Büyümek Kötü Bir Şey Mi?

Bardağın dolu tarafından bakarak büyüyorsan ne mutlu sana...

Eskiden bende senin durumundaydım yalnız bu tabi ki şuan yaşadığımız dünyanın zorluğundan kaynaklanıyor orta direk sınıf bir aile isen ekonomik olarak ileride daha çok zorlanıyorsun çünkü küçükken isteklerimizde küçüktü genel olarak. Herkesin senin yaşında olsam demek istediğinde ki kasıt hayata farklı yönlerden ilerlemek istedikleridir, yapılan hataları yapmamak için. Ben keşke o yaşlarda olsaydım dediğimde aklımdan geçen yaptığım yanlışları yapmamak okula daha çok özen gösterirdim, üniversite mezunuyuz güya ama mağazada müdür yardımcılığı yapıyorum daha farklı bi hayat için uğraşırdık ama zaman, hayat akıp geçiyor, durmuyor hayatını güzel yaşa her yaşın ayrı bir güzelliği var fakat seçimlerini doğru yaptığından emin ol kardeşim.

18'imdeyim keşke senin yaşında olabilseydim. Biraz da insanın kendi yaptıkları ve hatalarıyla ilgili tabii. Ama 16 yaşımdayken hayat daha güzeldi. Her şey güzel ve sorunsuz ilerliyordu, bir nevi cennet gibi. Sorumlulukların artması hayat konusunda tecrübesizlikler bu hale getirdi. Ömrümün en güzel yıllarını adadığım bir kız ve eğlenceden başka bir şey yapmadığım hayatım vardı. Bunların hiçbirinden eser kalmadı ve ben hava subaylığına hazırlanıyorum artık. Her şeyi bir kenara koydum, hayatımı buna adayacağım.

Yaptığın hataların karşılığı o yaşlarda yetişkin olduğun kadar ağır ve kalıcı olmadığı için özleniyor genelde.

Çocukken ben de aynısını düşünürdüm "keşke hemen büyüsem" falan derdim. Büyüdüğünüz zaman aslında büyümenin o kadar da iyi bir şey olmadığını anlıyorsunuz. Çocukken hayat daha basit, daha kolay. Büyüdüğün zaman sorumluluklar artıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı