Gazetici Hulki Cevizoğlu Ankaranın adının değişmesini istedi

O zaman Rize'nin adı da Erdoğan olsun, hatta İzmir'in adı Kılıçdaroğlu, İstanbul'un adı İmamoğlu olsun.
Tamam en büyük Atatürkçü sensin, al Anıtkabir de senin olsun.

Bu ülkenin sağcısı da solcusu da aynı kafa gerçekten. Düşünceleri farklı açılarda olsa da düşünme şekilleri genelde aynı.
Adam sağcı da değil solcu da değil. Kendisi kaç kere CHP'yi sevmediğini söyledi ve neden sevmediği konusunda da haklı şeyleri var. Kısaca şu an taraf tutmuyor ama çok büyük Atatürkçü'dür.

Adam sağcı da değil solcu da değil. Kendisi kaç kere CHP'yi sevmediğini söyledi ve neden sevmediği konusunda da haklı şeyleri var. Kısaca şu an taraf tutmuyor ama çok büyük Atatürkçü'dür.

Çok büyük bir Atatürk'çü olsaydı bir şehrin isminin bu şekilde değiştirilmesini istemezdi. Ben genel olarak söylemiştim sağcı ve solcu meselesini ama görüldüğü gibi birinin direkt "solcu" olması gerekmiyor bu kafada olmak için. Atatürk'çüsü de aynı, Atatürk karşıtları da aynı. Cumhuriyetçisi de aynı, cumhuriyet karşıtı da aynı.

Çok büyük bir Atatürk'çü olsaydı bir şehrin isminin bu şekilde değiştirilmesini istemezdi. Ben genel olarak söylemiştim sağcı ve solcu meselesini ama görüldüğü gibi birinin direkt "solcu" olması gerekmiyor bu kafada olmak için. Atatürk'çüsü de aynı, Atatürk karşıtları da aynı. Cumhuriyetçisi de aynı, cumhuriyet karşıtı da aynı.
Adamı araştırırsanız cidden çok fazla Atatürkçü'dür. Fakat her şeyin fazlası zarar.

Bu ülke 2 insan üzerinden yapılan prim ile yönetiliyor/ yönetilmeye çalışılıyor.
1. Hz Muhammed
2. Mustafa Kemal Atatürk

Geri
Yukarı