Gaza Basınca Gitmeyen Araba Markaları

Bu birazda bizim ülkenin görmemişliğinden kaynaklanıyor. Ülkede vergi oranı malum kimse yüksek motorlu araç almak istemiyor. Elin gavuru alıyor 3-4 litrelik motoru adamın basma gibi bir derdi yok ki keyif için biniyor bizimkilerde düşük hacimli yüksek beygirli araç gördümü patlama yaşıyor. Şu ülkede arabaya binmek haram.
Hocam çok haklısınız. Şahsen bende ilk başta bir patlama yaşarım ama bir iki seferden sonra gider. Örneğin bir hocamda BMW var ben diyorum bende olsa basarım falan adam sakin sakin gidiyor gereksiz hız acemi işidir diyor ve haklıda. (Olması gerekende o)

Dedemin 2010 model Cangoo su var, satmıyorda kaldı öyle. Geçen süreyim dedim gaza asılıyorum, içerde bir şeyler oluyor ses falan çıkıyor devir yükseliyor hız yükselmiyor yahu. 100 ü gördükten sonra sanki araba her an parça parça yapboz gibi dağılacakmış gibi geliyor. İşin kötü yanı İstanbul'da en çok gördüm bunu çocuk daha yeni ehliyet almış sürüşünden belli, sağa sola kafasına göre makasa giriyorlar. Kimi kıl payı kurtarıyor kimi annesinin dualarıyla kurtuluyor, kimide oracıkta can veriyor. Konuyla çok alakası yok biliyorum ama gerçekten trafikte kaşınan insanları çok sert cezalar beklemeli bence.

Dedemin 2010 model Cangoo su var, satmıyorda kaldı öyle. Geçen süreyim dedim gaza asılıyorum, içerde bir şeyler oluyor ses falan çıkıyor devir yükseliyor hız yükselmiyor yahu. 100 ü gördükten sonra sanki araba her an parça parça yapboz gibi dağılacakmış gibi geliyor. İşin kötü yanı İstanbul'da en çok gördüm bunu çocuk daha yeni ehliyet almış sürüşünden belli, sağa sola kafasına göre makasa giriyorlar. Kimi kıl payı kurtarıyor kimi annesinin dualarıyla kurtuluyor, kimide oracıkta can veriyor. Konuyla çok alakası yok biliyorum ama gerçekten trafikte kaşınan insanları çok sert cezalar beklemeli bence.
Dediğinizde haklısınız. Ehliyeti aldım mı ilk yapılacak işlerden birisi makas atmak. Yahu arkadaşım düzgün git yolunda hızlı mı gidiyorsun sol şeritten solla 3 şeritli yolda en sağdan en sola direk geçiyor adam. Yada soldaki yol vermiyor mu makas mı atacaksın aranız biraz açık olsun at. Dediğin gibi bazıları ana baba duasıyla şansla kurtarıyor. Makas atmak şoförlükle alakalı değil hem girdiğin yere bağlı hemde arkadakine arkadaki adam frene basmasa amel defteri kapanan bir sürü insan olacaktı şimdi.

2005 Jazz 1.4 Sport var. Kedi gibi. 80 beygir gibi değil 500 beygir gibi. 140-150 lerde savrulmaya başlıyor. Sınırı zaten 160 falan. Onda da sanki dağılacakmış gibi oluyor. 900 kiloluk araç ne olacak?
2017 Civic var birde. Aracın güvenliği falan C segmentte en güvenlisi de, motor keşke Vtec-Turbo alsaydım dedirtiyor. Biraz boğuk. Beklenilenin altında. Ama yine iyi basıyor. 160'la falan giderken hissettirmiyor bile. Hızın farkına varmıyorsun.

Elin gavuru alıyor 3-4 litrelik motoru adamın basma gibi bir derdi yok ki keyif için biniyor bizimkilerde düşük hacimli yüksek beygirli araç gördümü patlama yaşıyor.
Hız yaparsa bi' daha o arabaya binemeyeceğini bildiği için basamıyor çünkü kurallar var. İlkinde sağlam bir ceza öyle amirim mavi Atatürk versem de yok. İkinciye de ehliyetini kaybediyorsun.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı