Gazze'nin roketleri neden hiçbir şekilde İsrail'e ulaşmıyor?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ne kovması 1000 yıldır Müslüman toprağı kudüs sana daha nasıl anlatacağım bilemiyorum.

1000 yıldır kimin toprağı olursa olsun şu anda orada devlet kurup oradan ayrılmayan toprağın sahibidir. Orası işgal edilmediği sürece veya ülke çöküp başka bir ülke kurulmadıkça da kurulan ülkenin toprağı olmaya devam edecektir. Ayrıca kur'an-ı kerimde 1000 yıldır o toprakta olan o toprağın sahibi olacak diye bir şey geçmiyor.

Ne kovması 1000 yıldır müslüman toprağı Kudüs sana daha nasıl anlatacağım bilemiyorum.
İnancını anlıyorum, fakat senin de onların inancını anlamalısın. Son yüzyıllarda nasıl Müslüman çoğunluğu varsa ve Müslümanlara göre önemli bir topraksa aynı şekilde Müslümanlardan önce yüzyıllar boyunca Yahudilerin toprağı olmuş ve o bölgenin onların kutsalı olmuştur. Maalesef bu konu böyle çözülemez.

1947 Anlaşmasına göre Kudüs ise Uluslararası bir alan olacaktı ve belki de bugünkü duruma düşülmeyecekti. Filistinliler kendilerine haksızlık yapıldığı için girdikleri bu savaşta daha da kötü durumda çıktılar.
Kesinlikle Kudüs, Uluslararası Bağımsız bir Toprak olmalı. Yoksa bu savaşlar bitmez.

Büyük Dinlerin ortak Kutsal Toprağı olan Kudüs'ün herhangi bir ülkeye verilmesi saçmalık zaten.

İnancını anlıyorum, fakat senin de onların inancını anlamalısın. Son yüzyıllarda nasıl Müslüman çoğunluğu varsa ve Müslümanlara göre önemli bir topraksa aynı şekilde Müslümanlardan önce yüzyıllar boyunca Yahudilerin toprağı olmuş ve o bölgenin onların kutsalı olmuştur. Maalesef bu konu böyle çözülemez.
Doğrudur şu noktada bir orta yol gerek.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı