GeForce 840M CS:GO FPS Sorunu

Preyml

Hectopat
Daha fazla  
CS:GO'da çok fazla FPS problemi yaşıyorum 120-130 FPS civarında gezerken bir anda 20-10'a düşüyor bazen düşüp uzun süre öyle kalıyor nasıl düzeltebilirim?
PC Özellikleri:
- Casper CSD
- i5 4.Nesil
- GeForce 840M
- 4GB RAM

Denenenler:
- Xbox DVR kapatıldı.
- Driverlerin hepsi güncel.
- 2-3 kere format denendi.
- Unlost FPS Yükseltme videosu izlenip ayarlar yapıldı.
- Oyun ayarları düşürüldü.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aniden FPS düşüşü oluyorsa sorun map yüklenmesinde olabilir, o da lag + FPS drop yapar. +cl_preload 1 diye bir kod vardı sanırsam ben onu kullanıyorum. Bu arada ekran kartım 610M, 800x600 düşük ayarlarda sabit 100 FPS alıyorum.

'+cl_preload 1' haritaları önceden yükleyip önbelleğe alır, hareket ettikçe yüklenme gibi bir durum olmayacağı için diskinize binen yük azalır, ve tahminimce bant genişliğini rahatlatabilir.

'+cl_preload 1' haritaları önceden yükleyip önbelleğe alır, hareket ettikçe yüklenme gibi bir durum olmayacağı için diskinize binen yük azalır, ve tahminimce bant genişliğini rahatlatabilir.
Ve böylelikle diske daha az yük bineceğinden LAG oluşmaz, LAG'dan dolayı da FPS düşüşü yaşanmaz.

Aniden FPS düşüşü oluyorsa sorun map yüklenmesinde olabilir, o da lag + FPS drop yapar. +cl_preload 1 diye bir kod vardı sanırsam ben onu kullanıyorum. Bu arada ekran kartım 610M, 800x600 düşük ayarlarda sabit 100 FPS alıyorum.

Teşekkürler deneyeceğim bunu "Başlatma Seçenekleri" kısmına eklesem de olur mu yoksa her seferinde konsola yazmak zorunda mıyım?

Açıklama için teşekkürler

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı