GeForce 940MX i5 7200U sistem oyunlarda FPS düşmesi

İşletim sistemi
Windows 10
Yüksek performanstaydı zaten hocam.
Virüs bulmadı mı hiç.
Aşağıdaki adımları teker teker uygula:

1. Sisteminin güncel olup olmadığını kontrol et.
  2. Eğer antivirüs programı kullanıyorsan devre dışıbırakmanı öneriyorum.
    • Eğer bilgisayarında avast varsa avast yazılımını bilgisayarından kaldır ve kalıntılarını regeditten temizle.
  3. Ekran kartı driverini DDU üzerinden kaldır ve tekrardan ekran kartının driverlerini indir ve kur.
  4. Ekran kartı driverlerini kaldırdıktan sonra "Directx end user runtimes" yazılımını indir ve kur.
  5. Directx'i indirip kurduktan sonra Visual C++'ıindir ve kur.
Ddu öneririm araştırın yapın bakalım dikkatli olun ama yaparken.

Son düzenleme:
Virüs bulmadı mı hiç.
Aşağıdaki adımları teker teker uygula:

1. Sisteminin güncel olup olmadığını kontrol et.
  2. Eğer antivirüs programı kullanıyorsan devre dışıbırakmanı öneriyorum.
    • Eğer bilgisayarında avast varsa avast yazılımını bilgisayarından kaldır ve kalıntılarını regeditten temizle.
  3. Ekran kartı driverini DDU üzerinden kaldır ve tekrardan ekran kartının driverlerini indir ve kur.
  4. Ekran kartı driverlerini kaldırdıktan sonra "Directx end user runtimes" yazılımını indir ve kur.
  5. Directx'i indirip kurduktan sonra Visual C++'ıindir ve kur.
Ddu öneririm araştırın yapın bakalım dikkatli olun ama yaparken.
Dediğiniz her şeyi yaptım, FPS drop olup olmadığına bakamadım çünkü şimdi de başka bir sıkıntı ortaya çıktı. Bilgisayarı açıyorum, şifremi giriyorum ve yaklaşık 5-6 dakika boyunca siyah bir ekranla karşı karşıya kalıyorum. CTRL + ALT + DEL gibi kombinasyonlar çalışıyor. Bir de ekran geldikten sonra Dosya Gezgini açılıyor. Bu neden olabilir?

Açsı.

Dediğiniz her şeyi yaptım, FPS düşmesi olup olmadığına bakamadım çünkü şimdi de başka bir sıkıntı ortaya çıktı. Bilgisayarı açıyorum, şifremi giriyorum ve yaklaşık 5-6 dakika boyunca siyah bir ekranla karşı karşıya kalıyorum. CTRL + alt + del gibi kombinasyonlar çalışıyor. Bir de ekran geldikten sonra dosya gezgini açılıyor. Bu neden olabilir?

Yanlış yapmışsınız DDU'yu dedim ben araştırıp yapacaksınız dikkatli olun diye. Sürücüyü sil ve yeniden başlat dicektiniz ayrıca ana ekranınız Intel HD Graphics 620 olması lazım. Şimdi güvenli modda başlatın bilgisayarı kapatın ve açılışta F8 tuşuna basın bayağı bir ekran gelecektir oradan güvenli modu bulun ve yeniden başlatın ağ ile olsun bu arada. Sonra sürücüyü indirin en günceli tekrar sonra tekrar başlatın güvenli modu devre dışı bırakın ve bilgisayarı tekrar açın.
Dosya gezgininden indirilenler klasöründe driver yok mu hiç?Varsa aç direk kur çözülür sorun

Açsı.

Yanlış yapmışsınız DDU'yu dedim ben araştırıp yapacaksınız dikkatli olun diye. Sürücüyü sil ve yeniden başlat dicektiniz ayrıca ana ekranınız Intel HD Graphics 620 olması lazım. Şimdi güvenli modda başlatın bilgisayarı kapatın ve açılışta F8 tuşuna basın bayağı bir ekran gelecektir oradan güvenli modu bulun ve yeniden başlatın ağ ile olsun bu arada. Sonra sürücüyü indirin en günceli tekrar sonra tekrar başlatın güvenli modu devre dışı bırakın ve bilgisayarı tekrar açın.
Dosya gezgininden indirilenler klasöründe driver yok mu hiç?Varsa aç direk kur çözülür sorun
Hocam sürücüyü sil ve yeniden başlat dedim güvenli modda, daha sonra güvenli modu kapatıp driver'ı kurdum. Güvenli modda mı kurmam lazımdı driver'ı?

Hocam sürücüyü sil ve yeniden başlat dedim güvenli modda, daha sonra güvenli modu kapatıp driver'ı kurdum. Güvenli modda mı kurmam lazımdı driver'ı?
Şu an bilgisayar açılıyor mu?
Hocam sürücüyü sil ve yeniden başlat dedim güvenli modda, daha sonra güvenli modu kapatıp Driver'ı kurdum. Güvenli modda mı kurmam lazımdı Driver'ı?

Sanırım güvenli modda kurman lazımdı. Ya da yanlış sürücüyü mü kurdunuz acaba?Grafik Sürücüsü - GeForce Game Ready Sürücüsü | NVIDIA buradaki driveri indirin ondan önce güvenli modda başlatın bilgisayarınızı:Windows 10 Güvenli Modda Başlatma | Serhat AKINCI - IT Blog laptop açılınca Denetim Masası'ndan driveri silin ve bu linktekini indirin ve yeniden başlatın aynısını yapmanız lazım ama söylediklerimin.
Ağ ile güvenli modda başlatmanız lazım bu arada.

Son düzenleme:
Şu an bilgisayar açılıyor mu?
Hocam şuan bir tek güvenli modda açılıyor, onun dışında açılmıyor.

Sanırım güvenli modda kurman lazımdı. Ya da yanlış sürücüyü mü kurdunuz acaba?Grafik Sürücüsü - GeForce Game Ready Sürücüsü | NVIDIA buradaki driveri indirin ondan önce güvenli modda başlatın bilgisayarınızı:Windows 10 Güvenli Modda Başlatma | Serhat AKINCI - IT Blog laptop açılınca Denetim Masası'ndan driveri silin ve bu linktekini indirin ve yeniden başlatın aynısını yapmanız lazım ama söylediklerimin.
Ağ ile güvenli modda başlatmanız lazım bu arada.

Attığınız driver'ı mı indireyim yoksa Grafik Sürücüsü - GeForce Game Ready Driver | NVIDIA bunu mu? NVIDIA'nın sitesinde ekran kartımın sürücüsünü aratınca en son bu çıkıyor.

Son düzenleme:

Attığınız driver'ı mı indireyim yoksa Grafik Sürücüsü - GeForce Game Ready Driver | NVIDIA bunu mu? NVIDIA'nın sitesinde ekran kartımın sürücüsünü aratınca en son bu çıkıyor.
Aynısı zaten ki attığımı indir işte kardeşim.

E tamam o zaman güvenli modda aç laptobu sürücüyü sil tekrar indir dediğimi yap yapmassan açılmaz denetim masasından sil driveri tekrar indir halla halla.

Geri
Yukarı