Gece korkutucu şeyler görmek

Dogukan53

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar biraz uzun anlatacağım. Ailemle memlekete Rize'ye geldik. Neyse kuzenlerimle dolaşıyoruz birbirimize anlattığımız şeyler de hep cinlerle ilgili ormanın içinden gidiyoruz öylesine. Sonra yukarıdan biri bize 3 defa taş attı bizde tabi korkudan eve kadar koştuk. Bu anlattığım olay 2 gün önce oldu. Bugün ise gece yatıyorum birden saat 4:30 da uyandım ve karşımda siyah bir gölge ve bana tabanca tutuyor. Sonra diğer yanıma döndüm yine gölge var. Korkudan uyuyamadım aileme anlattım inanmıyorlar bana sen öyle sanmışsın diyorlar. Ne yapmam lazım? Çok korkuyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar biraz uzun anlatacağım. Ailemle memlekete Rize'ye geldik. Neyse kuzenlerimle dolaşıyoruz birbirimize anlattığımız şeyler de hep cinlerle ilgili ormanın içinden gidiyoruz öylesine. Sonra yukarıdan biri bize 3 defa taş attı bizde tabi korkudan eve kadar koştuk. Bu anlattığım olay 2 gün önce oldu. Bugün ise gece yatıyorum birden saat 4:30 da uyandım ve karşımda siyah bir gölge ve bana tabanca tutuyor. Sonra diğer yanıma döndüm yine gölge var. Korkudan uyuyamadım aileme anlattım inanmıyorlar bana sen öyle sanmışsın diyorlar. Ne yapmam lazım? Çok korkuyorum. Çok.
Bismillahlillezi oku yatmadan üç kere. Bir ara bende senin gibi korkup kafamda halisilasyonlar yaratıyordum. Zamanla geçer bunlar tabi konuşmaman lazım. Bir de ormanın içinden geçerken sana seslenseler cevap vermez misin? Aynı şey.

Kaç yaşındasın? Gece vakti köy yeri elbette korkutucu olur, yaşınız küçükse her belirtiyi kötüye yorumlar, korkar kaçarsınız tabi :)

Ben bu yaşa geldim, hala memlekette kandil akşamı köy meydanına koşa koşa gidiyorum. Karanlık - ıssızlık %95 kişinin tek başına cesaret edebileceği bir şey değil :)
Köy yerleri öyle şehre benzemez, karanlığı %900 daha ürkütür, rahatsız eder insanı. Beyin otomatikmen bir tehlike sezer, korkmanı ve yusuf yusuf olmanı sağlayacak enzimleri salar :) Faydalıdır korkmak, başına bir şey gelmesini engeller.

Tavsiye olarak köy yerinde boş beleş muhabbetler konuşmayın, gidin Ryzen serisi 16 çekirdekli işlemciyi falan tartışın. Ve akşam vakti tek başınıza gezmeyin.

Kaç yaşındasın? Gece vakti köy yeri elbette korkutucu olur, yaşınız küçükse her belirtiyi kötüye yorumlar, korkar kaçarsınız tabi :)

Ben bu yaşa geldim, hala memlekette kandil akşamı köy meydanına koşa koşa gidiyorum. Karanlık - ıssızlık %95 kişinin tek başına cesaret edebileceği bir şey değil :)
Köy yerleri öyle şehre benzemez, karanlığı %900 daha ürkütür, rahatsız eder insanı. Beyin otomatikmen bir tehlike sezer, korkmanı ve yusuf yusuf olmanı sağlayacak enzimleri salar :) Faydalıdır korkmak, başına bir şey gelmesini engeller.

Tavsiye olarak köy yerinde boş beleş muhabbetler konuşmayın, gidin Ryzen serisi 16 çekirdekli işlemciyi falan tartışın. Ve akşam vakti tek başınıza gezmeyin.
Ben eskiden korkuyodum. Çankırı'da Ilgaz'ın Dağ köyleri arasında bir yazlık var. Arada telefon bile çekmez. 3 ev var. Bizim ki en yukardaki, ortada yaşlı bir amca var en alttaki evin sahibini Cinler boğmuş diyorlar. Ben ise her yaz oraya gidip istediğim kadar(genellikle 15 gün) kalıyorum.

Halüsinasyon görüyorsun, cin-peri gibi şeyleri takıntı haline getirme.

4-5 sene önce kuzenim günde 20 saat bilgisayar oynamaktan aynı şeyleri yaşardı, seninki de bu durumun biraz farklısı bence.
Doğru diyorsun ama 16 yaşındayım yani daha önce böyle şeyler yaşamadığım için çok korktum. Takıntı yapma diyorsun ama takıntı hastalığım var işte.

Küçükken o konularla çok konuşunca bana da olmuştu. İnsan etkileniyor işte. Cinler korkulacak varlıklar değildir. Sıkılırsan Nas ve Felak Surelerini oku (anlamlarına da bak) hiç bir şey olmaz korkma, taşı da çocuğun biri atmıştır Rize yeşil yer.

Küçükken o konularla çok konuşunca bana da olmuştu. İnsan etkileniyor işte. Cinler korkulacak varlıklar değildir. Sıkılırsan Nas ve Felak Surelerini oku (anlamlarına da bak) hiç bir şey olmaz korkma, taşı da çocuğun biri atmıştır Rize yeşil yer.
O korkudan sonra nas suresiyle ayetel kürsiyi 100 defa okumuşumdur zaten[emoji2]

Bu konu tam benlikmiş. Nickim ve avatarımı gördüğünüz üzere çocukluk kabusumdan artık korkmak yerine ondan intikam alıyorum. 1 yıl boyunca rüyada aynı kabusu görmek buna rağmen o çizgi filmi tırsarak izlemek nasıl bir nevrotik travmadır aradan yıllar geçince farkediyor insan. Sende o korkularınla bir gün yüzleşecek ve intikam almak isteyeceksin.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı