GeForce Experience ile yayın yaparken kasıyor

Ramazan Çapkın

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Kayseri/Talas
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Laptop: i5-12500H RTX3050 4GB 8x2 3200mh Ram
Direksiyon: T300 Rs GT Edition
Meslek
Amatör Sim-Racer
i5-12500H işlemci ve RTX3050 laptop GPU ile Twitch'te yayın yaparken yayının görüntü kalitesi hem düşük gidiyor hem de yayın akıcı bir şekilde değil kasarak gidiyor. Ben bunu nasıl çözerim? 1080p yayını 8000 bitrate ile veriyorum. Uygulamaa maksimum 9000 bitrate e izin veriyor.

i5-12500H işlemci ve RTX3050 laptop GPU ile Twitch'te yayın yaparken yayının görüntü kalitesi hem düşük gidiyor hem de yayın akıcı bir şekilde değil kasarak gidiyor. Ben bunu nasıl çözerim? 1080p yayını 8000 bitrate ile veriyorum. Uygulamaa maksimum 9000 bitrate e izin veriyor.
4000 5000 bit rate dene. Yüksek bitrate verirsen oluyor bu sıkıntı.

İnternetin iyi mi?

30 mbps upload ım var. İnternetten kaynaklandığını zannetmiyorum. Wi-fi kullanıyorum ama eğer sorun bundan dolayı olsaydı sadece bazı zamanlar dalgalanma yaratacağını düşünüyorum. (tabiki siz daha iyi bilirsiniz.)
İnternetin iyi mi?

30 Mbps uploadım var. İnternetten kaynaklandığını zannetmiyorum. Wi-Fi kullanıyorum ama eğer sorun bundan dolayı olsaydı sadece bazı zamanlar dalgalanma yaratacağını düşünüyorum. (tabii ki siz daha iyi bilirsiniz.)

Gayet mükemmel uploadınız var ben başka neden düşünemiyorum daha bilgili olan gelsin yayın bile açmadım hiç. En yaygın soruyu sordum.

4000 5000 bit rate dene. Yüksek bitrate verirsen oluyor bu sıkıntı.
Hocam denedim değişen bir şey olmadı. F1 23'te yapıyordum yayını belki ekran kartı kaldırmıyordur dedim, Cs:Go'da yayın açtım yine aynı şekil piksel piksel ve kasıyor. Twitch kanalının linkini bırakıyorum.
Twitch

Hocam denedim değişen bir şey olmadı. F1 23'te yapıyordum yayını belki ekran kartı kaldırmıyordur dedim, Cs:Go'da yayın açtım yine aynı şekil piksel piksel ve kasıyor. Twitch kanalının linkini bırakıyorum.
Twitch
Yayındaki pikselleşmenin ekran kartıyla ilgisi yoktur. Ya obs ayarlarında sorun var ya da bit rate yüksek olduğu için. Bit rate i 3500 falan denedin mi?

Yayındaki pikselleşmenin ekran kartıyla ilgisi yoktur. Ya obs ayarlarında sorun var ya da bit rate yüksek olduğu için. Bit rate i 3500 falan denedin mi?
Hocam Nvidia Experience obs kullanmıyor, kendi video kaydı alma ve yayın yapma özelliği var. Sorun neyden kaynaklanıyor bilmiyorum ama yayını artık ''Twitch Studio'' dan açıyorum ve sorun düzeldi.

Geri
Yukarı