Oyun Bilgisayar toplamak için doğru zaman mı?

Doğru ama, hedefim 1080p max ayarlarda mmorpg oynamak, yeni çıkacak mmo'ları da bekliyorum. i5-3570 aldım ikinci el de temiz bir RX580 bulursam çok daha uyguna mâl ederim diye düşünüyorum.
Bu tamamen ömür meselesi ise uzun vadede örnek olarak verdiğim sistem gibi bir sistem çok daha karlı bir iş. Sizin tercihiniz ben 2. el parçalara güvenmiyorum, güvenen arkadaşlara da herhangi olumsuz bir dönüş yapmam.

Kampanyaları kovalayıp sıfır parçalar toplanması daha mantıklı ilerleyen süreçte parça fiyatları daha çok artacak bence. Ytd

Katılıyorum bekleyelim desek 1, 2 yıl bekleriz gibime geliyor. Yine de piyasayı bilen insanlardan bilgi almak istedim. Hazır miningcilerde ortalıkta gezmiyorken...

Son düzenleme:
İkinci el parça alalım desek miningcisi, dolandırıcısı derken asla güvenemiyorum. Sıfır pc toplayayım desem her türlü sitede ya da parça parça topladığımda 40bin üstüne çıkıyor.
Ne yapacağız gerçekten çok sıkıntılı bir durum.
Önümüz seçim, dolar ne olacak nereye gidecek ?
Yeni gelecek beklenen rtx kartların vrami ne olacak fiyatı ne olacak.
Allah'ım ne deli sorular alt tarafı pc toplayacağız :(

İkinci el parça alalım desek miningcisi, dolandırıcısı derken asla güvenemiyorum. Sıfır pc toplayayım desem her türlü sitede ya da parça parça topladığımda 40bin üstüne çıkıyor.
Ne yapacağız gerçekten çok sıkıntılı bir durum.
Önümüz seçim, dolar ne olacak nereye gidecek ?
Yeni gelecek beklenen rtx kartların vrami ne olacak fiyatı ne olacak.
Allah'ım ne deli sorular alt tarafı pc toplayacağız :(
Hocam şu an dolar en düşük seviyede bu durumlar içinde borçlanıp alınacak şeyleri almak en mantıklısı. ytd 😀

Hocam şu an dolar en düşük seviyede bu durumlar içinde borçlanıp alınacak şeyleri almak en mantıklısı. ytd
Doğru mantıklı tr şartlarında ters ama geçerli bir mantık şu anda.
Fakat 30-35Bin gözden çıkarmıştım ileriye dönük kendi çabamla ne sistem yapsam 42bin tutuyor en az. Ekran kartlarının devasa rakamlar istemesi elbet çok etkili ama gerçekten çok zor 30-35e ileriye dönük bir sistem toparlayamamak kahredici. Tüm başlıkları takip ediyorum inanın ki bilgilenmek için ama...yok yok yok :)

Doğru mantıklı tr şartlarında ters ama geçerli bir mantık şu anda.
Fakat 30-35Bin gözden çıkarmıştım ileriye dönük kendi çabamla ne sistem yapsam 42bin tutuyor en az. Ekran kartlarının devasa rakamlar istemesi elbet çok etkili ama gerçekten çok zor 30-35e ileriye dönük bir sistem toparlayamamak kahredici. Tüm başlıkları takip ediyorum inanın ki bilgilenmek için ama...yok yok yok :)
4070 ti sistem toplayabilirsiniz ileri dönük olarak şu an için türkiyede ya low-end ya da high-end pc toplanması en mantıklı orta seviye sistem mantıklı gelmiyor bana.
TL'yi kazanmak kolayken borçlanırsak, TL değer kazandığında ödemesi zor olmaz mı.
TL'nin değer kazandığı bir paralel evrende haklısınız.

ram yükseltebilirsin aşağıdaki seçeneklerden anakart 5333 mhz kadar destekliyor ama oyun oynamak için bence bu kadar para verilmez hocam sisteme.
kanka rahatca her oyunu kaldirabilecek sikinti yaratmayacak bi sistem dizer misin rgb olursa cok sevinirim rgb hastasiyim

ram yükseltebilirsin aşağıdaki seçeneklerden anakart 5333 mhz kadar destekliyor ama oyun oynamak için bence bu kadar para verilmez hocam sisteme.
DRAGOS Drx1539 I9 12900f 32gb Ram 512gb M.2 Nvme Ssd 12gb Rtx3060 Ekran Kartı Oyuncu Bilgisayarı Fiyatı, Yorumları - TRENDYOL
su kasayi alip ekran kartina su MSI Geforce Rtx 4070 Tı Gamıng X Trıo Whıte 12gb Gddr6x 192bit Ekran Kartı Fiyatı, Yorumları - TRENDYOL 4070ti yi koysam nasil olur sence mantikli mi oynatir mi her oyunu

Son düzenleme:
kanka rahatca her oyunu kaldirabilecek sikinti yaratmayacak bi sistem dizer misin rgb olursa cok sevinirim rgb hastasiyim

DRAGOS Drx1539 I9 12900f 32gb Ram 512gb M.2 Nvme Ssd 12gb Rtx3060 Ekran Kartı Oyuncu Bilgisayarı Fiyatı, Yorumları - TRENDYOL
su kasayi alip ekran kartina su MSI Geforce Rtx 4070 Tı Gamıng X Trıo Whıte 12gb Gddr6x 192bit Ekran Kartı Fiyatı, Yorumları - TRENDYOL 4070ti yi koysam nasil olur sence mantikli mi oynatir mi her oyunu
Asus MSI takıntın yoksa bunu önerebilirim.

Geri
Yukarı