Geliştiriciler için en iyi Linux dağıtımı hangisi?

Rufiq Cavadov

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Azərbaycan
Daha fazla  
Merhabalar. Ben bir geliştiriciyim. Front-End geliştiriyorum. Sürekli yazdığım kodların tatlı gözükmesini istiyorum. Önerebileceğiniz en iyi Linux dağıtımları hangisi?

Şuu hacker işletim sistemi olan Kali Linux :D hakkında düşünceleriniz neler?

Amacı dışında kullanılmamalı bence. Tonla tool var ve bunları normal kullanıcı ne yapacak?
Onun yerine günlük kullanım için tasarlanan dağıtımlara bakılmalı.

Arch tabanlı Endeavour OS istediğinizi sağlayabilir.
Aslında bakılırsa az önce bu işletim sistemini indirdim ve VMware Workstation 16 Pro üzerinde kurdum. Lakin mesela tarayıcıda bir blog sayfasını aşağı kaydırmak istediğimde kasıyor ve donuyor sayfada. Bu arada ekran kartını tanımadığı için open-vm tools isimli bir aracı indirdim zaten elementaryOS yazılım merkezinden.

Unknown Display bilinemeyen ekran görüntüsü hatası adı üstünde.
Linux Mint'e bakabilirsiniz.
Ubuntu 22.04 nasıl peki?

Aslında bakılırsa az önce bu işletim sistemini indirdim ve VMware Workstation 16 Pro üzerinde kurdum. Lakin mesela tarayıcıda bir blog sayfasını aşağı kaydırmak istediğimde kasıyor ve donuyor sayfada. Bu arada ekran kartını tanımadığı için open-vm tools isimli bir aracı indirdim zaten elementaryOS yazılım merkezinden.
Sanal makine olduğu için doğal hocam.

Unknown Display bilinemeyen ekran görüntüsü hatası adı üstünde.

Ubuntu 22.04 nasıl peki?
Doğrudan kurun derim. Gelişmiş DE'ler ağır olabiliyor veya donanım hızlandırması için doğrudan ekran kartı istiyor diyebilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı