GeForce RTX 4070 Ti Suprim X sistem ani FPS düşüşleri yaşıyor

batuhan suna

Decapat
Daha fazla  
Selam. Ben 1 yıl önce GeForce RTX 4070 Ti Suprim X 12G aldım ve o zamana kadar bir sorun yoktu ve şimdilerde birden FPS'de, birden oyunlarda kasma ve CPU darboğaz oluyor. Ekran kartı oyunlar da 71, 72, 73, 74 ve 75 C oluyor. Neden oluyor?

Ekran görüntüsü 2023-12-04 124908.png
Ekran görüntüsü 2023-12-04 124437.png
Ekran görüntüsü 2023-12-04 123719.png

Son düzenleyen: Moderatör:
RTX 4070'li MSI laptopumda da ani FPS düşüşü yaşıyorum. Son birkaç gündür var bu olay yazılımsal bir sorun olabilir geçenlerde gelen sürücü güncellemesinden sonra oldu. Güncelleme ile düzelir diye umut ediyorum.

Hocam warzone veya dmz modu optimizasyon özürlüsüdür. Ayrıca oyun menüdeyken değil de oyun içi değer atmanız daha iyi olur ve herhangi bir darboğazınız yok oyun hem gpu ya hemde cpu'ya yük bindiriyor sıcaklık değerleriniz de normal. Oyun ağır çünkü. Sürücüleriniz güncel ise belki bir önceki sürüme dönmekte fayda edebilir.

Yazılımsal veya donanımsal (kasadaki diğer bileşenler) kaynaklı olabilir. Sistemde takılı halde aşırı dolu HDD'niz var mı? Büyük ihtimalle diskle alakalı da olabilir.

@alparslangnc@ProGamer90 HDD VAR DA BEN YENİ SSD ALDIM 980 PRO 2 TB OYUNLAR O DA SSD DE

HDD DE OYUN YOK

Çünkü aynı sorunu sadece bazı oyunlarda bende yaşıyordum ve aşırı dolu HDD den kaynaklı olduğunu buldum. Fakat benim kullandığım ekran kartı bu değil.

Geri
Yukarı