GeForce 940MX i5 7200U sistem oyunlarda FPS düşmesi

İşletim sistemi
Windows 10
Hayır, maalesef. Warband'da CPU 80 derece, GPU ise 75 dereceyi geçmiyor fakat hala FPS düşmesi oluyor.

Kanka yazılımsal olarak ayarlar yapmalısın çok kurcalama dikkat et ama unlostun FPS arttırma ayarlarını yapabilirsin droplara da fayda sağlar ve ayrıca oyun esnasında disk kullanımı GPU ve CPU kullanımını atar mısın bize. MSI Afterburner öneririm disk kullanımını ise oyun açık iken görev yöneticisinden atabilirsin.

Kanka yazılımsal olarak ayarlar yapmalısın çok kurcalama dikkat et ama unlostun FPS arttırma ayarlarını yapabilirsin droplara da fayda sağlar ve ayrıca oyun esnasında disk kullanımı GPU ve CPU kullanımını atar mısın bize. MSI Afterburner öneririm disk kullanımını ise oyun açık iken görev yöneticisinden atabilirsin.
Dediğiniz gibi FPS arttırma ayarlarını yapmayı denedim, disk kullanımını tam olarak yakalayamadım çünkü alt tab attığım an disk kullanımı düşüyor. Fakat MSI Afterburner'dan GPU ve CPU kullanımını ss alabildim. Ben de yazılımsal olduğunu düşünüyorum, fakat yazılımsal olarak nasıl bir ayar yapacağımı bilmiyorum.

Bunlar drop anında çektiğim ssler:

Bu da normal bir şekilde oynadığım anda çektiğim ss:

Dediğiniz gibi FPS arttırma ayarlarını yapmayı denedim, disk kullanımını tam olarak yakalayamadım çünkü Alt Tab attığım an disk kullanımı düşüyor. Fakat MSI Afterburner'dan GPU ve CPU kullanımını SS alabildim. Ben de yazılımsal olduğunu düşünüyorum, fakat yazılımsal olarak nasıl bir ayar yapacağımı bilmiyorum.

Bunlar drop anında çektiğim SS'ler:

Bu da normal bir şekilde oynadığım anda çektiğim SS:

Video çekme imkanınız var mı acaba? Hangi oyundu bu arada drop yediğiniz oyun? Bu arada ekran kartı sürücüsünü güncellemeni tavsiye ederim. RAM ve disk yiyen şeyleri hizmetleri vb. devre devre dışı bırakın. Videoyu Xbox Game Bar'ı aktifleştirip Win+g tuşuna basıp kayıt tuşuna basarak çekin ve youtubea liste dışı olarak yükleyin ve video linkini atın.

Video çekme imkanınız var mı acaba? Hangi oyundu bu arada drop yediğiniz oyun? Bu arada ekran kartı sürücüsünü güncellemeni tavsiye ederim. RAM ve disk yiyen şeyleri hizmetleri vb. devre devre dışı bırakın. Videoyu Xbox Game Bar'ı aktifleştirip Win+g tuşuna basıp kayıt tuşuna basarak çekin ve youtubea liste dışı olarak yükleyin ve video linkini atın.
Drop yediğim oyun Mount&Blade: Warband. 10 yıllık bir oyunda bile FPS drop yiyorum, gerçi şuan tüm oyunlarda genel olarak FPS drop yiyorum. Ekran kartım güncel. Ram ve disk yiyen hizmetleri vs. devre dışı bırakmıştım zaten. Video çekersem FPS'im deli gibi düşüyor ve çok ısınıyor. Bir şey anlayabilecek miyiz ki öyle?

Drop yediğim oyun mount&blade: Warband. 10 yıllık bir oyunda bile FPS düşmesi yiyorum, gerçi şu an tüm oyunlarda genel olarak FPS düşmesi yiyorum. Ekran kartım güncel. RAM ve disk yiyen hizmetleri vs. devre dışı bırakmıştım zaten. Video çekersem FPS'im deli gibi düşüyor ve çok ısınıyor. Bir şey anlayabilecek miyiz ki öyle?

O zaman çekmeyin tamam. Hard diske test yapın bunun için Hard Disk Sentinel indirin kurun açın oradan resim atın performans ve sağlık kısmı kaç onu gönderin. Bu arada oyunda çok güzel kaliteli görseller yüklendiği anda mı drop yiyorsunuz yoksa görsel olmadan da mı drop yiyorsunuz?

O zaman çekmeyin tamam. Hard diske test yapın bunun için Hard Disk Sentinel indirin kurun açın oradan resim atın performans ve sağlık kısmı kaç onu gönderin. Bu arada oyunda çok güzel kaliteli görseller yüklendiği anda mı drop yiyorsunuz yoksa görsel olmadan da mı drop yiyorsunuz?
Bahsettiğiniz Hard Disk Sentinel adlı programı indirdim, durum şöyle ki:

Oyunda görsel olmadan Drop yiyorum, fakat daha çok savaş esnasında Drop yiyorum.
Tüm oyunlarda genel olarak böyle yani.

V-Sync açık mı bakın oyun ayarlarından ya da NVIDIA ayarlarından bakın NVIDIA'da dikey senkranizasyon diye geçer onu kapatın ayrıca bütçeniz yeterse SSD alın ama yetmezse bütçeniz başka çözümler uygulayın ben size ayar söyleyeyim. Laptop şarj simgesine sağ tık yapın güç seçeneklerinden hangisini kullanıyorsanız plan ayarlarını değiştire tıklayın açılan yerden gelişmiş güç ayarlarını değiştire tıklayın işlemci güç yönetiminde şu ayarları yapın:
En düşük işlemci durumu ikisi de %5
En yüksek işlemci durumu ikisi de %99
Sistem soğuma her türlü etkin yapıp laptopu yeniden başlatın çözüldü mü söyleyin bakalım.

Yeni konular

Geri
Yukarı