teşekkür ederim sonuç çıksın, arıza durumunda aynı ekran kartını veya misli ile bir üst modelini talep edeceğim. Hayır ille para derlerse Mahkemeye gideceğim sağ olun.

Muadil isteseydiniz. Para iadesi gerçekten mantıksız. Benim kartım phonix modeliydi Dual modeli ile değiştirin farkını vereyim dediğimde bile hayır demişlerdi. M.2 SSD bozulmuştu onu da sonra gönderdim muadilini göndermişlerdi.

Şimdi aklıma geldi. Keşke direkt sistemi gönderseydiniz. Kendileri bakardı.

Ekran kartında problem vardı, ekran kartı sürekli sorun çıkarttığı için onun üzerinden destek ekibiyle konuştuk. Onlar da ekran kartını bize gönderin bakalım dediler. Zaten sorun ekran kartında değilse komple sistemi yollayacağım o zaman bakarlar problem neymiş.

Teşekkür ederim sonuç çıksın, arıza durumunda aynı ekran kartını veya misli ile bir üst modelini talep edeceğim. Hayır ille para derlerse mahkemeye gideceğim sağ olun.

Ekran kartında problem vardı, ekran kartı sürekli sorun çıkarttığı için onun üzerinden destek ekibiyle konuştuk. Onlar da ekran kartını bize gönderin bakalım dediler. Zaten sorun ekran kartında değilse komple sistemi yollayacağım o zaman bakarlar problem neymiş.

Umarim gerek kalmadan çabucak çözülür.

Değişim iste, ne o zamanki ödediğin tl ile şimdiki aynı değerde mi o zaman.
Ben o dönem aldığımda sistemde bir parça değiştirdim ve toplam bana 23-24 bin liraya geldi. Ekran kartı tekli satıldığında 15-16 bin liraydı haziran başında. Şimdi ise ekran kartı 23-24 bin lira tekli hali. Faturaya 8.300 TL yazmışlar. Tabii karşı tarafın sunduğu anlaşmayı ben zaten kabul ediyorum ancak "para iadesi" olursa çok saçma ben zarar üstüne zarara giriyorum. O yüzden zaten değişim veya misli ile değişim talep edeceğim.

Bir sonuç aldınız mı? Bir üst model kartla değişim isteseydiniz. Para iadesi kabul etmeyin zaten.

Benim daha sonuç çıkmadı belki ekran kartında problem yoktur ancak bir problem var ne problemli onu hala kestiremiyorum. Yüzde 85 ekran kartı problemli gibi ama.

Dedim zaten muadil bir ürünle değişim hakkım var dedim ama sürekli beni geçiştirmeye çalıştılar veremiyoruz falan dediler, akılları sıra beni saf zannettiler bende hiç uğraşmadım tüketici haklarına şikayet ettim.

Muadil isteseydiniz. Para iadesi gerçekten mantıksız. Benim kartım phonix modeliydi Dual modeli ile değiştirin farkını vereyim dediğimde bile hayır demişlerdi. M.2 SSD bozulmuştu onu da sonra gönderdim muadilini göndermişlerdi.

Şimdi aklıma geldi. Keşke direkt sistemi gönderseydiniz. Kendileri bakardı.

Muadil ürün istedim kaç sefer aradım ama sadece para iadesi yaparız dediler başka bir şey demediler. Son çare olarak tüketici haklarına şikayet ettim.

Dedim zaten muadil bir ürünle değişim hakkım var dedim ama sürekli beni geçiştirmeye çalıştılar veremiyoruz falan dediler, akılları sıra beni saf zannettiler bende hiç uğraşmadım tüketici haklarına şikayet ettim.

Muadil ürün istedim kaç sefer aradım ama sadece para iadesi yaparız dediler başka bir şey demediler. Son çare olarak tüketici haklarına şikayet ettim.
Tabii böyle bir durumda en doğrusu zaten hakkınız var söke söke de alıyorsunuz. Marka bunları bildiği halde ancak imajlarına zarar veriyor.

En mantıklısını yapmışsınız. Yasal olarak hakkınız ve almanıza kimse bir şey diyemez. Umarım güzel haberlerinizi duyarız.

Merhaba.

Yeni aldığım hazır sistemde arıza durumu yaşadığım için, ekran kartını "Gamin.Gen.tr" firmasına gönderdim.

Yaşadığım sorun: AMD Adrenalin otomatik hız aşırtma yapıyor

Neredeyse 2 hafta oldu "Gaming.Gen.tr" ekibi ürünü "ServisPoint" isimli bir yetkili servise göndermiş.

Birkaç arkadaştan sürekli "bizimde ürünümüz arızalı" geldi "fatura üzerinden aynı miktar para ödemesi yaptılar" dediler.

Resmen bir dolandırıcılık söz konusu.

Ekran kartının aslı değeri 20 bin TL, hazır sistem olduğu için ortalama 9 bin TL civarı fiyat yazıyorlar.

İade olarak da 9 bin lira geri veriyorlar.

Bu durumun aynısını yaşarsam komple sistemi iade almaları gerekmiyor mu? Sonuçta komple sistemi satın alıyoruz, ve sistem de bir sorun çıkıyor.

"Şikayetvar" sitesine açtığım şikayete gelen bir yorum:

Eki Görüntüle 1889703

Gaming gen ve PC kolik sitelerinden alışveriş yaparken iki kere düşünün. Yine Gaming gen sorunu çözmese de telefonlara bakıyor 😅 PC kolik sorunu çözemediği gibi telefonlara bile bakmıyorlar.

Geri
Yukarı