Gece 3 gibi zil çalıyor

kruvasan

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Grafik Tasarımcı
Merhabalar. Bu konudan alakasız bir yardım çağrısı olacak. Hemen konuya giriyorum:

Dün akşam arkadaşlarla GTA Online ve Rocket League oynadığımızdan dolayı gece uyumayı düşünmüyordum, zaten uykum da yoktu. Gece 2.5-3 civarı dış kapı zili çaldı. Allah Allah bu saatte kimdir ki diye düşünmeye başladım. Komşuların çoğu şehir dışında sadece bir alt komşumuz var bir de üst katlardaki komşular var onlar da bu saatlerde uyuyorlar zaten. Neyse gittim kapı ziline akıllı zil gibi bir şey var kapıda kim olduğunu görebiliyorum kapıdakinin. Baktım zil hala çalıyor ama aşağıda biri yok gözüküyor ya da kamerada gözükmüyor. Seslendim mikrofonu açıp kim var diye ses seda gelmedi. Mutfak balkonunun camından aşağıya baktım dış kapıdaki sensörlü ışık yanmasa da garajın oradaki sensörlü ışık yanmıyor ve hala kimseyi göremiyorum. Garajın ışığı zaten son zamanlarda bozuk gibi olduğundan çok kafama takmadım ve bir yandan küçük kedi geçmesinde bile 3-4 dakika açık kalan giriş kapısı sensörünün nasıl kocaman bir insanı göremediğini düşünerek oyunda devam ettim, aynı anda da arkadaşlara söyledim Discord'dan, taktik veriyorlar işte şunu yap bence falan diye. En kötüsü de hani tanıdık biri olsa ya da yardıma ihtiyacı olan bir komşu olsa neden dış kapıdan tıklatsın? Sadece 1 defa çaldı zili bir de. Oyun oynamaya devam ediyorken 15 dakika sonra karşı daireyle bizim daireyi bağlayan koridorun sensörlü ışığı yandı ama karşı dairede kimse yok daha 2 gün önce şehir dışına çıktılar. Dışarıyı izledim kapı deliğinden yine kimseyi göremedim ama hafif ayak sesi geliyordu tam asansörün olduğu yerden asansörde hemen yanımızda. Sonra asansör sesi geldi ya aşağıya indiler ya da yukarıya çıktılar bilmiyorum fakat bir süre daha apartmanda kaldılar çünkü dışarıyı Full dikkat izlememe rağmen ses seda yoktu kimseyi de göremiyordum. Sonra aklıma dank etti ve odamın penceresiyle mutfağın balkonunun kapısını ve penceresini açık bıraktığımı fark ederek koşarak kapattım. Mutfağa girerken acaba bir yere mi saklandı diye kontrol ettim kimse yok gibiydi. Arkadaşlarla konuşa konuşa işte ev adresimi falan verdim bir şey olursa polise vb. haber versinler diye sonra 1 saat kadar daha oynadık ben WhatsApp'tan ha bire konuşuyorum arkadaşlarla bir şey olursa diye. Bir ara uyuya kalmışım telefonda açık kalmış sabah şarjı bitmiş kulaklık taktığımdan Bluetooth da açıktı. Sabah kalktım ve hiçbir şey olmamış gibi devam etti ama sabah 7-8 civarı uyandığımda üst daireden sesler geliyordu tıkır tıkır. Benim odanın tam üstünde üst dairede oturma odası oluyor. Neden saat 7 8 civarı oturma odasında otursunlar anlamadım. Neyse işte şimdi de akşam yaklaşıyor yine böyle bir şey yaşarım diye sizden ne yapmam gerektiği hakkında öneri istiyorum. Lozan ya da sallama falan diyecek arkadaşlar olacaktır onları hiç takmıyorum inanmak istemiyorsanız inanmayın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uykusuzluk Halüsinasyonu görmüş olabilirsin. Beyin oyunu diyebiliriz. Ya da, zil sistemlerinde beklenmedik bir hata vardır.
Aynen öyle, aynısı bana da olmuştu. Çok doğru bir şey değil uykulu halde oyun oynamak. Oyun oynarken bayılan insan örnek olarak ben :D.

Kulağa saçma gelebilir ama rüyadır belki olamaz mı? Bu lucid rüya olayları falan oluyor ya.
Öyle bir şey olsaydı arkadaşları o konuyu konuşmaya devam etmezdi :D. Ve Lucid Rüya sonrası başına bıçak girmiş gibi ağrılar girer. Beyin çok zorlanır. Yaşadım ve biliyorum :).

Olma sebebi nedir, bende ona göre dikkat etmek istiyorum.
Sebebi yok. Ama görmek istiyorsan, gece yatmadan bayağı bir tuz ye ve susayana kadar, susattıran şeyler ye. Susayınca yanına bir bardak su al ve tam dibine koy. Ama sakın suyu içme. Görme şansın artacak ancak hep olmuyor. Ve zararlı olduğunu biliyorum. Gerçek dünya ile o dünyayı ayırt edemiyorsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı