Garantiye yolladığım ürün benden habersiz farklı ürünle değişmiş

Ürünü kullanıp kullanmama konusunu mu soruyorsunuz hocam? Açıkçası detayını bilmiyorum, il-ilçe tüketici heyeti yakınsa sormanızda fayda var.

Hayır hocam şöyle şimdi benden onay almayıp ürünü farklı ürünle değiştirmişler ya bu değiştirdikleri ürünü bana göndereceklerini söylediler o ürün elimde olacak ama kullanmayacağım. Bende olduğu için sorun çıkar mı çünkü siteye göre süreç 6 aya kadar uzayabilirmiş.

Hocam zaten size kabul etmediğiniz bir ürün yollandığı için THH'ye başvuruyorsunuz. Başka ürün olması sorun değil, olumlu karar çıkarsa geri teslim etmeniz istenilecek o kadar.

Elinizde belge olması için, size mail atan firmaya "misli ile değişim istediğinizi fakat önerilen alt seviye modelleri onaylamadığınızı" belirten bir mail atın. THH'ye başvururken bu maili de kanıt olarak ekleyin. Hatta size atılan maili "yanıtla" diyerek atmanız daha iyi olur.

Mail atıp, THH'ye başvururken eklemeyi kesinlikle unutmayın.

Hocam zaten size kabul etmediğiniz bir ürün yollandığı için THH'ye başvuruyorsunuz. Başka ürün olması sorun değil, olumlu karar çıkarsa geri teslim etmeniz istenilecek o kadar.

Elinizde belge olması için, size mail atan firmaya "misli ile değişim istediğinizi fakat önerilen alt seviye modelleri onaylamadığınızı" belirten bir mail atın. THH'ye başvururken bu maili de kanıt olarak ekleyin. Hatta size atılan maili "yanıtla" diyerek atmanız daha iyi olur.

Mail atıp, THH'ye başvururken eklemeyi kesinlikle unutmayın.

Hocam kusura bakmayın dediğinizi tam anlayamadım ben şikayeti oluşturdum ama belge vs atmadım hiç sorun olur mu? Faturayı atacaktım ama bir türlü atamadım onun dışında başka bir şey atmadım. Başvuruyuda e-Devlet üzerinden yapmıştım.

Tam olarak hangi modeldi, hangi modelle değiştirmişler?
Hocam Corsair k60 pro tkl benim aldığım. Onların muadil görüp değiştirdiği ürün Corsair k55 pro xt. Sizce böyle birşey akıl mantık işi mi 😃

Geri
Yukarı