GeForce Now Kapılarını Herkese Açtı!

Sizce bu, ülkemizde verimli bir yöntem olur mu?

• Evet

• Hayır

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.
Eki Görüntüle 497039
Bağladığım sunucunun upload hızı beni benden aldı.
Yaklaşık 1 saattir Geforce Nowda AC Odyssey oynuyorum. Gözle görülür bir geçikme hissetmedim ara ara bağlantı sıkıntısı simgesi gösterdi ama ona yapacak bir şeyimiz yok çünkü sunucu Fransa'da ve upload hızım 3.8 MBPS. Az sonra Witcher 3'te deneyeceğim.Onunla ilgili de görüşlerimi paylaşırım.

Kayıtı nasıl yapıyoruz acaba ?
Steam hesabına bağlayarak mı oynuyorsun.

Aynen yoğunluk var ben 500 kişi bekledim yaklaşık olarak, 4-5 dakikanın sonunda sıra bana geldi.

Geforce Now'a girmeden önce ev internetimle ve telefon internetimle Almanya ile ping testi yaptım. Ev internetimde (modeme WiFi ile bağlıyım) yaklaşık 80 ping alırken mobil internetim ile yaklaşık 100 ms ping aldım. Ev internetim 24 Mbps (Ortalama 15-20 alıyorumdur) ve mobil internetim de 4G ile ortalama 30-35 Mbps hız alabiliyorum.

Geforce Now'a modemime bağlanarak girdim fakat gerçekten görüntü sürekli takılıp duruyordu, kalite düşüşleri oluyordu, pek oynanabilir değildi.

Sonrasında hemen mobil internetime geçtim, görüntü kalitesi yine mükemmel olmadı ama 720P'ye yaklaşık bir değere geldi muhtemelen. Ayrıca takılmalar falan da kalmadı.

Özetle kendi küçük deneyim sonucunda Geforce Now için oldukça yüksek internet hızı lazım olduğunu, ping durumunun ise o kadar sıkınıtılı olmadığını düşünüyorum.

Bana göre 40-50 Mbps hız alan fiber internet kullanıcısı modeme kablo ile bağlanırsa oldukça güzel bir oyun keyfi elde edebilir.

Aylık 5.5 Avro tutarındaki Founders seçeneği RTX desteği, oturum başı 6 saate kadar süre, 90 günlük ücretsiz süre ve yoğun dönemlerde öncelik. Oturum başı 6 saat derken, ben bunu satın alınca her gün sınırsız oyun kullanımı olmayacak mı.

Geri
Yukarı