Gaming laptop tavsiyesi

Bütçe
8000
Acer Nitro 5 bu modelini almayı planlıyorum ve internette çeşitli yorumlar okudum. Yorumlar çok çelişkili olduğundan alma konusunda kararsızım iyi olduğunu söyleyenler çoğunlukta olsa da ısınma sorunu veya RAM'lerin çift kanal olmamasından dolayı FPS düşüşü sorunu olduğunu söyleyenlerde gördüm. Bütçem 8000TL civarlarında bu model hakkında tecrübesi olan varsa veya halihazırda kullanmakta olduğu oyuncu laptopundan çok memnun olan varsa tavsiyelerinizi bekliyorum.

Baktığım Model

Al keyfine bak.
Bu modele daha önce bakmıştım ama Asus TUF serisinde ısınma problemi olduğunu söyleyenler gördüm çok sayıda bu yüzden vazgeçtim.

Bu modele daha önce bakmıştım ama Asus TUF serisinde ısınma problemi olduğunu söyleyenler gördüm çok sayıda bu yüzden vazgeçtim.
FX serisinde ısınma yok, şu an attığım bilgisayardan yazıyorum. Gerçekten gerek kasa kalitesi gerek soğutması (hafif sesli) ısı hissettirmedi sağ olsun. Ekranı da oldukça canlı renklere sahip.

Hocam @DracheN'in attığı daha mantıklı olmaz mı? Hem 144Hz ekran ve 1650 Ti var.

Yani ASUS'un pek güven verdiğini söyleyemem. Özellikle TUF serisi bir ASUS'un. Almışken kendini kanıtlayan bir marka alsın. Tabi ki burada en iyi kararı verecek olan kişi @Radeon RX 5500M hocamızdır. Şahsen gözüm kapalı güveniyorum kendisine. Onun diyeceği modeli alırsa üzülmez.

TUF serisinde ciddi mühendislik hataları olduğunu söyleyen inceleme kanalları var diye hatırlıyorum. Birisi laptopun altını kesince sıcaklıklar 5 derece düşüyordu🙂

Atılan model sorunsuz da olabilir, sonuçta her sene yenileniyor kasalar. Adları çıkmış 9'a, inmez 8'e.

TUF serisinde ciddi mühendislik hataları olduğunu söyleyen inceleme kanalları var diye hatırlıyorum. Birisi laptopun altını kesince sıcaklıklar 5 derece düşüyordu🙂

Atılan model sorunsuz da olabilir, sonuçta her sene yenileniyor kasalar. Adları çıkmış 9'a, inmez 8'e.

Evet ancak yabana da atmayalım. Her laptop değerlendirilsin. Casper hariç.

Acer Nitro 5 bu modelini almayı planlıyorum ve internette çeşitli yorumlar okudum. Yorumlar çok çelişkili olduğundan alma konusunda kararsızım iyi olduğunu söyleyenler çoğunlukta olsa da ısınma sorunu veya RAM'lerin çift kanal olmamasından dolayı FPS düşüşü sorunu olduğunu söyleyenlerde gördüm. Bütçem 8000TL civarlarında bu model hakkında tecrübesi olan varsa veya halihazırda kullanmakta olduğu oyuncu laptopundan çok memnun olan varsa tavsiyelerinizi bekliyorum.

Baktığım Model

Öncelikle bir Nitro 5 kullanıcısı olarak tavsiye ediyorum. Abra al diyenler olmuş fakat aynı paraya neden malzeme kalitesinden öndün veresiniz ki? Attığınız modeli değil şu modeli almanızı öneririm. https://www.hepsiburada.com/acer-ni...bilir-bilgisayar-nh-q9hey-002-p-HBV00000UQMDY
Sorunuz varsa sorabilirsiniz. Bugün Witcher 3 oynadım aşağıya fotoğraf bırakıyorum soğutma olarak gayet iyi laptop. Ama benim RAM'lerim şu an Single Channel bu yüzden Online oyunlarda yarı FPS alıyorum yakında RAM ekleyeceğim siz bu modeli alırsanız 8 GB RAM ekleyin gerçekten çok güzel olur.

Dosya Ekleri

• Güç Tasarrufu.png
    Güç Tasarrufu.png
    3,9 MB · Görüntüleme: 39

Geri
Yukarı