GeForce Now nedir? Normal oyun ile arasındaki fark ne?

Geforce now bulut tabanlı oyun oynamaya yarıyan uygulamadır ancak oynamak için 15-50 MBPS internet hızı lazım. (GeForce Now'u bile kaldırmayan PC'lere selam olsun!(ben de dahil))

GeForce Now ile GeForce Now destekli oyunları en yüksek ayarlarda çok rahat oynayabilirsin ancak bunun için iyi bir internete sahip olman gerekiyor. Online oyunlarda gecikme yaşanması normal çünkü henüz GeForce Now Türkiye bölgesinde yok. Online dışında Single oyunlar daha rahat.
Benim 100 Mbps / 5 Mbps internetim var. Cyberpunk 2077'i en yüksek ayarlarda çok az gecikme ile rahat oynuyorum.

Netflix gibi bir üyeklik sistemi ile çalışıyor, oyunları internet bağlantının kalitesine göre rahatlıkla oynayabiliyorsun.

Bulut sistemi ile çalışıyor yani en basit anlatımı şudur kendi bilgisayarın veya cihazın üzerinden başka bir bilgisayara bağlanıp oynuyorsun.

Hocam kendi bilgisayarınızda oynarken grafikleri ve işlemleri sizin bilgisayarınız yapar ve monitörünüze aktarır. GeForce Now gibi bulut oyun sistemlerinin ise kendi sunucuları vardır ve oyunun bütün işlemleri burada yapılır, sonrasında ise internet aracılığı ile size gösterilir.
Henüz GeForce Now Türkiye bölgesinde yok.

GeForce Now Türkiye'de kullanılabiliyor.

Hocam kendi bilgisayarınızda oynarken grafikleri ve işlemleri sizin bilgisayarınız yapar ve monitörünüze aktarır. GeForce Now gibi bulut oyun sistemlerinin ise kendi sunucuları vardır ve oyunun bütün işlemleri burada yapılır, sonrasında ise internet aracılığı ile size gösterilir.

GeForce Now Türkiye'de kullanılabiliyor.
Evet ama bölge olarak yok.

Evet ama bölge olarak yok.

Burada öyle yazmıyor ama.
Bu arada Technopat ile başka bir haber sayfasının aynı olduğunu keşfettim.

8 MB ideal midir?

Bulut tabanlı oyun sistemlerinin en yenisi olan GeForce Now, Nvidia’nın Macintosh ve Windows kullanıcıları için geliştirdiği yazılımdır. GeForce Now platformunu diğer yazılımlardan ayıran en önemli fark, yüksek donanım gerektiren oyunları düşük donanımlı bilgisayarlar üzerinde de oynanabilir kılmasıdır.

Yani internetiniz iyi ve bilgisayarınız kötü ise başka bir bilgisayara bağlanıp yüksek kalitede oyun oynayabilirsiniz :)

Geri
Yukarı