GeForce NOW 100 Mbps hızda bile çamur gibi görüntü veriyor

siz ta amerika sunucusuna başlanıyosunuz normal birşey devam edin,resmi inceledim siz hala türkiye sunucusundasınız tr yazıyo vpn i açtınızmı
Sorunu düzelttim en azından büyük ölçüde. Bir ayar varmış onu açık unutmuşum. Yavaş ağ bağlantısı için optimize et tarzı bir ayar vardı onu kapattım. Özel ayar yaptım, VSYNC kapadım, 75 Mbps izin veriyor GeForce Now, maksimuma ayarladım herşeyi. FPS ise 60 FPS en fazla sunulmuş onu seçtim. Görüntü cam gibiye yakın ama yinede tam olarak beklediğim gibi değil. O gecikme hissediliyor. Ayrıca türk sunucusuna ayarlı durumda. Buna rağmen gecikme hissediliyor. Kesinlikle kendi bilgisayarınızın yerine geçebilecek birşey değil.

Sorunu düzelttim en azından büyük ölçüde. Bir ayar varmış onu açık unutmuşum. Yavaş ağ bağlantısı için optimize et tarzı bir ayar vardı onu kapattım. Özel ayar yaptım, V-Sync kapadım, 75 Mbps izin veriyor GeForce NOW, maksimuma ayarladım her şeyi. FPS ise 60 FPS en fazla sunulmuş onu seçtim. Görüntü cam gibiye yakın ama yine de tam olarak beklediğim gibi değil. O gecikme hissediliyor. Ayrıca Türk sunucusuna ayarlı durumda. Buna rağmen gecikme hissediliyor. Kesinlikle kendi bilgisayarınızın yerine geçebilecek bir şey değil.

Gecikmeyi pek anlamadım ama ben rekabetçi oyunlarda yurt dışı servırlara bağlanıyordum ve gecikme olmuyordu ve bizim internet VDSL ve 24Mbps yani fiber bile diğil.

Avrupa sunucusunda TurkNet 75 Mbit ile çok iyi görüntü alıyorum. Oyun içinde CTRL+G tuşlarına basın açılan pencerede oyun bölümünden bitrate değerini 75'e kadar çekin.

40Mbit altı bitrate ile denediğimde görüntü bulanıklıklaşmaya başlıyor.

Gecikmeyi pek anlamadım ama ben rekabetçi oyunlarda yurt dışı servırlara bağlanıyordum ve gecikme olmuyordu ve bizim internet VDSL ve 24Mbps yani fiber bile diğil.
Muhtemelen yakın zamanda VDSL'inize fiber dönüşüm uygulanacak. Türk Telekom genelde bu aralar 50 Mbps altı hız alanlara fiber dönüşüm yapıyormuş.

Sorunu düzelttim en azından büyük ölçüde. Bir ayar varmış onu açık unutmuşum. Yavaş ağ bağlantısı için optimize et tarzı bir ayar vardı onu kapattım. Özel ayar yaptım, VSYNC kapadım, 75 Mbps izin veriyor GeForce Now, maksimuma ayarladım herşeyi. FPS ise 60 FPS en fazla sunulmuş onu seçtim. Görüntü cam gibiye yakın ama yinede tam olarak beklediğim gibi değil. O gecikme hissediliyor. Ayrıca türk sunucusuna ayarlı durumda. Buna rağmen gecikme hissediliyor. Kesinlikle kendi bilgisayarınızın yerine geçebilecek birşey değil.
Karşıdaki sunucu üzerinde oynadığınız oyundan kendi bilgisayarınızdaki görüntü kalitesini beklemeyin: gecikme olması da, görüntünün kötü olması normal. Geforce now sunucularına (Ankara-İstanbul) ne kadar yakınsanız performans daha iyi olur. Ama bu iş öyle 2 şehire sunucu koymakla olmaz. Ben Superonline 1000 Mpbs ile çok gecikme yaşadım ve Geforce now üyeliğini iptal ettim kullanmıyorum. Sunuculara yakın olmanız çok önemli.

Karşıdaki sunucu üzerinde oynadığınız oyundan kendi bilgisayarınızdaki görüntü kalitesini beklemeyin: gecikme olması da, görüntünün kötü olması normal. Geforce now sunucularına (Ankara-İstanbul) ne kadar yakınsanız performans daha iyi olur. Ama bu iş öyle 2 şehire sunucu koymakla olmaz. Ben Superonline 1000 Mpbs ile çok gecikme yaşadım ve Geforce now üyeliğini iptal ettim kullanmıyorum. Sunuculara yakın olmanız çok önemli.
Ben Aydın Didim'de yaşıyorum.

İşte GeForce NOW sunucusunun olduğu illere uzaksınız. Ankara'ya da İstanbul'da kullananlar daha düşük gecikme alıyorlar ve daha yüksek kaliteli kullanıma sahipler. Dediğim gibi 2 şehre sunucu koymakla bu iş olmaz.

Ben NVIDIA'nın sunucularına bağlanıyom birileri wahtsapp da görüntülü konuşmasalar çok az gecikme oluyor.

Ben NVIDIA'nın sunucularına bağlanıyom birileri wahtsapp da görüntülü konuşmasalar çok az gecikme oluyor.
Ben de artık hiç sorun yok. BF V multiplayer oynarken bile hiç gecikme olmuyor, hatta ETS 2 1080P ultra 75Mbit ayarda oynuyorum ve 8000 Bitrate yayın açıyorum, üstüne bir de müzik açıyorum sıfır gecikme. Fornite süper, CS Go'da hiç gecikme yok. Nasıl oldu bilmiyorum, kendi kendine süper oldu.

Yeni konular

Geri
Yukarı