Geçici dolgu ile yemek yenir mi?

Makaleler
33
Yer
Osmaniye, Türkiye
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
PC: Intel Core 12400F | ASUS Dual RX 6600 | ASUS Prime H610M-K D4 | XPG Gammix D30 2x8 RAM | WD SN570 500GB | FSP Hydro K Pro 500W 80+ | Vento VG10F

GIGABYTE G24F-2 | Logitech G213 | SteelSeries Prime | QP Honeycomb Mousepad | Windows 11 23H2.
Meslek
Öğrenci
Geçici dolgu ile yemek yenir mi? Geçici dolgu ile diş fırcalanır mı (ekstra yumuşak fırça ile), geçici dolgu ile, geçici dolgulu dişi kullanmayıp, öbür yanaktaki dişi kullanıp; hamburger gibi sert gidalari diger yanak ve dis ile cignemek, yemek, dolguya zarar verir mi? Kola vs icmiyorum, sadece su icecek olarak. Maalesef diger yanaktaki disin en alttaki kirik ve pek iyi cignenmiyor. Bu yuzden uzun suruyor ve doyurucu bir şey olmali. Ornegin corbayla ekmek yersem, daha kotu oluyor; fazla yiyemiyorum. Diş kirik oldugu icin alti agriyabiliyor, ya da yorulabiliyor.

Özellikle dişçiye sormuştum verdiği cevap.

" Geçici dolguyu normal kullanabilirsin, standart dolgudan farkı ömrünün kısa olması. "

Tek problem yemegin hamburger olmasi zaten, yoksa hafif seyler yenilebiliyordur da, ama gecici dolgulu disin tarafinda yemiyorum yani, ne problem olabilir ki. Onun harici ne kola, ne asitli, sekerli bir şey. Disimi de fircaliyorum.

Tek problem yemegin hamburger olmasi zaten, yoksa hafif seyler yenilebiliyordur da, ama gecici dolgulu disin tarafinda yemiyorum yani, ne problem olabilir ki. Onun harici ne kola, ne asitli, sekerli bir şey. Disimi de fircaliyorum.
Bir şey olacağını sanmıyorum, zaten adı üstünde geçici dolgu en fazla 1 belki 2 hafta kullanacaksın.

Bir şey olmaz dostum ne istiyorsan yiyebilirsin.

Bence bu yanlış. Kalici dolgu oldugunda bile 1 hafta sert yemek yemeyenler var. Kalicindan daha etkisiz gecici. Yani, internette boyle yaziyor.

Tabii ki dişinle fındık kırma ama hamburger yiyebilirsin demeye çalışıyorum.

Yine de gecici dolgu olmayan disi kullanacagim, belki yapilan kaliteye gore degisiyordur, yine birisi gecici dolgu olmayan yerden yemis ama dusmus.

Geri
Yukarı