Oyun Bilgisayar toplamak için doğru zaman mı?

Caann11

Picopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, uzun zamandır GFN ile oyun oynayıp bu ihtiyacımı gideriyordum, yakın zamanda bakır kabloyla internete bağlanmam, yüksek tepki süreleri gibi sebeplerden uygun fiyata ikinci el parça buldukça sistemi bir araya getirmeye başladım ve işlemciyi test ederken güç kaynağım bozuldu. Cihaz CPU kısmından gerekli voltajı vermiyor, uzun zamandır da PSU fiyatlarına bakmamıştım önceden en kötü ihtimal 30 liraya bir teneke PSU alabiliyorduk şimdi idarelik bir şey alayım desek 500 TL uzun süre kullanalım desek 1000 TL işin beni şaşırtan kısmı üretimi çok teknik olmayan bu parçanın anakart, SSD gibi parçalardan daha pahallıya satılıyor olması. Sizce fiyatlar düşer mi yoksa şimdiden uzun ömürlü parçalar 2.el kısa ömürlü parçalar sıfır alınıp yola devam edilmeli mi?

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar, uzun zamandır gfn ile oyun oynayıp bu ihtiyacımı gideriyordum, yakın zamanda bakır kabloyla internete bağlanmam, yüksek tepki süreleri gibi sebeplerden uygun fiyata ikinci el parça buldukça sistemi bir araya getirmeye başladım ve işlemciyi test ederken güç kaynağım bozuldu. Cihaz CPU kısmından gerekli voltajı vermiyor, uzun zamandır da PSU fiyatlarına bakmamıştım önceden en kötü ihtimal 30 liraya bi teneke psu alabiliyorduk şimdi idarelik birşey alayım desek 500 TL uzun süre kullanalım desek 1000 TL işin beni şaşırtan kısmı üretimi çok teknik olmayam bu parçanın anakart, ssd gibi parçalardan pahallıya satılıyor olması. sizce fiyatlar düşer mi yoksa şimdiden uzun ömürlü parçalar 2.el kısa ömürlü parçalar sıfır alınıp yola devam edilmeli mi?
Bütçeniz varsa sıfır almak her zaman daha mantıklı bir yoldur. Fakat temiz olup 2. el parça da alınabilir bu tamamen sizin bütçenize ve mantığınıza bağlı. Uzun ömür için her zaman kalite ön plandadır.

11 bine sistemler var. Eğer bütçeniz varsa onlara yönelmek en iyisi. Şuan doğru zaman.
Doğru ama, hedefim 1080p max ayarlarda mmorpg oynamak, yeni çıkacak mmo'ları da bekliyorum. i5-3570 aldım ikinci el de temiz bir RX580 bulursam çok daha uyguna mâl ederim diye düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı