Geleceğin insanları bu tarihe tiksintiyle bakacaklar

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Biz nasıl ki geçmişte Afrikalı köle ticaretlerine tiksintiyle bakıyorsak, gelecekteki insanlarda öyle bakacak.

Geçmişte hem kıtadan, milletten, renkten insan köleleştirildi. Rastgele bir Amerikan SJW yazısından direkt çeviri yapmadıysan eğer.

Geleceğin insanları hep tarihe tiksintiyle bakar. Bundan önce ne vardı? İnsan haklarının mahrumluğu, kadın hakları vs. Ondan önce? Kölelik. Ondan önce? Savaş, insanların sürekli birbirini öldürmesi. Ondan önce? Arap kültürü, kız çocuklarının öldürülmesi, çok eşlilik vs.

Ne kadar moderniz desek de asla olmayacağız. Asla da olmadık.

O linkleri de kalbimin bir hafta acıyacağını bildiğim için bakmadım, ancak ne kadar korkunç olduğunu ancak hayal edebiliyorum.

Kendimi hayvanın yerine koydum. Ben hayvan olsaydım insan beni yiyeceği için onu öldürmem gerekirdi. En basit ve net doğa kanunlarından biridir. Zihniyetiniz, düşünceleriniz ve idealleriniz gerçeği değiştirmez.
İnsanlar ve hayvanlar arasında fark var. Doğa kanunları hayvanlar içindir. Mesela insanın ete ihtiyacı yok ama yırtıcı hayvanların var.

Kendimi hayvanın yerine koydum. Ben hayvan olsaydım insan beni yiyeceği için onu öldürmem gerekirdi. En basit ve net doğa kanunlarından biridir. Zihniyetiniz, düşünceleriniz ve idealleriniz gerçeği değiştirmez.
Pekala şimdi bilgisayarı yavaşça yere bırakıp mağaranıza dönebilirsiniz bu kadarı yeter. İyi forumlar...

Geçmişte hem kıtadan, milletten, renkten insan köleleştirildi. Rastgele bir Amerikan SJW yazısından direkt çeviri yapmadıysan eğer.
Evet özellikle Doğu Asya tarafından da çok fazla köle ticareti oldu. En çok bilineni bu olduğu için bunu örnek verdim. Konunun yanında bu detay hiç bir şey sayılır.

Peta üzerinden link vermeniz haricinde dedikleriniz de doğruluk payı var.

Hayatın kanunu bu, verdiğiniz linkte yapılan yanlış ama bir insan vücudunun düzenli çalışması için gerekli besinleri yer. Her şeyin fazlası zarar. Sebze de dahil.

İnsanlar ve hayvanlar arasında fark var. Doğa kanunları hayvanlar içindir. Mesela insanın ete ihtiyacı yok ama yırtıcı hayvanların var.
Aklımız bu farkı yaratmaz. Bizim içimizde de doğa kanunları aynı şekilde geçerli ve işliyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı