Gazi Üniversitesi Makine Mühendisliği okunur mu?

msport

Centipat
Makaleler
1
Merhaba. Birkaç gündür Gazi Üniversitesi makine hakkında araştırma yapıyorum. Özellikle ekşi sözlük'te ve YouTube videolarının yorumlarında acayip derecede bölümü yermeler gördüm. Çoğu kişi sakın gelmeyin, çok zor bölüm, çalışsanız bile 4 senede bitmez, hocalar çok egoistler ve kimse ile muhatap olmuyorlar, ders anlatmayı bilmiyorlar ve ders anlatmıyorlar gibi yorumlar gördüm. Eğer halen okuyan ya da yakın dönemde mezun olan varsa bu söylenenler doğru mu?

Ben genelde iyi yorumlar duydum fakar kampüsü pek iyi değilmiş.
Diğer bildiğim şey ise Makine Mühendisliği diğer üniversitelerde de zorluk açısından farklı sayılmaz. Örneğin Yıldız Teknik ve Hacettepe Makine Mühendisliği bölümleri de kolay değil.

Merhaba. Birkaç gündür Gazi Üniversitesi makine hakkında araştırma yapıyorum. Özellikle ekşi sözlük'te ve YouTube videolarının yorumlarında acayip derecede bölümü yermeler gördüm. Çoğu kişi sakın gelmeyin, çok zor bölüm, çalışsanız bile 4 senede bitmez, hocalar çok egoistler ve kimse ile muhatap olmuyorlar, ders anlatmayı bilmiyorlar ve ders anlatmıyorlar gibi yorumlar gördüm. Eğer halen okuyan ya da yakın dönemde mezun olan varsa bu söylenenler doğru mu?
Merhaba, genelde üniversiteye gidenlerin çoğu zâten hocaları, sınavları beğenmiyor. Ben şu ana kadar bunları beğenen birini görmedim. Tabi bir de akademisyenlerin, akademisyen olmak için çektiği acıların aynısını akademisyen adaylarına çektirmekten zevk alması var diye tahmin ediyorum.

Ben genelde iyi yorumlar duydum fakar kampüsü pek iyi değilmiş.
Diğer bildiğim şey ise Makine Mühendisliği diğer üniversitelerde de zorluk açısından farklı sayılmaz. Örneğin Yıldız Teknik ve Hacettepe Makine Mühendisliği bölümleri de kolay değil.

Hocam kampüs işi pek sıkıntı değil bildiğim kadarıyla merkezi bir yerde olduğu için eğlence mekanlarına, restoranlara, kafelere ulaşım vs. pek sıkıntı değil. Benim için önemli olan eğitim kısmı. Makine mühendisliğinin zorluğu konusunda bende sizinle hemfikirim ancak illa zor yapacağız diye eğitimi niteliksizleştirmekte saçma bir olay.

Merhaba, genelde üniversiteye gidenlerin çoğu zâten hocaları, sınavları beğenmiyor. Ben şu ana kadar bunları beğenen birini görmedim. Tabii bir de akademisyenlerin, akademisyen olmak için çektiği acıların aynısını akademisyen adaylarına çektirmekten zevk alması var diye tahmin ediyorum.

Hocam umarım gördüğüm kişiler aylak aylak gezip düşük not aldığı için ağlıyordur. Yoksa kibirli ve zalim akademisyenin şerrinden Allah korusun :)

Hocam ben de gazi makineyi düşünüyorum. Bölümden arkadaslarla konustugumda internette yazanlar gibi olmadıgını anladım. Müh fakültesi cidden kücük ama ana kampüs vs güzel. Odtü kadar geniş bir kütüphanesi var. 20 spor salonu 5-6 yüzme havuzu var. Hazırlıgı gölbasında okuyoruz. Savunma sanayiindeki çoğu firma gazi/odtü ikilisinden alıyor. Tobb, bilkentin hocaları gazi ve odtüden gitme. Ankarada zaten köklü 2 makine var gazi ve odtü. Gazi cidden kötü bir üniversite değil (yazılan makale, atıfta bulunan makale sayısı vb.). MUYAP akreditasyonu da var ve diplomanda EU-ACE etiketi olmakla beraber abd ve kanada gibi ülkelerde de diploman geçerli.

Hocam ben de gazi makineyi düşünüyorum. Bölümden arkadaslarla konustugumda internette yazanlar gibi olmadıgını anladım. Müh fakültesi cidden kücük ama ana kampüs vs güzel. Odtü kadar geniş bir kütüphanesi var. 20 spor salonu 5-6 yüzme havuzu var. Hazırlıgı gölbasında okuyoruz. Savunma sanayiindeki çoğu firma gazi/odtü ikilisinden alıyor. Tobb, bilkentin hocaları gazi ve odtüden gitme. Ankarada zaten köklü 2 makine var gazi ve odtü. Gazi cidden kötü bir üniversite değil (yazılan makale, atıfta bulunan makale sayısı vb.). MUYAP akreditasyonu da var ve diplomanda EU-ACE etiketi olmakla beraber abd ve kanada gibi ülkelerde de diploman geçerli.
Hocam ben daha 11. sınıfım meslek lisesi makine okuyorum ve şimdiden çalışmaya başladım. EA biri olarak üniversite makine mühendisliği düşünüyorum ama sınavları zor mu?

Hocam ben daha 11. sınıfım meslek lisesi makine okuyorum ve şimdiden çalışmaya başladım. EA biri olarak üniversite makine mühendisliği düşünüyorum ama sınavları zor mu?
Hocam EA puanıyla SAY bir bölüm olan makineye yerleşemezsin. Tüm mühendisliklerin yükselmesinin yanında Gazi'nin üniversite olarak bir yükselişi var. Üniversite popülarite kazanıyor. Bu sene 34ile kapattı senin sınav yılında ilk 20-25k arasına çekebilir. Bu sene 8k çekti sadece. Yolun açık olsun

Yeni konular

Geri
Yukarı