GeForce Now hakkında düşünceleriniz?

Sürekli seyahat edenler için özellikle büyük kolaylık. Bir ultrabook veya sıradan bir dizüstü ile hatta orta-üst bir tabletle ve iyi bir internetle, gittiğiniz her yerde oyun oynayabilirsiniz. Ama sunucuların ülkemize de gelmesi gerekiyor. Aksi halde özellikle rekabetçi oyunlar oynanmaz diye düşünüyorum.

Steam'da olan bir oyunu, Geforece Now'a ekleyerek bilgisayara indirme yapmadan oynayabiliyor muyuz? 35 Mbps bağlantı hızı yeterli olur umarım. Bir deneyelim şunu. 🙂
35mbps yeterli olsa da istanbulda degilseniz sikinti olabilir. Gecikmeye bakin 60 ms ustu basta rahatsiz edici bir gecikme olacaktır.
Sürekli seyahat edenler için özellikle büyük kolaylık. Bir ultrabook veya sıradan bir dizüstü ile hatta orta-üst bir tabletle ve iyi bir internetle, gittiğiniz her yerde oyun oynayabilirsiniz. Ama sunucuların ülkemize de gelmesi gerekiyor. Aksi halde özellikle rekabetçi oyunlar oynanmaz diye düşünüyorum.
Aynen oyle. Dedigim gibi ~20ms gecikmeyle oynaniyor Berlin'de. Sikinti cekilmiyormus.

Kendi bilgisayarınıza indirme yapmıyorsunuz. Sanal bilgisayara indirme yapıyorsunuz ve internet hızı sanal sisteme ait oluyor. Ortalama 35-40 Mbps indirme hızı var diye biliyorum. 10 GB'lık bir oyunu 5 dakikada indirebiliyor.

1000 Mbps hız var. Dün Witcher'i saniyede 100 MB'da indirdi.

1000 Mbps hız var. Dün Witcher'i saniyede 100 MB'da indirdi.
Evet hocam sunucuya göre değişiyor. Avrupa 3 sunucusunda ortalama 30-40 Mbps hız var diye biliyorum. Üst segment bir sistemim olmasaydı denerdim de gereksiz buluyorum :D Yahut ben Betadaki hızını görmüş olabilirim, pek haşır neşir değilim.

Technopat ailesi düşüncelerini dile getiriyor. Ben üyelik açtım ancak denemedim sizce nasıl bu servis?
50 mbps internet paketi gerektiğini düşünüyorum diyenler olucaktır 24 de de oluyor tam olmuyor bağlantı sorunları verebiliyor oyun oynarken geçikme takılma olunca zevki kaçıyor onun dışında 4 gb gibi bir ram istiyor ama benim düşüncem şuan yeni alınan sistemler eskiyene kadar tam olarak oturmayacaktır.

50 mbps internet paketi gerektiğini düşünüyorum diyenler olucaktır 24 de de oluyor tam olmuyor bağlantı sorunları verebiliyor oyun oynarken geçikme takılma olunca zevki kaçıyor onun dışında 4 gb gibi bir ram istiyor ama benim düşüncem şuan yeni alınan sistemler eskiyene kadar tam olarak oturmayacaktır.
Suan 15 mbps paketim var oturduğum yer en fazla 27mbps destekliyor sizce 27mbps ye geçmeli miyim ?

İyi bir internetiniz var ise kesinlikle tavsiye ederim.Oyunlarda EU serverlerini tercih ederseniz ping konusunda da sıkıntı olmayacağını söyleyebilirim. Bilgisayarım yaklaşık 9 yıllık. Çoğu oyunu 30 - 40 FPS civarında en düşük ayarlarda oynatıyordu. Bazılarını da hiç açmıyordu. Artık GeForce Now sayesinde istediğim ayarlarda istediğim oyunu (sahip olduğum orjinal oyunlar) oynayabiliyorum. İnternetimin yettiği kadarıyla...

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı