Geliştirdiğim prototip oyun için geri bildirim

Değil. Totalde 2 hook yetiyor. Yaptım yani.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
59 saniyede bitirmişim. Tahminen daha hızlı yapılır ama deneme amaçlı girdiğimden çok uğraşmadım.

Eki Görüntüle 1371659
RTX 2060 Super ve R5 3600x ile oynadım. 280 FPS alıyorum.

Silahın isabet oranı kötü, uzaktan çoğunlukla attığım mermiler düşmana gitmiyor. Yakınlarına girerek avlamam gerekiyor. Tutunma ve hook için gereken timingler aşırı dar. Duvarlarda koşmak istediğimde bazen doğru bastığımı düşünsem bile tutunamayıp düştüğüm oldu. Duvardayken aşırı hızlanıyor. Bu da kontrolü zorlaştırıyor. Hızlanmayı bir tık düşürmen lazım. Parkuru ona göre ayarlarsın. Herhangi bir bugla karşılaşmadım. Dümdüz oynadım bitirdim. Eline sağlık daha da gelişir.
Yorumlar için teşekkürler, dikkate alacağım. Anladığım kadarıyla belli sistemlerde problem oluyor, ben de sizin gibi bugla karşılaşmadım çünkü. Biraz araştıracağım sebebini.
Yerde kayma lazım.
Koşarken c ile kayabilirsiniz.

Kodda hareketleri vs frame ile yaptığınız için muhtemelen her bilgisayarda farklı oynanış çıkıyor olabilir. Frameye göre değil de zamana göre yaparsanız belki düzelir bu sorun.

Kod:
 transform.position += transform.forward * speed

yerine

Kod:
  transform.position += transform.forward * speed * Time.deltaTime;

yazılarak çözülüyor mesela Unity de.

Kodda hareketleri vs frame ile yaptığınız için muhtemelen her bilgisayarda farklı oynanış çıkıyor olabilir. Frameye göre değil de zamana göre yaparsanız belki düzelir bu sorun.

Kod:
 transform.position += transform.forward * speed

yerine

Kod:
  transform.position += transform.forward * speed * Time.deltaTime;

yazılarak çözülüyor mesela Unity de.
Evet sanırım haklısınız, üstünde uğraşacağım.

Geri
Yukarı