Gaming laptopların ömrü 2-3 yıl mıdır?

2-3 yıl kullanım ömrü olduğunu öğrenince aşırı moralim bozuldu. 2 yıldır kullanıyorum zaten. Demek ki 1 yıl sonra ya bozulacak ya da çöp olup hiçbir oyun oynatmayacak.
Öyle bir durum yok.

İyi bakarsanız 10 yıl kullanırsınız bir laptopu. Yüksek ayarlar olmasa da GTX 1650 daha 5 yıl rahat gider.

Okuduğunuz her şeye neden inanıyorsunuz? Orada ömür denilen şey maksimum performans demektir o da şöyle, sallıyorum sen şu an 4060'lı kart alırsan piyasadaki her oyunu ultrada oynayabilirsin ama bundan 3 sene sonra her çıkan oyunu ultrada açamamaya başlarsın bu da teknolojinin gelişiminden kaynaklıdır. Yoksa 3 yıl kullandın parçalar bozuldu, laptop alev aldı gibi bir olay yok. Benim 2011 yılında aldığım, 2016 yılında aldığım ve 2019 yıllarında aldığım "oyun" laptopları hala farklı farklı yerlerde kullanılarak hayatlarına devam ediyorlar. 2011 ve 2016 yılında aldığım laptoplar artık günlük kullanım laptopuna dönmüş olsa da 2019 yılında aldığım laptop ile hala oyunlarımı oynuyorum.
2011 ve 2016’da aldığın laptoplar ile yine o dönemlerin oyunlarını oynayabiliyorsun değil mi? Sonuçta sistemin karşılıyor.

2011 ve 2016’da aldığın laptoplar ile yine o dönemlerin oyunlarını oynayabiliyorsun değil mi? Sonuçta sistemin karşılıyor.
Evet oynayabiliyorum. Sadece 2011 yılında aldığım laptopun klavye, batarya gibi oyun performansına etki etmeyen parçalarını değiştirmem gerekti o kadar.

Geri
Yukarı