Geçmeyen dil mantarı

cok tesekkur ederim. Gecmis olsun, cocukken bademcigimi aldirmistim ben, mikostatin bir defasinda gecirmisti ama birakinca hemen nuksetti simdi halen mikostatin kullanmaya devam ediyorum gecici bi rahatlama sagliyor sadece dilimdeki sarilik beyazlasiyor ve bogaz agrim geciyor ama cozum degil, midemde herhangi bir problem yok istahim da yerinde ama yine de gastrolojiye bir gideyim diyorum acikcasi cok korkmaya basladim iki aydir ugrasiyorum
Peki vitamin değerlerinize baktırdınız mı ? özellikle b12 . Benim midemde de sıkıntım yoktu ama endoskopide reflü teşhisi kondu. Evet mikostatini ilk kullandığımda benimde geçer gibi oldu sonrası fayda etmedi. Candida mantarı diye bir olay belki sizde o olabilir google'dan bir bakın derim. Bademciğiniz yoksa geniz etiniz olabilir çünkü siz farkında değilsiniz ama geniziniz akıyor olabilir. Bende o vardı mesela akıyordu sürekli ben farkında değildim ama doktor söyleyince dikkat ettim aktığını hissettim özellikle gece yatarken, o işte boğazımı ağrıtıyordu. Aslında pek korkulacak bir şey değil özellikle bende kanserden korkmuştum ama dilde kanser belirtisi tümör gibi kocaman bir şeymiş doktor resmini göstermişti. Bir diğer ihtimal de dil altındaki tükürük bezleriniz tıkanmış olabilir. Onu zaten doktor parmağını bastırarak anlayabiliyor.

vitamin degerlerime yakin donemde baktirmistim gayet iyiydi zaten duzenli b12 benexol aliyorum. buyuk ihtimal dediginiz gibi reflu olabilir reflu de candida mantarina sebebiyet veriyor sanirim; ilk firsatta endeskopi olmaliyim (geniz etime de baktiricam) aslinda gozuktugum kbb uzmani mide koruyucu antepsin isimli surup vermisti bu arada en iyisi onu tekrar yazdirip kullanayim. cok yardimci oldunuz ve psikolojik olarak biraz rahatlamami sagladiniz tesekkurler

Hala devam ediyor ne yazık ki. Kurtulmuş değilim. Bademciklerimi aldırmadım lakin herhangi bir ağrı çekmiyorum, öyle bir sorunum yok. Vitaminlerimde de herhangi bir problem yok. Mikostatin ve türevi ilaçları da kullandım...

Üstüne uğraşıyorum hala geçirmek için. Dil kazıyıcı kullanıyorum, o bile tam geçirmiyor kanıyor hatta.

Usta benimde geçmiyor aylar geçti fungostatin karbonatlı bezlerle silme mi dersin akgunluk sakızı mı dersin candida diyetlerimi dersin sabah uyanınca gene agizim bembeyaz mukoza antibiyotik sonrası böyle oldu pes etmek üzereyim nolur yardım edin bir bilgisi olan varsa.

Usta benim de geçmiyor aylar geçti fungostatin karbonatlı bezlerle silme mi dersin akgunluk sakızı mı dersin candida diyetlerimi dersin sabah uyanınca gene agizim bembeyaz mukoza antibiyotik sonrası böyle oldu pes etmek üzereyim ne olur yardım edin bir bilgisi olan varsa.

Benim epey bir duzelmeye basladi. Alkolu, sekeri, paketli gidalari ve fast foodu kestim. Tum bunlara ek olarak bagisiklik guclendirici pharmaton, ımmunex gibi ek gidalar aldim. Dilimi fircaladim. Simdi yuzde 95 iyilesti gibi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tekrardan çok geçmiş olsun. Eğer bir tedavi yolu bulursam sizinle paylaşırım.
Merhaba geçmeyen dil mantarının tedavisini buldunuz mu acaba .
Merhaba.

Hayır kurtulamadım ne yazık ki :( Tekrardan bir dermatoloji doktoruna gittim 2 ay önce falan, kan tahlili yapıldı. Değerlerime baktığında, hepsinin normal olduğunu fakat folik asit'in düşük olduğunu söyledi. Bu yüzden oluyor dedi. Folik asit ilacı yazdı, hap şeklinde. 1 ay kullandım, 1 ay sonra bitti fakat hiçbir düzelme yok. Hala aynı şekilde devam ediyor. Bıktım bu illetten.
Merhaba dil mantarının tedavisini buldunuz mu acaba
Öncelikle çok geçmiş olsun. Benim de başıma ona benzer bir hastalık geçti. Dilimin üstü yarılmış gibiydi yemek su vb yiyip içemiyordum 3 kez farklı doktora gittim çok ilaç verdiler fakat faydası olmadı en sonunda dişciye gittim ve bana bir gargara önerdi onu kullandım ve geçirdi.
FARDOBEN
Eki Görüntüle 456289
Merhaba benim dilimde de mantar size fotoğraf atacam sizinde öğle imiydi diye
Öncelikle çok geçmiş olsun. Benim de başıma ona benzer bir hastalık geçti. Dilimin üstü yarılmış gibiydi yemek su vb yiyip içemiyordum 3 kez farklı doktora gittim çok ilaç verdiler fakat faydası olmadı en sonunda dişciye gittim ve bana bir gargara önerdi onu kullandım ve geçirdi.
FARDOBEN
Eki Görüntüle 456289
FARDOBEN
Eki Görüntüle 456289
Merhaba çözüm bulabilen var mı ben de Nisan ayından itibaren dil mantarı ile savaşıyorum. Pandemi sürecine denk geldiği için aile hekimine gittim antibiyotik ve ağrı kesici verdi. Mantar dil kökünde yoğun bir şekilde kabarık bir halde aynı zamanda ön kısımlarda harita gibi oluyordu. 1 ay sonra tekrar gittim yüksek dozda antibiyotik verdi ve uyuşturucu etkili gargara verdi 1 hafta sonra mutlaka görmem lazım geçse de geçmese de gelin dedi , normalde cildiyeye görünmeniz gerekir fakat koronadan dolayı yönlendiremiyorum dedi. Diğer antibiyotigi de kullandım fakat geçmedi Akdeniz üniversitesi dermatoloji bölümünden randevu aldım. Herhangi bir tahlil yapılmadı mantar kusturucu verdi ve 15 gün sonra kontrole gittim. Ama hiçbir etkisi olmadı. 15 gün sonra farklı bir doktor vardi. Bana sorduğu soru şüpheli bir ilişkide bulundunuz mu oldu. AIDS olabilir mi acaba dedi evli olduğumu söyledim. Daha sonra Sedef olsa vücudunuzda yaralar çıkardı sedefte değil dedi. Kanserli olduğunu düşünmüyorum çünkü arada bir sönüyormus yaralar dedi. Dilimdeki yara 2farkli yara birisi asla sönmeyen mantar bir diğeri ise harita gibi şekilli yara harita gibi olan arada sırada geçiyor. Ben doktora harita gibi dediğimde aaa sizin diliniz coğrafik dil olabilir dedi ve herhangi bir tahlil test yapmadan tedaviyi sonlandırdı. Açınız olursa gelin dedi. Şuanda sık sık tekrar ediyor psikolijim bozuldu gerçekten düşünmekten , dilimin fotoğraflarını çekmemi söyledi doktor da çelişkide sonlandırdı 🤷 biraz uzun oldu kusura bakmayın.
Merhaba çözüm bulabilen var mı ben de Nisan ayından itibaren dil mantarı ile savaşıyorum. Pandemi sürecine denk geldiği için aile hekimine gittim antibiyotik ve ağrı kesici verdi. Mantar dil kökünde yoğun bir şekilde kabarık bir halde aynı zamanda ön kısımlarda harita gibi oluyordu. 1 ay sonra tekrar gittim yüksek dozda antibiyotik verdi ve uyuşturucu etkili gargara verdi 1 hafta sonra mutlaka görmem lazım geçse de geçmese de gelin dedi , normalde cildiyeye görünmeniz gerekir fakat koronadan dolayı yönlendiremiyorum dedi. Diğer antibiyotigi de kullandım fakat geçmedi Akdeniz üniversitesi dermatoloji bölümünden randevu aldım. Herhangi bir tahlil yapılmadı mantar kusturucu verdi ve 15 gün sonra kontrole gittim. Ama hiçbir etkisi olmadı. 15 gün sonra farklı bir doktor vardi. Bana sorduğu soru şüpheli bir ilişkide bulundunuz mu oldu. AIDS olabilir mi acaba dedi evli olduğumu söyledim. Daha sonra Sedef olsa vücudunuzda yaralar çıkardı sedefte değil dedi. Kanserli olduğunu düşünmüyorum çünkü arada bir sönüyormus yaralar dedi. Dilimdeki yara 2farkli yara birisi asla sönmeyen mantar bir diğeri ise harita gibi şekilli yara harita gibi olan arada sırada geçiyor. Ben doktora harita gibi dediğimde aaa sizin diliniz coğrafik dil olabilir dedi ve herhangi bir tahlil test yapmadan tedaviyi sonlandırdı. Açınız olursa gelin dedi. Şuanda sık sık tekrar ediyor psikolijim bozuldu gerçekten düşünmekten , dilimin fotoğraflarını çekmemi söyledi doktor da çelişkide sonlandırdı 🤷 biraz uzun oldu kusura bakmayın.
Diliniz attığım fotoğraf da ki gibi mi ?
Öncelikle geçmiş olsun. Bademcik ve geniz etiniz ne durumda ? sürekli inip şişiyor mu? önce ona baktırın. Ardından bir gastrolojiye gidin hatta endoskopi yaptırma imkanınız varsa hemen yaptırın. Ben şubat 2021 de bademcik ve geniz etini aldırdım nerdeyse ameliyattan sonra 20 gün boyunca sıvı ve dondurma yiyerek beslendim. Akabinde Beyaz dilden kurtuldum şuan tertemiz. Bununla birlikte sabahları aç karna mide koruyucu alıyorum hafiften reflüm var. Yani asit bile dili bu hale getirebiliyormuş. Ben 1 sene çektim bu beyaz dil ve boğaz ağrısı olayını. 1 sene içinde 7-8 tane farklı kbb ve iç hastalıkları doktoruna gittim. Kimi mantar dedi , kimi vitamin eksikliği dedi , kimi vücut kendi yapıyor dedi , kimi de kanser belirtisi olabilir dedi. 2 defa mr'a girdim , boğaz kültürü yapıldı , vitamin sayımı yapıldı , endoskopi yapıldı. Her şeyi yaptık yani. Belki 5-6 kutu antibiyotik içtim 1 senede. 4-5 kutu mikostatin mantar ilacı kullandım, Ağız gargaraları , b12'ler , folik astiler neler kullandım yok geçmedi. En sonunda Ankara Üniversitesinde bir prof'a gittim. '' Senin dili bademcik ve geniz eti bu hale getiriyor '' dedi. Sonunda ameliyat oldum kurtuldum
Profesör ismi nedir acaba bende de dil mantarı var ?

Dosya Ekleri

• IMG-20211220-WA0018.jpeg
    IMG-20211220-WA0018.jpeg
    57 KB · Görüntüleme: 238
  • IMG-20211220-WA0018.jpeg
    IMG-20211220-WA0018.jpeg
    57 KB · Görüntüleme: 240
Son düzenleme:
Aynı dert bende de var şu an mikostatin ve furicin mi ne bir ilac verdi doktor onları içince daha da çoğalıyor napicami bilmiyorum tuzlu su biraz hafifletmişti doktor tekrar ilacı yazdı en basa döndüm siz kurtulabildiniz mi?

Geri
Yukarı