Gazeteci Sedef Kabaş tutuklandı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Muhalefet dediğiniz kişiler dağdan inen teröristlerdir, eğer HDP başkanı Demirtaş ve HDP'li vekillerden söz ediyor iseniz.

Ülkenin başında ki adam da zamanında terörist liderine sayın hitabında bulunan ve şehitlerimize kelle diyen biridir ayrıca muhalefet deyince neden aklınıza HDP geliyor anlayamadım

Bakın hocam bu konuda çok doluyum, hangi siyasi tarafı tuttuğunuz zerre umurumda değil ama şu konu muhalefet olunca "Terörist hepsi" yakıştırması beni gerçekten deli ediyor. O yüzden konuşmayı yarıda kesmek istiyorum çünkü ağır konuşurum. O yüzden size iyi forumlar dilerim. İyi akşamlar.

Hocam ne yazık ki muhalefet denince terörist bunların hepsi diyen insanlara laf anlatılamaz çünkü genel de bu tür insanlara AKP veya Erdoğan denilince akıllarına iyilik timsali, ülkeyi kalkındıran, halkını seven ve hayatında hiçbir kötü işe bulaşmamış kişiler gelir ( cinar_yasarr size demiyorum bunları sizin aklınıza muhalefet denilince HDP geliyor galiba )

Hocam ne yazık ki muhalefet denince terörist bunların hepsi diyen insanlara laf anlatılamaz çünkü genel de bu tür insanlara AKP veya Erdoğan denilince akıllarına iyilik timsali, ülkeyi kalkındıran, halkını seven ve hayatında hiçbir kötü işe bulaşmamış kişiler gelir
Hocam insanların siyasi düşünceleri farklı olabilir, bundan yana gocunmam ya da sinirlenmem söz konusu değil zaten fakat en hassas olduğum noktalardan biri, kolayca insanlara "Terörist" yakıştırması yapılması veya hükümete karşı çıkan herkesin HDP destekçisi olduğu zannedilmesi.

Kimse kimsenin gerçek hayattaki kimliğini, görevini, vazifesini bilmiyor. Belki ben bu vatan için aktif sahada görev yapmış, arkadaşlarını kaybetmiş veya bir bedel ödemiş biriyim ya da belki de bunların arka planını bilen bir devletin görevlisiyim. Böyle olup da, mevcut hükümet ile fikir ayrımı olduğun için terörist ilan edilenler var. Kimsenin de kalbini kırmak istemiyorum o yüzden konuyu kısa kesip, kapatmak istedim.

Şimdi gidip birini öldürsem ve kravat takıp takım elbise ile hakim karşısına çıksam serbest kalırım. Başka söyleyecek sözüm yok ülkedeki adalet sistemi için.

Muhalefet partilerinin sahip çıkmasını yanlış buldum açıkçası.
Seneye %85 ihtimalle seçileceksiniz.
Seçildikten sonra size "öküz" minvalinde sıfatlar takılır da, soruşturma açılır ise bu olaydan dolayı başınız ağrıyabilir.

Muhalefet aslında hiç bir şey yapmasa rahatlıkla seçimi kazanacak. Fakat arada gereksiz çıkışlar yapılıyor. Anlam veremiyorum.

Ya tamam her yerde cumhur başkanına argo kullanıldığı görülüyor ama televizyonda olunca işler değişir. Filmlerdeki en ufak kanlı sahneleri bile sansür + siyah beyaz ekran ekleyen Türk televizyonlarında böyle bişeye kalkışmamalıydı hemde haber kanalında üstüne birde siyasetçi.

He yani AKP'nin geçmişinde oy almak için HDP ile iş birliği yok öyle mi? Açılım süreci ile HDP'yi meclise sokan kimdi? Barış süreci altında, daha şehitlerin kanı kurumamışken, kırmızı halılar ile karşılayıp eğlenenler kimdi? Fetullah Gülen'e destek verip, TSK'ya adam sızdırılmasına göz yumup, bundan dolayı PKK baskınlarında şehit olan askerlerin sorumlusu kimdi?

Bakın hocam bu konuda çok doluyum, hangi siyasi tarafı tuttuğunuz zerre umurumda değil ama şu konu muhalefet olunca "Terörist hepsi" yakıştırması beni gerçekten deli ediyor. O yüzden konuşmayı yarıda kesmek istiyorum çünkü ağır konuşurum. O yüzden size iyi forumlar dilerim. İyi akşamlar.
Hocam umarım biliyorsunuzdur ki o teröristleri dağdan indirme sebebi silah sıkarak değil siyaset yaparak hayatlarını sürdürmesini istemesidir. Aslında öyle değil tam olarak, teröristlerin siyasi kısımlarını ülkeye getirterek tutuklattırdı, örnek olarak yine veriyorum Demirtaş falan diyebiliriz. Ayrıca CHP lideri kendi de itiraf ediyor teröristler ile işbirliği yaptığını, lütfen bunları göz ardı etmeyiniz.

Cumhurbaşkanına resmen "Öküz" demek istemiş bu gazeteci. Kim ne derse desin kanunen ve mantıken tutuklanması mantıklı. Hangi ülkede görülmüş cumhurbaşkanına öküz deyip serbest kalan?
Küfür de etse ceza almamalı. Cumhurbaşkanı gökten mi indi?

Her hangi birine bile küfür etseniz dava ederse ceza alıyorsunuz, tüm insanlar da gökten indi sanırım.
Ben olanı değil olması gerekeni söyledim. Hakaret değil iftira insanı zan altında bırakır. Ciddi ciddi herhangi birine hayvan demenin karşılığının özgürlüğünü kaybetmek olduğunu savunmak hangi mantığın ürünü?

Ben olanı değil olması gerekeni söyledim. Hakaret değil iftira insanı zan altında bırakır. Ciddi ciddi herhangi birine hayvan demenin karşılığının özgürlüğünü kaybetmek olduğunu savunmak hangi mantığın ürünü?
Hakaret ettiğin kişi sokaktan geçen her hangi biri olsa tamam, koskoca cumhurbaşkanına (her hangi bir cumhurbaşkanı olabilir bu.) hakaret ediyorsun sonuçta. Hakaret ederken böyle şeylerin olacağı riskini kabul ediyorsun bir nevi.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı