Geforce ShadowPlay ile sadece oyunun sesini kaydetme

Hocam çok teşekkürler zamanım olduğunda deneyeceğim.

İşe yaradı mı acaba?

Voicemeter adlı bir yazılım var onunla sorununuzu çözebilirsiniz.

Basit bir şekilde size nasıl yapılacağını anlatmaya çalışayım. Öncelikle programın tam adı VoiceMeeter Banana. Uygulamayı kendi sitesinden indirebilirsiniz ücretsizdir. Uygulamayı indirip kurun.

Kurduktan sonra uygulamayı açtığınızda karşınıza şöyle bir ekran gelecek.

-görsel 1-

Eki Görüntüle 1667733

Buradan a1 yazan kısma tıklayıp kullanmış olduğunuz kulaklık marka modeli hangisi ise önünde wdm: etiketi olan seçeneği seçin.

-görsel 2-

Eki Görüntüle 1667734

Seçtikten sonra sarı ve kırmızı ile seçili kısmın içindeki mavi ile seçili a1 seçeneklerini görselde olan a2 gibi aktif olmasını sağlayın eğer aktif değilse.

-görsel 3-

Eki Görüntüle 1667740

Ben Windows 11 kullanıyorum bu ayara ulaşmak için sistem>ses>ses düzeyi karıştırıcısı kısmına geldiğinizde uygulamalar bölümünden hangi tarayıcıyı kullanıyorsanız onu genişletip çıkış cihazı kısmında VoiceMeeter AUX ınput seçeneğini seçin.

-görsel 4-

Eki Görüntüle 1667741

Ses ayarlarından kayıttan yürüt kısmında da varsayılan aygıt olarak VoiceMeeter ınput'u seçin.

Yaptığımız işlemin mantığını kısaca açıklamak gerekirse kullanmış olduğumuz program ile iki tane ses çıkışı oluşturmuş oluyoruz. VoiceMeeter ınput ve VoiceMeeter AUX ınput olarak. Yaptığımız işleme göre şu an tarayıcımız hariç tüm sesler VoiceMeeter ınput'dan gelecek. Sadece tarayıcımızdan gelen sesler VoiceMeeter AUX ınput'dan gelecek. Böylelikle tarayıcı ve diğer sesleri birbirinden ayırmış olduk. Kayıt alacağımız program sistem varsayılanı olarak VoiceMeeter ınput'dan sesleri alacağı için tarayıcımızın seslerini alamayacak. Bizim de istediğimiz buydu. Görsel 2'de kırmızı kısım diğer sesleri, sarı kısım ise tarayıcı seslerini kontrol etmemizi sağlar. İlgili bölümün A1 kısmı aktif olmadığında o kısım ile alakalı sesleri duymazsınız.

Buraya kadar olan kısım isteğinizi karşılayacaktır. Herhangi bir sorunla karşılaşır veya yapamadığınız bir kısım olursa çekinmeden yazabilirsiniz.

Kullanır mısınız bilmiyorum ama programın bir özelliğinden daha size bahsetmek istiyorum.
Görsel 1'de A1 kısmına kulaklığımızı tanımlamıştık ya A2 ve A3 kısmına da farklı cihazları tanımlayıp aynı anda birçok ses cihazından ses alabilirsiniz. Mesela a2'ye görsel 1'deki gibi bir kulaklık tanımlayalım. Bu hoparlör, kablolu kulaklık veya kablosuz kulaklık bile olabilir. Tanımladıktan sonra görsel 2'deki kısımda a1'in altındaki A2 kısımlarını da aktif edersek (kırmızı ve sarı ile işaretli kısımdaki) hem a1'e tanımlamış olduğumuz ses cihazından hem de a2'ye tanımlamış olduğumuz ses cihazından ses gelecektir. Belki ihtiyacı olan olur diye bunu da anlatmak istediğim. Buraya kadar okuduğunuz için teşekkür ederim.

Tekrardan sorularınız olursa sormaktan çekinmeyin. Herkese sağlıklı günler dilerim.

Hocam deidklerinizin hepsini yaptım ama bu sefer bütün ses mikrofonuma yansıyor. Bunu nasıl halledeceğim acaba.

Son düzenleme:
Jack girişi ile.
O yüzden oluyor olabilir belki. Bu programı kullanıyorken mi olmuştu tam hatırlamıyorum ama jack ile çalışan bir kulaklığım vardı tarayıcıdan açmış olduğum her hangi bir medya sesini discord üzerinden veriyordu. Ben şuan usb bağlantılı kulaklık kullanıyorum ve yazıda belirttiğim ayarları yaptığımda ses yansıması olmuyor. Sizin yansıma sorununuz da discord üzerinden mi oluyor?

O yüzden oluyor olabilir belki. Bu programı kullanıyorken mi olmuştu tam hatırlamıyorum ama jack ile çalışan bir kulaklığım vardı tarayıcıdan açmış olduğum herhangi bir medya sesini Discord üzerinden veriyordu. Ben şu an USB bağlantılı kulaklık kullanıyorum ve yazıda belirttiğim ayarları yaptığımda ses yansıması olmuyor. Sizin yansıma sorununuz da Discord üzerinden mi oluyor?

Yani tespit ettiğim yer Discord ama sanırım bilgisayar üzerinden mikrofon sınaması yaptığımda olmuyor sanırım ama Arctis 5 almayı düşünüyorum çok araştırdım ama böyle bir sorun yaşayanı görmedim şu an Arctis 3 kullanıyorum kronik bir sorun zaten herkes şikayetçi neredeyse.
Başka bir soru sorayım sizce Kraken V2 mi yoksa Arctis 5 mi?

Yani tespit ettiğim yer Discord ama sanırım bilgisayar üzerinden mikrofon sınaması yaptığımda olmuyor sanırım ama Arctis 5 almayı düşünüyorum çok araştırdım ama böyle bir sorun yaşayanı görmedim şu an Arctis 3 kullanıyorum kronik bir sorun zaten herkes şikayetçi neredeyse.
Başka bir soru sorayım sizce Kraken V2 mi yoksa Arctis 5 mi?
Ben de yakın zamansa Steelseries Arctis 3 almıştım fakat discord üzerinden yaptığım konuşmalarda arkadaşlarım mikrofon sesinin berbat geldiğini söylediler. İade ettikten sonra Hyperx Cloud 2 aldım memnunum şu anlık. Öncesinde kulaklık araştırması yaparken Kraken V2 için olumlu yorumlar gördüm genel olarak. Benim hyperx cloud 2 almamın nedeni iki arkadaşımda vardı ve memnun olduklarını söyledikleri için onları referans alarak cloud 2 aldım. Dilerseniz fikir verme açısından gerek Türkiye'deki alışveriş sitelerinden gerekse Amazon'daki kullanıcı yorumlarından kulaklık ile alakalı kullanıcı yorumlarına bakabilirsiniz. Amazon global bir pazar yeri olduğu için daha çok kullanıcı yorumu bulunuyor.

Ben de yakın zamansa SteelSeries Arctis 3 almıştım fakat Discord üzerinden yaptığım konuşmalarda arkadaşlarım mikrofon sesinin berbat geldiğini söylediler. İade ettikten sonra HyperX Cloud 2 aldım memnunum şu anlık. Öncesinde kulaklık araştırması yaparken Kraken V2 için olumlu yorumlar gördüm genel olarak. Benim HyperX Cloud 2 almamın nedeni iki arkadaşımda vardı ve memnun olduklarını söyledikleri için onları referans alarak Cloud 2 aldım. Dilerseniz fikir verme açısından gerek Türkiye'deki alışveriş sitelerinden gerekse Amazon'daki kullanıcı yorumlarından kulaklık ile alakalı kullanıcı yorumlarına bakabilirsiniz. Amazon global bir pazar yeri olduğu için daha çok kullanıcı yorumu bulunuyor.

Tavsiyen için teşekkür ederim bakacağım. İyi sosyaller.

Voicemeter adlı bir yazılım var onunla sorununuzu çözebilirsiniz.

Basit bir şekilde size nasıl yapılacağını anlatmaya çalışayım. Öncelikle programın tam adı VoiceMeeter Banana. Uygulamayı kendi sitesinden indirebilirsiniz ücretsizdir. Uygulamayı indirip kurun.

Kurduktan sonra uygulamayı açtığınızda karşınıza şöyle bir ekran gelecek.

-görsel 1-

Eki Görüntüle 1667733

Buradan A1 yazan kısma tıklayıp kullanmış olduğunuz kulaklık marka modeli hangisi ise önünde wdm: etiketi olan seçeneği seçin.

-görsel 2-

Eki Görüntüle 1667734

Seçtikten sonra sarı ve kırmızı ile seçili kısmın içindeki mavi ile seçili A1 seçeneklerini görselde olan A2 gibi aktif olmasını sağlayın eğer aktif değilse.

-görsel 3-

Eki Görüntüle 1667740

Ben Windows 11 kullanıyorum bu ayara ulaşmak için sistem>ses>ses düzeyi karıştırıcısı kısmına geldiğinizde uygulamalar bölümünden hangi tarayıcıyı kullanıyorsanız onu genişletip çıkış cihazı kısmında VoiceMeeter AUX ınput seçeneğini seçin.

-görsel 4-

Eki Görüntüle 1667741

Ses ayarlarından kayıttan yürüt kısmında da varsayılan aygıt olarak VoiceMeeter ınput'u seçin.

Yaptığımız işlemin mantığını kısaca açıklamak gerekirse kullanmış olduğumuz program ile iki tane ses çıkışı oluşturmuş oluyoruz. VoiceMeeter ınput ve VoiceMeeter AUX ınput olarak. Yaptığımız işleme göre şu an tarayıcımız hariç tüm sesler VoiceMeeter ınput'dan gelecek. Sadece tarayıcımızdan gelen sesler VoiceMeeter AUX ınput'dan gelecek. Böylelikle tarayıcı ve diğer sesleri birbirinden ayırmış olduk. Kayıt alacağımız program sistem varsayılanı olarak VoiceMeeter ınput'dan sesleri alacağı için tarayıcımızın seslerini alamayacak. Bizim de istediğimiz buydu. Görsel 2'de kırmızı kısım diğer sesleri, sarı kısım ise tarayıcı seslerini kontrol etmemizi sağlar. İlgili bölümün A1 kısmı aktif olmadığında o kısım ile alakalı sesleri duymazsınız.

Buraya kadar olan kısım isteğinizi karşılayacaktır. Herhangi bir sorunla karşılaşır veya yapamadığınız bir kısım olursa çekinmeden yazabilirsiniz.

Kullanır mısınız bilmiyorum ama programın bir özelliğinden daha size bahsetmek istiyorum.
Görsel 1'de A1 kısmına kulaklığımızı tanımlamıştık ya A2 ve A3 kısmına da farklı cihazları tanımlayıp aynı anda birçok ses cihazından ses alabilirsiniz. Mesela A2'ye görsel 1'deki gibi bir kulaklık tanımlayalım. Bu hoparlör, kablolu kulaklık veya kablosuz kulaklık bile olabilir. Tanımladıktan sonra görsel 2'deki kısımda A1'in altındaki A2 kısımlarını da aktif edersek (kırmızı ve sarı ile işaretli kısımdaki) hem A1'e tanımlamış olduğumuz ses cihazından hem de A2'ye tanımlamış olduğumuz ses cihazından ses gelecektir. Belki ihtiyacı olan olur diye bunu da anlatmak istediğim. Buraya kadar okuduğunuz için teşekkür ederim.

Tekrardan sorularınız olursa sormaktan çekinmeyin. Herkese sağlıklı günler dilerim.

Hocam PC'yi her kapattığımızda programı açmak zorunda mıyız şu an yaptım oldu çok teşekkürler demin uygulamayı kapadım tarayıcı değil de Spotify seçtim ses gitti sadece Spotify mı gitti hepsimi bilmiyorum.

Hocam PC'yi her kapattığımızda programı açmak zorunda mıyız şu an yaptım oldu çok teşekkürler demin uygulamayı kapadım tarayıcı değil de Spotify seçtim ses gitti sadece Spotify mı gitti hepsimi bilmiyorum.

Bir daha denedim hepsi gidiyor hocam.

Bir daha denedim hepsi gidiyor hocam.
Program devamlı açık olmalı. Eğer program açık değilse ses gitme nedeni görev çubuğunda sağ alttaki hoparlör simgesinde çıkış aygıtı olarak voicemeter seçili olduğu içindir.

Geri
Yukarı