GDDR6 RAM kullanan sistemin olayı nedir?

Deveye hendek atlatmak cahile laf anlatmaktan zordur derler.

O zaman git AMD, Microsoft ve Sony'e sor nasıl sis makinelerinize 16 GB GDDR6 bellekler koydunuz. Keza videoyu izlesen testlerde kocaman "AMD 4700s 8-Core Processor desktop kit" yazdığını görürsün.

Ayrıca yukarıya kaynak atmışım sana daha neyin derdindesin anlayamadım. Hadi sana video da datayım. Ltt'nin videosuna bakarsan eğer PS5'in anakartı ile aşırı benzer olduğunu fark edeceksindir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ben daha iyisi toplanır dedim ama bu boyutta bu paraya toplamak aşırı derece zor.

Kafamızı birazcık kullanabilsek ülkeyi şahlandıracağız ama onu da yapamıyoruz ki.
Arkadaşım güzel yurdumun insanı verdiğin kaynakta zaten ddr4 diyor. Daha neyi tartışıyoruz?

Dosya Ekleri

• Screenshot_20230610_221906.jpg
    Screenshot_20230610_221906.jpg
    64,1 KB · Görüntüleme: 29
Arkadaşım güzel yurdumun insanı verdiğin kaynakta zaten ddr4 diyor. Daha neyi tartışıyoruz?
LTT'nin videosunda da yanlışım yoksa GDDR5 ile birlikte geliyor demekte 1000iq arkadaşım. Hele bir gir bak öyle sadece ince hesaba girip bakmakla olmuyor bu işler be.

Hele bi oku araştır "attığın yerde bile ddr4 diyor eğe" demekle olmuyor al sana ek iki kaynaktan daha bilgi.

Ama dur pardon ya memleketimin insanı yabancı kaynaklardaki bilgileri anlayamıyor.

1686424936368.png

1686425009574.png

1686425064587.png

Hadi buradan da atayım okuyup anlarsın diye.

Şöyle atayım daha düzgün bir şekilde okuyup anlayabilirsin.

1686425607094.png

Firma da arkadaşa verdiği cevap ile birlikte verdiğim bilgi ve kaynakları destekledi.

Son düzenleme:
LTT'nin videosunda da yanlışım yoksa GDDR5 ile birlikte geliyor demekte 1000iq arkadaşım. Hele bir gir bak öyle sadece ince hesaba girip bakmakla olmuyor bu işler be.

Hele bi oku araştır "attığın yerde bile ddr4 diyor eğe" demekle olmuyor al sana ek iki kaynaktan daha bilgi.

Ama dur pardon ya memleketimin insanı yabancı kaynaklardaki bilgileri anlayamıyor.

Eki Görüntüle 1815665

Eki Görüntüle 1815667

Eki Görüntüle 1815668

Hadi buradan da atayım okuyup anlarsın diye.

Şöyle atayım daha düzgün bir şekilde okuyup anlayabilirsin.

Eki Görüntüle 1815680

Firma da arkadaşa verdiği cevap ile birlikte verdiğim bilgi ve kaynakları destekledi.
Tamam sen kazandın, ancak şunu söylemekte gerek. Yanlış bilmiyorsam o 16 gb gddr6 bellek ve işlemci anakarta çakılı ve herhangi bir ram arızası oldumu tüm bilgisayar çöp olur. Video da belirtmişler mi bilmiyorum ama bunu söylemek istedim. Böyle bir PC'ye 6-7 bin TL verecek dar gelirli birisi için büyük bir risk.

Tamam sen kazandın, ancak şunu söylemekte gerek. Yanlış bilmiyorsam o 16 GB GDDR6 bellek ve işlemci anakarta çakılı ve herhangi bir RAM arızası oldu mu tüm bilgisayar çöp olur. Video da belirtmişler mi bilmiyorum ama bunu söylemek istedim. Böyle bir PC'ye 6-7 bin TL verecek dar gelirli birisi için büyük bir risk.

Dediğin gibi anakarta çakılı ancak arma bilgisayar ürünlerinin arkasında duran bir firma. Zaten kendileri büyük şirketlere iş istasyonları sağlayan bir firma bu yüzden her ne kadar düşük bir olasalık olsa da olası bir arıza durumunda mağdur edecek bir firma değil kendileri bu konuda insanların içinin rahat olması gerek benim gözümde.

Bunun ne eksisi var AMD tarafında maksimum RX590 (tüm 500 serisi) NVIDIA kanadında da 1060 ve öncesindeki 1000 serisi kartları desteklemekte.

Bunun ne eksisi var AMD tarafında maksimum RX590 (tüm 500 serisi) NVIDIA kanadında da 1060 ve öncesindeki 1000 serisi kartları desteklemekte.
Şahsen benim fikrim bu bilgisayarı alacak kişinin dar gelirli olduğu için bu PC'yi tercih edeceğini düşünüyorum. Bu sebeple harici olarak ekran kartı alacak durumda olacağını da düşünmek mantıksız. Bu sebeple sistem içinde verilen ekran kartının daha üst bir model olsaydı bütçe dostu olabilirdi. (rx 560, 570, gtx 1050)

Hadi bir şeyi eleştireceksiniz bari araştırın öyle eleştirin.

Bu AMD'nin ürünü olan "AMD 4700s desktop kit" üzerinden yapılan bir bilgisayardır.

Ki RX550'li bir şekilde ince hesap üzerinde kit olarak satılmış olan bir üründür.

Dolandırıcı bir firma değil keza kendileri iş istasyonları üreten gayet kaliteli ve güvenilir bir firmadır. Bunun yanı sıra kasa tasarımları da kendileri ait ve gerçekten de güzel işler çıkartıyorlar.

AMD olmayan teknolojiyi üretim satmış. :)

AMD'nin kendisi de dolandırıcı. :)

Param olsa sırf kasasından dolayı satın alırdım. Daha iyi toplanır ama olay o değil bu kompaktlıkta toplamak maarifet o paraya. Bir tane ITX anakart kaç para bi düşünmek gerek.
Baktığınızda orada bile GDDR5 yazıyor ancak satıcı GDDR6 yazmış. RX 550 çıktığı zaman GDDR6 yoktu ki. Ben bunu yazmalarını eleştirdim kasayı değil.

Not:İncehesaptakine baktım sonra boş boş alıntı yapmayın.

Baktığınızda orada bile GDDR5 yazıyor ancak satıcı GDDR6 yazmış. RX 550 çıktığı zaman GDDR6 yoktu ki. Ben bunu yazmalarını eleştirdim kasayı değil.

Not: İncehesaptakine baktım sonra boş boş alıntı yapmayın.

Oradaki GDDR6'nın ekran kartları ile alakası yok.

RAM olarak PS5'te olduğu gibi GDDR6 bellekler kullanıyor.

Oradaki GDDR6'nın ekran kartları ile alakası yok.

RAM olarak PS5'te olduğu gibi GDDR6 bellekler kullanıyor.
Evet mesajlarınızı tek tek okudum. Gerçekten böyle birşey kullanmaları güzel olmuş. İnsanın görünce inanası gelmiyor. Hâlâ pek anlayamadım nası ram olarak kullanıldığını.

Evet mesajlarınızı tek tek okudum. Gerçekten böyle birşey kullanmaları güzel olmuş. İnsanın görünce inanası gelmiyor. Hâlâ pek anlayamadım nası ram olarak kullanıldığını.
Bu ramler anakarta çip gibi çakılı. Aynı ekran kartlarında ki gibi. Herhangi bir ram yükseltmesi yapmak isterseniz yapamazsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı