Gece yaşadığım garip olay

286525

Hectopat
Arkadaşlar 3-5 gün önce inanılması zor bir olay yaşadım sizinle paylaşıp düşüncenizi önerinizi almak isterim. 3-5 gün önce gece 01.00 da yatağıma yattım uyuyorum rüyamda terkedilmiş bir hastanede kaybolan bir arkadaşımı arıyorum biraz geziniyorum odalara bakıyorum yok hertarafa bakıyorum yok en son olarak hastanenin bodrum katına iniyorum etrafa biraz bakındıktan sonra gerilip çıkıyorum hastaneden çıktıktan sonra uyanıyorum saat 03.00 civari bir şey tuvalet için kalkıyorum, gidiyorum işimi hallediyorum tuvaletten çıkıyorum ışığı kapattıktan sonra koridordan odama giderken bir anda kafama bir ağırlık basıyor. Gözlerim kararıyor ve tahminime göre koridorda bayılıyorum ve rüyaya devam ediyorum.

Her neyse bir anda hertaraf kapkaranlık oluyor ve önümde ıslak bir kuyu var kuyunun içini hafif bir ışık aydınlatıyor kuyunun içinden hastanede aradığım arkadaşımın çığlık sesleri geliyor bende kuyunun içine bakıyorum içerisine girmiyorum biraz dinledikten sonra ses kesiliyor ve burnuma bildiğiniz kan kokusu geliyor her neyse biraz kuyunun içine odaklanıyorum bir şeyler düşünüyorum ama hatırlamıyorum neyse sonra bir anda uyanıyorum ve kalbim felaket bir şekilde atıyor ayağa zor kalkıyorum sonra duvarlardan destek alarak odama doğru gidiyorum, giderken de arkamı kontrol ediyorum felaket korktum çünkü sonra odama gittim. Yatağıma yattım telefondan biraz araştırma yaptım gördüğüm korkunç rüya hakkında sonra saat 06.30'a kadar gözüme uyku girmedi. Sonra uyudum öğlen uyandıktan sonra yaşadığım olay aklıma geliyor ve bir şeyler araştırdığım aklıma geliyor ve Google geçmişine girdiğimde gerçekten öyle bir araştırma yapmışım yani gece kalkıp tuvaletten çıktıktan sonra koridorda bayılmışım birkaç arkadaşımında söylediği gibi her neyse sadece bu olay değil.

Geceleri uyuyamaz oldum gece suluğuma su doldurmaya gidiyorum mutfağa odama dönerken odamın kapısının eşiğinden birisi kafasını uzatmış bana bakıyor gibi görüyorum. O bakan kişiyi fark ettiğim gibi gözüm kararıyor, sonra tabii orada birisini yakalama hissiyle kafa atma isteğiyle hızlı hızlı gidip bakıyorum kimse yok. Gece uyurken sesler duyuyorum mutfaktan gülme sesleri geliyor. Hadi bu gülme seslerini binadan bir aptal komşumuz gece gece gülme krizine girdi, diyelim gülme dışında bıçak sürtme sesi çatal kaşık karıştırma sesi falan duyuyorum. Sizce ben deliriyor muyum? Fikriniz nedir? Bu arada bu olayı anneme anlattım bir psikoloğa anlat. Bunları dedi bakalım ne olacak :(

Annen haklı. Böyle psikolojik durumlar kendiliğinden zor geçer. Gece de tansiyonunuz ve ateşiniz çıkmıştı büyük ihtimalle.

Saat 03.00 civari bir şey tuvalet için kalkıyorum, gidiyorum işimi hallediyorum tuvaletten çıkıyorum ışığı kapattıktan sonra koridordan odama giderken bir anda kafama bir ağırlık basıyor.

Bunu gördükten sonra normal :D. Gece tuvalete gitmenizi önermem.

Son düzenleme:
Annenin de dediği gibi bir psikoloğa danış ve her şeyi ine cine yoğurma. İnsan psikoloji çok muazzam derin bir şey ve beynin her şeyi sana gerçekmiş gibi gösterebilir.

Hocam o rüya olayında uyandiginizda da ruyadakileri cidden yapmışım diyorsunuz ya, o uyurgezerlikten olmuş olabilir. Halisunasyon görmek de psikolojiniz ile alakalı. O olayı kafaya taktığınız için başınıza geliyor olabilir. Bunlar somut düşünceler. Belki de bir problem vardır gerçekten de. Eğer müslüman iseniz, Felak ve Nas Surelerini yatmadan önce ve kendinizi kötü hissettiğinizde okuyun. Allah şifa versin.

Muhtemelen rüya sizi psikolojik olarak etkilemiş ondan sonra olan sesler filan bilinç altı dolayısı ile diye tahmin ediyorum rahat olun güvende hissedecek şeyler yapın Felak nas okuma gibi ve psikoloğa da gitmenizi öneririm sorunu kısa sürede çözer.

Psikoloğa git. O duyduğun seslerin hepsi senin beyninin sana gösterdiği şeyler. Eğer çabuk korkan biriyseniz rüyanız bana Outlast'ı anımsattı, yakın zamanda outlast oynadıysanız bilinç altınıza işlemiş olabilir.

Geri
Yukarı