GeForce NOW'ın durumu nasıl?

Teşekkür arkadaşlar bilgilendirmeler için. Bende alayım o zaman ya en azından 1 ay şans vereyim. Dediğim gibi çiçeği burnunda "oyun" sahibiyim :) AC Odyssey, SGCW 1 ve 2 oynamak istiyorum yarım kaldılar laptobu satınca. Beğenirsem kafama göre devam ederim.
Hocam şöyle diyim sana. Şimdi kullandığın pc de wifi5 desteği varsa sıkıntı yaşayacağını sanmam. Benim pc günlük iş gören 2,4ghz desteği olan bi pc 25mbps internetim var(ttelekom). Arada görüntü düşüyor pc de çok ciddi ama sebebi wifi5 modemi yok pc de. Ama telefona geçince aynı internetle wifi5 bandı desteği olduğu için akıcılıkta sıkıntı yaşamıyorum. Eğer wifi5 bandı destekliyorsa pc'n internetinin iyi olması gayet yeterlidir. İyi oyunlar dilerim şimdiden. (Oynadığım oyunlar: Control, Plague in Tale, Cyberpunk 2077)
Huawei matebook d16 mevcut, işlemci ekran kartı var maalesef ama wi-fi 6 destekli. Dediğinize göre pek sıkıntı yaşayacak gibi durmuyorum.

1 hafta önce indirimlerden RDR 2, AC Odyssey, sgwc 1 ve 2 gibi kaliteli oyunları kütüphaneme ekledim. RDR 2 yok biliyorum fakat diğerleri GeForce NOW'da gözüküyor. Dün itibarıyla oyuncu laptopumu satmış bulunuyorum. Huawei laptopuma geri döndüm haliyle. İnternetim 110Mbps yani bir hayli yeterli GeForce NOW'un istediği gereksinim için. Bahsettiğim oyunları da oynamak istiyorum. Önce 1 aylık satın alıp beğenirsem ve hoşuma giderse 3 aylık pakete geçme planım var. Platformu kullanan veya gerçekten durumundan haberdar olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi? Bir sıkıntı var mı? Çünkü daha önce gerçekten ciddi sorunlar yaşanıyordu sistemde. Bu sorunlar çözüldü mü acaba? Girip istediğim gibi oyunumu oynayabilecek miyim? Dediğim gibi gerçekten uygulamayı kullanmış ya da kullananlara şahit olup onların durumundan haberdar olanlardan bilgilendirme istiyorum çünkü az bir ücret değil.

Ben en son indirim koduyla 3 aylık aldım yaklaşık bir ay önce. Platformla ilgili bir sıkıntım yok, benim internetten dolayı pikselleşiyor bazen ama onun dışında sorun yaşamıyorum.

Benim GFN ile ilgili şahsi fikrim şu şekilde, genellikle oyunları bu zamana kadar üst düzey PC'lerde oynamış insanlara GFN'ın verdiği görsellik çamur gibi geliyor ve en ufak takılmaya, pikselleşmeye tahammülleri yok ama ben ve büyük ihtimalle çoğunluk gibi oyunları hep patates bilgisayarlarda kasarak oynamış insanlar için GFN'ın verdiği performans üst düzey, yani olay kişiden kişiye inanılmaz değişebiliyor, en iyisi deneyip kendiniz karar vermek ama yine de kendi deneyimimi söyleyecek olursam AC Odyssey'i 35 Mbps VDSL internet ile gayet akıcı bir şekilde oynamıştım.

1 hafta önce indirimlerden RDR 2, AC Odyssey, sgwc 1 ve 2 gibi kaliteli oyunları kütüphaneme ekledim. RDR 2 yok biliyorum fakat diğerleri GeForce NOW'da gözüküyor. Dün itibarıyla oyuncu laptopumu satmış bulunuyorum. Huawei laptopuma geri döndüm haliyle. İnternetim 110Mbps yani bir hayli yeterli GeForce NOW'un istediği gereksinim için. Bahsettiğim oyunları da oynamak istiyorum. Önce 1 aylık satın alıp beğenirsem ve hoşuma giderse 3 aylık pakete geçme planım var. Platformu kullanan veya gerçekten durumundan haberdar olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi? Bir sıkıntı var mı? Çünkü daha önce gerçekten ciddi sorunlar yaşanıyordu sistemde. Bu sorunlar çözüldü mü acaba? Girip istediğim gibi oyunumu oynayabilecek miyim? Dediğim gibi gerçekten uygulamayı kullanmış ya da kullananlara şahit olup onların durumundan haberdar olanlardan bilgilendirme istiyorum çünkü az bir ücret değil.
Turkcell den önce avrupa serverlarında daha iyiydi bence

Teşekkür arkadaşlar bilgilendirmeler için. Bende alayım o zaman ya en azından 1 ay şans vereyim. Dediğim gibi çiçeği burnunda "oyun" sahibiyim :) AC Odyssey, SGCW 1 ve 2 oynamak istiyorum yarım kaldılar laptobu satınca. Beğenirsem kafama göre devam ederim.

Huawei matebook d16 mevcut, işlemci ekran kartı var maalesef ama wi-fi 6 destekli. Dediğinize göre pek sıkıntı yaşayacak gibi durmuyorum.
Güzel bir model. İyi oyunlar dilerim

Güzel bir model. İyi oyunlar dilerim
Bende baya beğeniyorum. Gayet şık bir model. Tam bir work & study tarzı laptop. LoL gibi sistem gereksinimi yüksek istemeyen oyunlarda da genelde 130-140fps, kalabalıkta da 105-110'a düşüyor benim için fazlasıyla yetiyor. Teşekkür ederim daha GFN almadım ama :D

İlife CX7 laptop ile kullanıyorum şu an gayet iyi 50Mbit internet ile rahat rahat Rainbow, CS:GO, LoL ve diğer oyunları akıcı bir şekilde oynadım gecikme problemi yok, parasını fazla bulsamda şu anki performansı tat edici, umarım yakın zamanda PUBG ve CoD'da gelir.

İlife CX7 laptop ile kullanıyorum şu an gayet iyi 50Mbit internet ile rahat rahat Rainbow, CS:GO, LoL ve diğer oyunları akıcı bir şekilde oynadım gecikme problemi yok, parasını fazla bulsamda şu anki performansı tat edici, umarım yakın zamanda PUBG ve CoD'da gelir.
Şuan alacağım zaten sanırım. LoL oynandığını bilmiyodum. Gecikme yaşanmıyor mu gerçekten ? Hiçbir fps düşüşü yaşanmıyor mu oyunlarda ? Yada istediğimiz oyunları 2k'da oynayabiliyor muyuz mesela, 2K monitörüm var çünkü.
Maalesef paketi satın aldım ama rezalet bir deneyimle karşı karşıyayım. 2 oyun denedim 2'sinde de takılmalar ve 60 fps'in altında bir deneyim yaşattı.

Son düzenleme:
Şuan alacağım zaten sanırım. LoL oynandığını bilmiyodum. Gecikme yaşanmıyor mu gerçekten ? Hiçbir fps düşüşü yaşanmıyor mu oyunlarda ? Yada istediğimiz oyunları 2k'da oynayabiliyor muyuz mesela, 2K monitörüm var çünkü.
Maalesef paketi satın aldım ama rezalet bir deneyimle karşı karşıyayım. 2 oyun denedim 2'sinde de takılmalar ve 60 fps'in altında bir deneyim yaşattı.
Yüksek sistem gereksinimi isteyen oyunlarda tabiki de fps düşüşü yaşanıyor. Örneğin; Far Cry 5'i orta-yüksek ayarlarda 60 fps rahatlıkla oynatıyor ama sürekli fps drop da yaşanıyor. Bir diğer örnek Cyberpunk. Cyberpunk'da grafik ayarın ne olursa olsun 45 fps kilidi var. Aksiyon anlarında ve yağmur yağdığında 20-25 fpslere düşüyor. En bariz fps drop yaşadıklarım bu iki oyundu. Bir diğer sorunuza gelirsek, gecikme elbette var ama çok dikkatli biri değilsen gecikmeyi hissetmezsin bile. Türkiye'deki Gameplus+ servisinde 2k ve 120hz oynama desteği yok. Global versiyona bu hafta RTX 3080, 2k ve 120hz desteği geldi ama ayrı bir paket olarak satılıyor. 6 aylık fiyatı 100 dolar. İleride olur da Gameplus'a gelirse fiyatı çok tuzlu olur. Tuzlu olmasını geçtim verdiğiniz fiyata da kesinlike değeceğini zannetmiyorum. Çünkü Geforce Now kütüphanesinde oyun sayısı çok sınırlı. Belli başlı oyunları oynadıktan sonra bir boşluğa düşüyorsunuz ve bir bakıyorsunuz ki oynayacak oyun kalmamış.

Yeni konular

Geri
Yukarı