GeForce 940MX i5 7200U sistem oyunlarda FPS düşmesi

İşletim sistemi
Windows 10
Bende de aynı sistem var ve termal macununu degiştireli daha 2 hafta oldu ve Valorant'ta bende de FPS düşmesi sorunu var en düşük ayarlara alınca 120 FPS de falan oynuyorum ama drop çok yaşanıyor bende en yüksek ayarlara aldım ve 60 ile 100 FPS arası alıyorum FPS düşmesi da artık yaşamıyorum
Deneyeceğim, teşekkür ederim.
Bende de drop problemi var fakat sanırım HDD'den kaynaklanıyor.
Ben de HDD'den kaynaklı olduğunu düşünüyorum ama farklı bir şey de olabilir. Keşke sorunun ne olduğunu tam olarak anlayabilsem.
FPS drop sorunum hâlâ devam ediyor, drop'un neden olduğunu da henüz çözemedim. Yardımcı olabilecek biri varsa çok mutlu olurum.

Son düzenleme:
Ben 930MX'le bile medium ayarlarda akıcı bir şekilde GTA 5 oynamıştım hocam.
Bende şu an HP laptop özellikleri aynı sadece bende 930MX var ve 500GB SSD var. GTA 4 denemiştim bazı yerlerde FPS çok düşük ama GTA 4 optimizasyonu kötü, ne diyebilirim bilmem.

Ben 930MX'le bile medium ayarlarda akıcı bir şekilde GTA 5 oynamıştım hocam.

Bende şuan hp laptop özellikleri aynı sadece bende 930mx var ve 500gb ssd var. Gta 4 denemiştim bazı yerlerde fps çok düşük ama gta 4 optimizasyonu kötü, ne diyebilirim bilmem.
Bilgisayarımın performansından az çok memnunum zaten, performansından yana bir sıkıntım yok. GTA 5'i akıcı bir şekilde falan oynayabiliyorum mesela. Ama FPS drop olduğu için herhangi bir oyunu oynarken aşırı rahatsız ediyor. Tek sıkıntım FPS drop, başka bir şey değil.

Hala o dakikalık FPS sorunu devam ediyor mu? Devam ediyorsa oyun içi sıcaklık ve frekans değerlerini paylaşın.

Hala o dakikalık FPS sorunu devam ediyor mu? Devam ediyorsa oyun içi sıcaklık ve frekans değerlerini paylaşın.
Evet, devam ediyor. Yukarıda belirttiğim gibi, oyun performansından yana bir sıkıntım yok. Fakat saniyelik oyun donuyor.
Frekans değerleri önemliyse paylaşayım ama sıcaklık 70 dereceden fazla olmuyordu.

Frekans değerleri önemliyse paylaşayım ama sıcaklık 70 dereceden fazla olmuyordu.
Bu kartın throttling sıcaklığı 70'e ayarlı geliyor, 70 olduğunda frekans düşürüyor. Bu yüzden sıcaklık yüksek değil ama FPS düşüyor. Siz yine de MSI Afterburner ile GPU1 Sıcaklığı, GPU1 Bellek Frekansı, GPU1 Çekirdek Frekansı, CPU Sıcaklığı bir de FPS değerlerini atın. Sorun kesin onda ise ona göre çözüm buluruz. Eğer sorun o ise bu sorununuzu büyük ihtimalle çözecektir:

Dostum,
Bilgisayara sağ tıklayıp özelliklere gir.
Gelişmiş sistem ayarlarına gir.
Performans kısmından ayarlara gir.
Üstten gelişmişe gir.
İşlemci zamanlamasını kontrol et, programlar da olması gerek.
Altında da sanal bellek olacak, açıksa kapatıp dene, kapalıysa açıp sistem yönetimli boyut yap.

Dostum,
Bilgisayara sağ tıklayıp özelliklere gir.
Gelişmiş sistem ayarlarına gir.
Performans kısmından ayarlara gir.
Üstten gelişmişe gir.
İşlemci zamanlamasını kontrol et, programlar da olması gerek.
Altında da sanal bellek olacak, açıksa kapatıp dene, kapalıysa açıp sistem yönetimli boyut yap.
Bu sorun bununla ilgili değil hocam. Başka bir sorun olsaydı bu işe yarayabilirdi belki.

Geri
Yukarı