Prototip durumundaki oyunum nasıl?

Geçenlerde prototip olarak başladığım oyunumu yavaş yavaş Alpha'ya doğru götürüyorum.
Bilginiz olsun diye söylüyorum bu yaptığım yapmaya çalıştığım ilk oyun, bunu beni eleştirirken kendinizi hafifletin diye söylemiyorum yalnızca çok tecrübem olmadığını bilerek yorum yapmanız daha iyi olacaktır 😅
Oyunun test videosu

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bunun dışında oyunun ana bir motivasyonu veya hikayesi yok aklınıza gelen yaratıcı hikayeler olursa yazmaktan çekinmeyin.
Video fazla düşük çözünürlüklü bu daha net olacaktır.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Geçenlerde prototip olarak başladığım oyunumu yavaş yavaş Alpha'ya doğru götürüyorum.
Bilginiz olsun diye söylüyorum bu yaptığım yapmaya çalıştığım ilk oyun, bunu beni eleştirirken kendinizi hafifletin diye söylemiyorum yalnızca çok tecrübem olmadığını bilerek yorum yapmanız daha iyi olacaktır 😅
Oyunun test videosu

Bunun dışında oyunun ana bir motivasyonu veya hikayesi yok aklınıza gelen yaratıcı hikayeler olursa yazmaktan çekinmeyin.
Video fazla düşük çözünürlüklü bu daha net olacaktır.

Oyunlardan çok anlyan birisi değilim ama gayet hoş gözüküyor

Merhaba, gayet güzel bir prototip oluşturmuşsunuz, sanırım Unity kullanmışsınız. Oyun hissiyatını artırmak için belki vurulunca camera shake ekleyebilirsiniz. Ayrıca UI tasarımının ve grafiklerin biraz daha iyi olması gerektiğini düşünüyorum. Onun dışında ilk oyun ve prototip olarak bence çok iyi bir iş çıkarmışsınız. Umarım önerilerim işinize yarar. :)

Merhaba, gayet güzel bir prototip oluşturmuşsunuz, sanırım Unity kullanmışsınız. Oyun hissiyatını artırmak için belki vurulunca camera shake ekleyebilirsiniz. Ayrıca UI tasarımının ve grafiklerin biraz daha iyi olması gerektiğini düşünüyorum. Onun dışında ilk oyun ve prototip olarak bence çok iyi bir iş çıkarmışsınız. Umarım önerilerim işinize yarar. :)
Yorumun için teşekkürler, camera shake konusunda aklımdan kaçmış en yakın zamanda ekliyeceğim. Ui elemanlarına da bir el atıp, gelişmeleri devloglar halinde yayımlamayı planlıyorum inşallah. (bu arada godot oyun motorunu kullanıyorum)

Oyunlardan çok anlyan birisi değilim ama gayet hoş gözüküyor
Sağol inşallah yayımlayacak seviyeye ulaştırıp yayımlayabilirim.

Oldukça başarılı üstüne düşünürsen bu tarz oyunlara çok güzel map ve mekanikler ekleniyor ve fena sarıyor eline sağlık.

Oldukça başarılı üstüne düşünürsen bu tarz oyunlara çok güzel map ve mekanikler ekleniyor ve fena sarıyor eline sağlık.
5-6 tane düşman ve npc dışı da etkileşimli nesneleri bol bol basıp sonunda bir boss fight ile sonlanan güzel bir demo çıkarmayı düşünüyorum, sonrasında aldığım desteğe göre full oyunun boyutunu planlarım.

Geliştirilebilirse güzel bir şey çıkabilir. Tam olarak bitince beni etiketler misin? Mobil alanda yayınlamak istersen destek verebilirim.

Ölüm Mekaniği Checkpoint ve Zehirli Okçu gibi bir iki şey ekledim bi de üstüne klavye desteği ekledim onun dışında basit bir iki değişiklik ve bir iki bugfix var çözüceğim birkaç bug daha var ama oyun kırıcı değiller.

Geliştirilebilirse güzel bir şey çıkabilir. Tam olarak bitince beni etiketler misin? Mobil alanda yayınlamak istersen destek verebilirim.
Eğer mobil portu konusunda yardımcı olucaksan bittiğinde konuşmamız yerine iletişimde kalmamız iyi olur.

Animasyon kısmına da giriş yavaştan. Tavsiyem sprite animation yerine bone animation(skinning ya da rig olarak geçiyor da olabilir bilmiyorum) öğrenmendir.

Yeni konular

Geri
Yukarı