Geleceğe dair hedefim veya hayalim yok

Toplumda bir yerin olması önemli bence. Asgari ücretle veya düşük maaşla çalışacak tonla eleman var dışarıda. Doktor veya Mühendis, bunun gibi herkesin yapamayacağı işlerde çalışmak iyidir.

Orta ve üstü gelir elde etmek için gerekenlere sahip olmadığından, kendini düşük parayla mutlu olabileceğine inandırıp suçluluk duygusunu üzerinden atmaya çalışıyor gibi gözüküyorsun.

Para her şeydir. Git bir plan yap. Kalk o koltuktan. Kendin olmayı bırak artık.

Bu dediğini lise sonda çok düşünürdüm ve maaş için değil duygusal tatmin için okumaya karar verdim. Yoksa para ve maaş gerçekten beni hiçbir zaman hiçbir şekilde motive etmedi. Sene 2016 civarları YouTube'da gezerken genç yeryüzü doktorlarının Afrika'daki insanların yüzünde nasıl tebessüm oluşturduklarını onlara nasıl saygıyla baktığımı fark ettim ve o zaman motivasyon hissettim içimde. Ve liseyi 69 ortalamayla zar zor bitirmeme rağmen(son sene herkese 90 üstü vermişlerdi) kafaya koyup iki sene çalıştım ve şu an meram tıpta 4. sınıfım. Önce ne yapmak istediğini, yeteneklerini ve bu dünyaya bir daha gelmeyeceğini düşünmen gerek. Bunlar gerçekten uzun vakit alacak şeyler yazıldığı kadar kolay değil. Umarım çok güzel yerlerde görürüz seni.

Yeni konular

Geri
Yukarı