Gelecek kaygısından nasıl kurtulurum?

Demi Lovato

Centipat
Yer
Konya
Daha fazla  
Meslek
Ögrenci
Öncelikle herkese merhaba. Meslek lisesi 10. sınıf öğrencisiyim, derslerim çokta iyi değil. İçimde gelecek korkusu ve ileride işsiz kalma korkusu var nedenini bilmiyorum, yardım edin bana çok zor durumdayım cevaplarınızı bekliyorum. İyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de meslek lisesindeyim ve staj yaptığın yere okulu bitirdikten sonra da uğrayabileceğini sor, eğer olumlu yanıt alırsan işi kavrayıp kendi yoluna bakarsın.

Dil öğrenip alanında projeler geliştireceksin. Alanın ile alakalı iş ilanlarında aranan kriterlere sahip olmak için, okul bitmeden önce çaba sarf edeceksin.
Artık tek başına okul bir anlam ifade etmiyor. Ben eğitim hayatım henüz bitmediği halde çalışmaya başladım, yarın ilk iş günüm alanımla alakalı sigortalı olarak yani :)

İş bulamamaktan korkmayın, arayınca gerçekten bulunuyor; aramasanız bile bir şekilde bulursunuz. Yalnızca kriterleri ne kadar iyi karşılarsan maaşın o kadar yüksek olur. Asgari ücretin bir tık üstüne çalışmak var, bir de kendini geliştirip güzel paralara güzel ortamlarda çalışmak var.

Kaderinizi kendiniz belirliyorsunuz, derslerin çok iyi olmak zorunda değil; alanında uzman olmaya yoğunlaş, saygılı - naif bir kişiliğe sahip olmaya bak. İyi insan olmanın mükafatını da er ya da geç alırsın bunu da unutma :) Kendini gelişime - öğrenmeye kapatırsan işte o zaman korkarsın bir şeylerden.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı