Geleceğe Dair Hayalleriniz Neler?

Hayırlı günler kardeşler. Geleceğe doğru gerek mesleki gerek hayati düşünceleriniz neler? Odaklandığınız alanlar neler? Neleri planlıyorsunuz? Sizlerin düşüncelerini merak ediyorum.
Valla 15 yaşıma gireceğim o kadar kararsızım ki. bir yandan öğretmen bir yandan bilgisayar mühendisi bir yandan veteriner bir yandan psikolog olmak istiyorum. 😂

Hayır. Çünkü ne olacağımız belli değil. Hiç hayal kuramıyorum uzun zamandır. Başımıza ne gelecek, öldürecek miyiz, savaş mı çıkacak, kafamıza taş mı yağacak hiçbir şeyin belli olmadığı bir ülkede hayal kurmak haram resmen. Gün geçmiyor ki yeni olaylar cerayan etsin. Gündem çok uzun zamandır hep çalkantılı. Allah'a emanet yaşıyoruz söylemi bizler için en uygunu.

Hangi ülkeye gideceksin ve oradaki hedeflerin neler?

Harika. Bunun için atacağın adımlar ne?
Sporla içli dışlı olmamız gereken, ilerde bakıp eğleneceğimiz bir gençlik yerine gündemi takip edip günün önemli saatinde ders çalışıyorum. Doğru düzgün sosyalleşebilecek bir vaktim bile yok. O sebebten ötürü bunu düşünmedim. Umarım ileride başarılı olurum da düşünebilirim. Şu sıralar boş vakitte "Kendi geleceğimi" değil de Taliban zaferi sonrası "gelecek" mültecileri düşünüyorum.

Geri
Yukarı